» »

Stabilnost Microsoftovih OS..?

Stabilnost Microsoftovih OS..?

[DrAc0] ::

Zanima me kateri Windowsi najbol podpirajo navijanje..procesorjev..kajti 98...mi javijo registrsko napačo in se nato sklopijo oz. se nocejo vec pognat..da ne omenjam Win ME.. njim samo pokazem bios pa se sesujejo od strahu...
Saj bi dal linux gor pa bi vseeno rad spilal kaksno igro in bil nasplošno Microsoftov suženj..
:D:):P
Tnx
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

R0K ::

najbolši M$ Win so itaq win 2000....

ChiefThunder ::

win 2000 ali win xp...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

BendeR ::

vsekakor win 2k ali pa win xp.Odločitev je tvoja toda en od teh dveh bo že moral bit.

[SpydeR] ::

Če te boli k... za njih grafično podobo, pol vsekakor Windows 2000, ki so tud po mojem še najboljši. Če bi pa rad mel ql izgled pa XP.

Tomi ::

Jaz bi rekel XP..
Meni delajo na obeh mašinah zelo stabilno, ena je navita, druga pa je switch userjih, pa se nobena še ni sesula.
metrodusa.blogspot.com

Jst ::

Jst uporabljam xp-je že ene 1-2 mesca, pa se ne spomnim, da bi se kdaj sesuli. Edino Internet Exporer ima včasih popadke, to je pa tudi vse. Xpji so za mene najboljši OS od Microsofta.

Delajo zelo hitro (seveda z izkljopljenimi kozmetičnimi dodatki, tako da zgledajo kot w2000), če malo pogledaš na tuje strani vidiš veliko tweak guide-ov, ki na moji mašini res malo pohitrijo memory managment in dostopanja do diska, ko je najmanj potrebno.

Prej sem bil velik zagovornik win2000, ampak XPji se mi zdijo veliko izboljšani.

Spajky ::

Stabilnost hardveraja ni odvisna od OS; al je stabilna masinerija po navitju, al pa ni ! ;((

andrej ::

to cisto ne drzi. win9x so malo bolj odportni na navijanje, ker ti sistemi niso cisto 32-bitni is hardvera ne izkopriscajo tako kot recimo w2k, xp in linux. Zato, ce ti win9x delajo ni nujno da bodo ostali...

ABX ::

Sistem lahko deluje vendar ti aplikacije delajo težave ker dobivajo napačne kalkulacije od CPU-ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

Heh, noben MS sistem ni stabilen v pravem pomenu besede. Kaj pa pricakujete od sistema, katerega stevilo kode dosega tudi po 60 milijonov vrstic (ocena za Win2K) :).

andrej ::

stabilnost je res relativno. Recimo v bolnici ze 1 sekunda nedelovanja aparata lahko stane zivljene, docim 1 sekunda nedelovanja aparata za pijaco ni tak kriticna. Glede na to, da so Windows XP bolj konzumerski sistem imajo zelo dobro stabilnost. Se posebej v primerjavi s win9x.

60. mio pa je prevelika cifra. Bolj tocna je kaksna polovica ali se manj.

Tr0n ::

dvomim :)

andrej ::

ti kar dvomi:D To je dobro, ker pomeni, da razmisljas:))

[DrAc0] ::

Hvala lepa za obrazlozitev ...
In povedat vam moram da so win98 dosti bolj stabilni...saj imam pri njih problem samo ta da mi 98 registre nekako (ne sprasevat kako) zmesajo, unicijo, zmezlajo,se razmecejo, in samo tu je problem kako umirite oz. stabilizirat registre...
Ostalo dela... NP..
Kako je pa kaj kompaktibilnost XP ali win2k z igrami...
Hvala..:D:)
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

Jst ::

drAcO: meni delajo vsi spili kar sem jih probal (RTCW, UT, NFS5, AvP2, MaxPayne, Civ3 ...)
Res pa je, da imam pri instaliranju Tropico probleme, kjer se pri 99% usavi in noce it naprej. Podobno tudi z office2000slo.

[t502] ::

Jaz uporabljam XP-je ze 2+ mesce (moral sem formatirat vceraj, ker sem dobil novo maticno in napajalnik) in nisem mel niti enega crasha/blue screena.

Res zelo hiter in stabilen OS do zdaj. :D

[t502]

krucymucy ::

eemm... ne bom reku, da so XP dobri ker se men usuvajo - enih parkrat na dan!!! 9x pa že mes instalacijo!!!
Mogoče zato nisi mel blue screena ker ga ni???

Še najbolj so w2k...

BigFoot ::

krucymucy> se strinjam
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

GaPe ::

[t502]:

WinXP pa sploh NISO hitri!! Počasnejši so od Win2k.

Ah, Microsoft je zame MICROCRAP!
Don't steal! The government hates competition.

krucymucy ::

Pa da ne bomo samo po M$ pluval!!!
RH 7.1 Se sesuva glih tolk k WinXP - Mandrake 8 se tud...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIN XP vs. WIN 2000

Oddelek: Operacijski sistemi
291750 (1285) Tomi
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
606280 (5174) LordWorm
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221855 (1469) daylight
»

Win XP[ za/proti ] (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
755037 (3839) CaqKa
»

Win Sux

Oddelek: Operacijski sistemi
462755 (2109) ahac

Več podobnih tem