» »

spyware problem

spyware problem

dorian ::

ne vem če sem uvrstil v pravo kategorijo ampak vse eno.
no pa k težavi: že ves dan sem bil na računalnku in brskal po netu ko so se naenkrat začeli pojavljati okvirčki v orodni vrstici. misli sem da je pač kakšen mali spyware in ga bom hitro odstranil z programom.vendar mi to nikakor ni uspelo. uporabljam norton antivirus, ki ni našel nič. imam še en drug program ki tudi nič ne najde. odpirajo pa se tudi strani predvsem tale stran. računalnik drugače popolnoma vredu deluje razen pojavnih oken in oblačkov, in tudi začetne strani ne morem spremeniti oziroma se vedno spremeni nazaj.
prosim če mi lahko kako pomagate.

LP

kklemenss ::

probaj z to zadevo

www.hitmanpro.nl

nalozil ti bo en kup antispyware programov, pa ko daš start pusti računalnik pri meru... delal ti bo lahko tudi 30min ali več, dela vse sam od sebe, spuca pa res dobro!

jurre ::

preglej racunalnik z ad-aware ali kaksnim drugim programom (spybot, spysweeper - v njem se da nastaviti default page, ki ti vedno ostane)
priporocam ti kaksen drug antivirus kakor norton...
uporabi Security Task Manager (tale trial verzija je cist dobra) in poglej ce tecejo kaksni cudni procesi - program sam razvrsti najbolj sumljive na vrh (ceprav da vcasih tudi kaksenga, ki ni), probaj zapret tiste procese oz. jih dodaj v karanteno. Ce jih ne bo hotel resetiraj racunalnik ali pa pojdi v varni zagon...
ce bos s tem task managerjem nasel ime datoteke (verjetno bos) jo poskusiti zbrisati z diska, preglej se register...

uspesno resevanje (sem imel vceraj podoben problem in sem pucal to zalego vec kot 1h;(()

Vajenc ::

Probaj še z Ewido anti-malware, pogledaš pa tudi lahko, kaj se ti zažene ob zagonu (run,regedit,local machine,software,microsoft,Windows, currentVersion,run) in izbrišeš kar ti je sumljivo (google pove, če je sumljivo).
Omenjeni spysweeper sem včasih uporabljal in je najdel čuda stvari, katere drugi "ala spybot" niso.

jan01 ::

Za proti spywaru ne pozab webrrot spy sweeper, pa mogoče še spy doctor.
Če symantecu nisi dal cekine za nortona, se ga znebi...

dorian ::

sem sprobal security task maneger pa je naso neke stvari samo jaz se na to nič ne spoznam pa ne vem kaj naj zbrisem. evo slika pa vi povejte kaj se vam zdi nevarno:


je še več vsega ampak sem dal samo tisto ko je malo bolj rdeče!

Hvala že v naprej!

LP

Vajenc ::

Pa si probal sploh kakšen antispyware program?

dorian ::

ja, Xoftspy!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

drwatson32.exe proces - 30x hkrati

Oddelek: Operacijski sistemi
91042 (1042) Goldee
»

Proxy trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
142525 (2244) jan01
»

resetera mi mašino

Oddelek: Pomoč in nasveti
161210 (1050) Tantadruj
»

Odstranitev nadležnega oglasnega taba v IE

Oddelek: Programska oprema
91562 (1404) Daedalus
»

Popolna varnost za uporabnike z adsl-jem

Oddelek: Omrežja in internet
363071 (2069) HriBB

Več podobnih tem