» »

Prekršek] prehod za pešce

Prekršek] prehod za pešce

Pimoz ::

Pozdravljeni!
Stvar je taka... Danes mi je oče domol prinesel pismo naslovljeno nanj vendar je šlo za moje maslo. Bilo je namreč vabilo na sodišče za prekrške.
Ob približno 21. 15, 8. 7. 05 sem s kolegi hodil po grosuplju in prečkal cesto nedaleč stran od prehoda za pešce. Prišel je policijski avto in nas ustavil. Policaj je izstopil in nas ogovoril:

--
policaj:
ali veste da ste napačno prečkali cesto?

mi:
da

policaj:
ali veste da to ni prav?

mi:
da

policaj:
no tega nesmete delati!

policaj:
dajte mi osebni dokument!

mi (vljudno mu izročimo osebne)
policaj (nas popiše)
policaj:
pojdite domov in lahko noč!

policaj (se vsede v avto in odpelje)
--

Nekako tako se je odvijal pogovor, vse kar pač ni pravilno so stavki... Vendar je pomen ohranjen.
No... Dobil sem pošto in bremenilna stran gre nekako tako:

--
opis dejanja in dokazi:
xxxx primož je bil dne xx. Xx. Xx ob 23. 15 uri pešec v naselju grosuplje na adamičevi cesti in kršil zakon o varnosti cestnega prometa s tem, ko:
-ni uporabljal prometne površine, namenjene hoji pešcev.

Dne xx. Xx. Xx ob 23. 15 uri je patrulja pp xxxx ustavila xxxx primoža, kateri je hodil iz smeri xxxx cesta proti xxxx cesti po desnem smernem vozišču in pri tem prečkal cesto izven prehoda za pešce, čeprav je bil od njega prehod za pešce oddaljen okoli 30 metrov.

Xxxx primož je bil seznanjen, da bo zoper njega podan obdolžilni predlog na sodišče.

Prekršek neposredno ugotovil in predlog za uvedbo postopka o prekršku napisal policist pp xxxx x. X.
--

Ob tem velja omeniti, da sem mladoleten.

Sedaj me zanima:
- ali je kakšna možnost da se izmuznem kazni?
- koliko bo potrebno plačati?
- ali se glede na zgoraj podan pogovor sklepa, da bo bil zoper mene podan predlog na sodišče?

Že vnaprej hvala za odgovore.
Lp, primož

sid911 ::

Mislim da boš dobil le javni opomin ( vsaj jas sem za vožnjo brez čelade na mopedu pred leti)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

AngelOfDeath ::

Verjetno bo le kaki opomin


si mel srečo da te ni kdo povozil...
edit: Slovnica

Nejc Pintar ::

Za tele prehode se ponavadi nič ne dobi, samo opomin. To imajo policaji zato da nekaj delajo.
Lahko je biti prvi, če si edini!

marnit ::

Vprašal te bodo če si priden v šoli. Ti reči da si in sodnik se bo lepo poslovil od tebe, dobil pa ne boš nič groznega.

DarkHand ::

s kolegi smo morali k sodniku za prekrske ker smo na jesenicah hodili OB zelezniski progi vendar je takrat prisel vlak iz avstrije in se je smatralo za mejni prehod...
sicer je od tega ze kar nekaj let pa vendar
zadeva je bila priblizno taka:

prvi ki je sel notri k sodnici je bil nekje 20min da je vse povedal kaj je bilo itd, nato pa smo sli se vsi ostali (vsak posebej seveda + nasi ocetje, ker takrat smo bili se vsi mladoletni) in nam je lepo prebrala zapisnik kateri je bil napisan ko je bil notri prvi ... nato smo samo rekli da se strinjamo z izjavo, podpisali in to je bilo to


sodnica je pa rekla nekako takole:
ce bi bili polnoletni bi dobili kazen okoli 150k SIT pa ceprav niste nic krivi vendar tako je zal po zakonu
ker pa ste se mladoletni vam dajem ukore..

nato je minilo nekje 2 ali 3 leta nakar smo dobili po posti rumeno kuverto v kateri je pisalo da je primer zastaral in to je bilo to :> tudi ukorov ni bilo

tako da se ne sekirat:>

BigWhale ::

Hm, kar fejst se zasekiraj. Zakaj? Zato, ker hodis kot kura brez glave po cesti.

Elemen_T ::

Haha ker provokator :) mr. perfect guy, oh how much we liked those :P :P

Ja jest zihr nikoli ne bom prečkal ceste po zato namenjenem delu, če pa imam pot v center mesta in morem prečkat relativno neprometno cesto, semafor in zebra sta pa 200m stran.
Crash me then:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

Doman ::

@BigWhale
Ti vedno prečkaš na označenem prehodu za pešce?

Nejc Pintar ::

Ubistvu lahko prečkaš cesto tudi drugje, vendar moraš biti od prehoda stran vsaj 50m:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

WarpedGone ::

BMK kje prečkate cesto, pod pogojem da se prej 100% prepričate da mene ni blis.
Zbogom in hvala za vse ribe

Jst ::

Ob branju te teme sem se spomnil na svojo mladoletnost, prijatelje in vrstnike... Dozdeva se mi, da obstaja neko nenapisano pravilo, da naj bi vsak mladoletnik bil vsaj enkrat pri sodniku za prekrske in dobil neko kazen (ukor - ce obstaja se kaj za mladoletne, ne vem). Tako se pac mladostnika pocasi privaja, da bo pripravljen na zivljenje in da je sodnik za prekrske nekaj normalnega. Policija se je itak specializirala za servis izdajanja poloznic in tako vsi lahko prispevamo denar v drzavno blagajno. Drugega res ne vidim, glede na to, za kaksne prekrske te ze kot mladoletnega posiljajo k sodniku. Slovenija - odkod lepote tvoje...

SkIDiver ::

Tako so enkrat mene zacepal na Tržaški cesti v LJ. Sicer nisem nikogar ogrožal samo, ker je blo pač frej in da ne bi čakal na semafor pri prehodu (lakota me je že pošteno grabila) pa sem skoču prej čez cesto. Nikjer nobenga avtomobila a lej hudiča izza vogala se zapelje na cesto marica. Valda je prec pomolu vn roko in s palcem pokazal naj pridem bližje:D

Sledilo je spraševanje, če vem čemu služi prehod za pešce in zakaj je med smernima voziščema neprometna površina. Na koncu mi je v roke porinil položnico. Zneska se ne spomnem sam, če me spomin ne vara je bil okol 10k sit. Skratka ceneje kot pa če greš skozi rdečo na prehodu za pešce;)

V najslabšem primeru lahko dobiš samo kazen za nepravilno prečkanje ceste, ki pa sedaj znaša okoli 20 tisočakov? Ker pa si mladoleten in še sodnik za prekrške pa upaj, da ima sodnik ne ravno slab dan in bodi prijazen in pokoren pa jo boš dobr odnesu.

ST500 ::

Tut jest sm dubu enkrat tako obvestilo. Da bom mogu k sodniku za prekrške pa da bo mogu it fotr z mano (takrat sm bil še mladoleten). Sam takrat k bi mogu jest k sodniku smo s familjo šli na potovanje pa sm poslou tja opravičilo da me ne bo. Od takrat naprej nism dobil nobenga obvestila več, cela zadeva pa je že zastarala.

Nejc Pintar ::

Aja, bratu je zastaral, sošolec je pa eno debato s sodnico užgal.

Sicer pa je tam kjer se redno prečka mimo prehoda le-ta postavljen butasto. 20m stran od glavne poti:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Buldožer ::

Mene so dobili na mopedu brez izpita(ko sem bil še mlajši), pa tudi opomina nisem dobu, čeprav sem bil pri sodnici. Na sodišču se lepo obnaši, obljubi, da ne boš več skakal na cesto pred policaji(sodniki majo že tako preveč dela), pa reci, da nimaš problemov v šoli.
Mislim, da nebi smelo bit panike.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Tilen007 ::

Sej jest grem tud velikrat čez cesto ne tam kjer je označeno. Ampak ponavad pač hitim, stečem čez.

Se mi pa velikrat zgodi, da pa dobim kakšne dijake/študente, k grejo glih tok počas, da morm bremzat z avtom... ja pismo, če bi bli na prehodu, bi ustavu, da se morm pa sred Tržaške skor ustavt, da koga ne zbijem, pa da pazim a se bo uzadi kdo vame zaletu, je pa direkt bedarija. Taki si pa zaslužjo kazen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

posedovanje trave (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6214016 (10636) dzinks63
»

Prometni prekršek (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7210230 (8270) St235
»

Prometni prekršek [Obvestilo policije]

Oddelek: Loža
479617 (6036) Malajlo
»

NN te prijavi policiji zaradi prehitevanja na cesti?!

Oddelek: Loža
283730 (2691) jype

Več podobnih tem