» »

problem s SpySheriff-trojancem

problem s SpySheriff-trojancem

sdess ::

Včeraj mi kar naenkrat zapre explorer in mi vrže ven program SpySheriff, Tega programa sploh nimam instaliranega niti ga nikoli nisem sam nameščal. sporočilo še vedno v odzadju in ga ne morem menjati. Zatem grem v nadzorno ploščo in program odstranim. Ker še vedno dela vse razen tistega annoying modrga odzadja s tistim sporočilom še enkrat resetiram v upanju, da bo zdaj delovalo ko sem program odstranil. Ko spet pridem v winse je sporočilo še vedno tam. . Vse pregledam še z avastom, (full sistem scan). Še tretjič resetiram winse. Odzadje že za nekaj časa pokaže vendar brez ikon, zatem za sec potemni vse skupaj pokaze ikone in črno odzadje (privzeto) in brez kakršnega sporočila. Sitem ponovnom pregledam z onimi tremi programi in spet ne najdejo nič. Odzadja pa še vedno ne morem nastaviti . Poiskušal sem razne načine tam v nadzorni plošči pri nastravitvah namizja in ekrana vendar zadeva še vedno ne deluje, jaz pa sem že pošteno sit gledanja črnega ekrana. Ima kdo kakšno idejo, predlog nasvet? balonček desno spodaj pa me neumorno opozarja da ima moj comp infekcijo....;(
PROSIM naj mi nekdo pomaga k tole je pa kr neki....
s.deiss

Camalotz ::

Verjetno ti je kje še ostal kak kos tega nadležnega programa.
Če se prav spomnim, sem nazanje, ko sem se srečal z njim, uporabil
kar auto-remove s te strani.

-Jani- ::

To je res kr neki.
Tole golazen sem js fasal nekaj cajta nazaj in se zajebaval par dni z njo potem...

Priporočam ti Microsoft AntiSpyware in pa Spy Sweeper, naredil sem tudi System Restore - stvar je res trdovratna.
Spy Sweeper ti sicer v zastonjski različici ne omogoča odstranjevanja golazni, vendar naredi verjetno najbolj temeljit Sweep - sam sem potem šel na roko čistit register.

Priporočam ti tudi, da si vzameš čas in temeljito spučeš računalnik, če si že pri tem - pri tem si pomagaj s spodnjima povezavamma:
Jokerjev forum: Splošna navodila za čiščenje parazitov
http://www.security-ops.eu.tt/

Pozdrav
Jani

sdess ::

jah bom probal zredirat vso to navlako, upam da mi bo ratal....
hvala!!!!
s.deiss

bunnyrabit ::

e jst sm meu tud tega...FORMATIRI...jst sm...:D...skos..ti bo neki štekal..jst pa moj frend..sva ga oba dboil...k sva oba odprla..en crack zazipan...in skratka..on ni formatiru..jst sm..njemu zdej dela..komp..sam šteka..pa na skos mu adware najde par infected files pa ewido mu tud najde...raj formatitri :D res...
lp

-Jani- ::

No ja, js mam zdaj mir od tega.
Po moje formatiri samo, če ti res ne bo uspelo odstranit (kar zelo dvomim) ali pa, če se ti pač ne da ubadat s tem...

Stajerc ::

2 krat dobil in brez formatiranja ne gre. Trdovratna zalega. Poleg njega tud če maš mir dobiš še kaki programček ki dela v ozadju ali pa ti opočasnjuje sistem.

Edina popolna rešitev do sedaj FORMATIRANJE.

Kruto a resnično.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

steev ::

Jap, treba se je pazit teh krekov. Vsak krek najprej preglejte z Nod32.
:|

sdess ::

probal sem res skoraj vse kar sem lahko....s programcki, rocno ven metal, tolkel po tipkovnici, :)
a zaleglo ni nič....tema....preveč cajta mi je že vzel...bom formateri, pa cao p...e! jah hvala vsem za pomoč....sovrazm trojanske krofe....hahaha
s.deiss

Kami ::

Gre tud brez formata :P

Prvo lepo iz registra odstrani vnose, zaradi katerih se program avtomatsko zažene ob zagonu računalniak (hkey_current_user -> Software -> Microsoft -> Windows -> Run in hkey_local_machine-> Software -> Microsoft -> Windows -> Run in RunServices).

Pač odstrani tisto ko zgleda sumljivo.

Včeraj sem glih sošolcu to čisto in, se mu je ta spyware kopiralv mapi windows, ime ključa v registru pa je blo eno rand mensezdi.

Vnos je blo drugače več.

Ko to še poglej v serviuces (control panel, administrative tools, services).

Pa še tam poglej, če se ti je process od SpySheriff-a slučajno zagnal kot service. Če se ti je ga ugasni in disejblaj.

Za tem reboot, installaj spy sweeper in en antivirus in potem naj poskenirata pa je problem rešen.

Camalotz ::

Definitivno se ga da znebit brez formata. Jaz sem se ga že.
Je pa včasih res manjša zguba časa, če fotrmatiraš pa na novo postaviš....

cojss ::

Jaz sem to rešil z obnovitvitvijo sistema na zadnjo točko, preden sem fasal šerifa. Potem pa z večimi programi počistil računalnik in še vedno dela bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

sdess ::

ja sem se kar odlocil, da se bom se mal zajebavu s sheriffom....ne bom se formatiral...sicer pa cutm da sm ze na koncu....hvala za vso pomoc...upam da bo ratal :)
s.deiss

Daedalus ::

Pustiš barabi, da lavfa, pol pa zalavfaš process explorer, pogledaš iz kere datoteke se izvaja. Ubiješ service, pobrišeš datoteko, spucaš register, pol pa v safe mode konkretno preskeniraš celo računalo. Pa bi mogo bit mir. Naslednič pa malo bolj previdno pri downloadu datotek tipa "freenakedteenz.exe" pa bo>:D :D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost

Oddelek: Informacijska varnost
1123601 (5302) techfreak :)
»

spyware problem

Oddelek: Omrežja in internet
71104 (921) dorian
»

Spysheriff? - wallpaper problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
151928 (1628) cryptozaver
»

Ikona sexxxy na namizju

Oddelek: Pomoč in nasveti
181065 (813) gzibret
»

VX2 - neuničljiv Trojanec

Oddelek: Pomoč in nasveti
161903 (1468) kotocom

Več podobnih tem