» »

Spysheriff? - wallpaper problem

Spysheriff? - wallpaper problem

miguel ::

Danes se mi je računalnik nenadoma restartal in v System tray vrstici se je pojavil nek program z imenom SpySheriff. Le-ta mi je tudi blokiral izbiro slike za ozadje, sam pa je nastavil to ozadje:
Slika

Ali že kdo ima take izkušnje in kaj naj naredim v tem primeru?

Računalnik sem že prečesal z antispyware-i in antivirusi pa nič ne pomaga. Ta program sem tudi že odinštaliral, vendar se je po ponovnem zagonu spet pojavil.


lp Miha
  • spremenil: miguel ()

Myth ::

Kaj pa odstranitev programa? Zatem pa še zagon v safe modu in takrat še enkrat vse prečesat?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

miguel ::

Kot sem rekel, sem program že odstranil vendar se le-ta vedno znova pojavlja.

Myth ::

Ah, zdaj vidim. Za menoj si spreminjal post... no, probaj it v Safe Mode pa tam odstranit program in prečesat zadevo. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

miguel ::

OK, bom probal jutr.

Hvala za nasvet.


lp Miha

miguel ::

Sem naredu tko kot si predlagal, pa ni bilo učinka.

Še kakšna ideja?

gkovac ::

tuki sem najdu neki kar bi ti mogoče lahko prišlo prav
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Reloaded ::

Mel enaki problem 2 tedna nazaj, spysheriffa odstranil direktno iz registra, namizje pa mi je porihtal microsoft antispyware, program je zastonj pa po moje ful dobra zadeva, mam še adawera, pa mu ni uspelo. Je pa tole trojanec, ko pa sem z mic antispywarom preiskal comp pa mi je rešil zadevo. :))
CIAO
Reloaded!!!

miguel ::

Sem vse naredu po navodilih, pa sem dosegel pol uspeha - SpySheriff-a ni več in prav tako ne nadležnega ozadja :P, vendar pa se slika za ozadje še vedno ne prikaže, ampak se lahko menjajo le barve ozadja :( .
To izgleda takole:
Slika

Če ima še kdo kakšno idejo, lepo prosim naj jo pove.

lp Miha

miguel ::

Ubistvu, če sem natančnejši:
wallpaper se na začetku (ko se Windows še "nalaga") prikaže, pol k je pa mašina prpravljena za delo je pa na zaslonu sam še izbrana barva.

veteran ::

Verjetno tale spysheriff v registru odklopi možnost spreminjanja ozadja, zaženi regedit in poglej v

HKCU/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies
HKLM/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies

potem pa tam nekje v ključu Explorer ali pa v ActiveDesktop najdeš
NoChangingWallpaper, ali kaj podobnega in daš vrednost na 0.
Lahko pa tudi ActiveDesktop v Policies izbrišeš.

miguel ::

Sm pregledu po registru, pa je že blo na 0, tko da ni razlike.

Vseeno pa hvala za pomoč, pa če se še kej spomnš prosm pomagi ker me že glava boli od te monotonosti monitorja. >:D


lp Miha

veteran ::

Jah, potem pa v google - SpySheriff wallpaper change.
Najde kar nekaj takih zadetkov, preberi pa sam. Je pa stvar ziher nekje v ključu Policies odklopljena.

miguel ::

Evo, končno! Ratal je in sicer po tem, ko sem v "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" nastavil WallpaperStyle na 0 in prav tako v "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System".

Največja zahvala veteranu za posredovan link in pa seveda vsem ostalim, ki ste prav tako pomagali z res uporabnimi nasveti.

Hvala!

lp Miha

cojss ::

Tud jaz sem imel srečo in malo prej fasal tega hudiča. Stvar sem pa rešil z obnovitvijo sistema na eno prejšnjih obnovitvenih točk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

cryptozaver ::

Hmnja velik ljudi ma zadnje case s tem sranjem problem. Ena od moznih resitev
klik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnovitev sistema ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
51966 (1900) mpucko6
»

win xp - odpiranje dokumentov

Oddelek: Programska oprema
6892 (841) slovencl
»

Ne morem ugasnt računalnika- Ni Shutdown - a , manjka Run, Log off, TM je disablan. S

Oddelek: Pomoč in nasveti
61377 (1296) cortez
»

Windows Security Warning - mi bo požru živce!

Oddelek: Operacijski sistemi
111872 (1565) veteran
»

task manager ne deluje

Oddelek: Operacijski sistemi
101300 (1175) Pegasos

Več podobnih tem