» »

problem z routerjem canyon cn-br1

problem z routerjem canyon cn-br1

Popcek ::

Kolega ima sledec router CN-BR1. Njegov ponudnik interneta je Arnes- kabelski dostop. Nastavil sem vse kot po "moje" mora bit (ip, dns etc...) , sevda tudi sporocil mac adresso routerja. Vendar se nikakor ne morem povezati na internet z racunalnika. Poskusil sem vse zivo, od forward-anja portov do uporabe DMZja. Na zalost brez uspeha. Sedaj pa me zanima, na kaksen najbolj enostaven nacin preverit ce router dela oziroma se poveze z modemom? Obstaja kasn ukaz kot ping ali kaj podobnega ? na routerju nisem zasledil nic uporabnega (ok ce imas ppoe pol mas connection log ... sam pri static ip-ju pa se ne da nikakor pogledat... cudn firmware-uprgrade sem naredil na zadnjo verzijo).Je pa res, da ko sem sporocil mac addresso routerja ... tisit ki dela tam ta mac dejansko videl ... se pravi da router dela normalno. Zaradi neuspeha sem podvomil da je mogoce kaj narobe z routerjem. Prosim ce mi tisti ki ima kabel od arnesa prek routerja pove, ce je mogoce tukaj kasn "hakelc" (mogoce arnes uporablja PPTP, ....). Vem router lih ni nevem kaj, sam za kolega in njegovo uporabo povsem dovolj dober. V naprej hvala za vase odgovore (najlepsa vam dala).:D

McHregec ::

A si izbral static ip oz. dhcp v routerju kot povezavo?
Destroyer Of The Worlds.

Popcek ::

hehehe .... zbral sem static ip .... res je da sem mu jaz router najprej nastavu na sihtu ... ...jutr grem do njega da stvar osebno sprobam .... drugace so sle vse nastavitve prek telefona ... jest manual in klikn tuki klikn tam ... napis to napis ono ... (velik impulzov in zi***);(( 8-O
Sam do kamor pac ze moje znanje sega, bi mogl bit to to .... zanima me ce je kasn haklc pri temu kabelskem internetu ? static ip->vtipkas ip, ip mask, gateway, dns1 dns2->in se das za vsak slucaj forward portov et voila ? al se kj ?

zdj pa konc sihta grem dam ... pol se kj napisem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Popcek ()

Popcek ::

ja sem nastimu .... sam mogu sem dat obtain ip by dhcp ... pa prerequested ip ... dost bl enostavn kot sem mislu (nimam lih izkusenj z kabelskim netom).... hvala vseen :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wifi ne dela, dd-wrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514469 (3971) BorutK-73
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116759 (16004) Tilen
»

2 računalnika, povezava preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
102018 (1944) llamma
»

Router se ne poveže!! Mogoče kdo ve zakaj?

Oddelek: Omrežja in internet
92367 (2209) BlueRunner
»

Telemach - kakovost?

Oddelek: Omrežja in internet
242349 (1811) PARTyZAN

Več podobnih tem