» »

mreža in AOE2 problem

mreža in AOE2 problem

Simko ::

Sicer sem enkrat že vprašal, ampak takrat nihče ni znal pomagati....
Mogoče je kaka nova pametna glava na forumu. :c)

Dva računalnika povezana v mrežo. En je server in drugi dostopa do neta preko njega. No in pojavi se en problem: Ko 'server igra' AOE2 preko neta dela vse ok, ko igra drugi rač je tudi OK. Ko pa hočeta oba igrati (preko ZONA!), na serverju izginejo VSI pingi. Sploh jih ne morem videt. Pogovarjam in v sobe lahko grem, ampak igrati pol ne morem, ker me ne more konektat v igro.

Zdaj pa res prosim za kakšno idejo. Ker ta problem me J že vsaj leto :(

Aja, tudi če drugi rač. ne igra preko zona, ampak vseeno brska po netu, server ne more igrat....

Ne vem pa povedat kdaj točno se je ta problem pojavil...enkrat sem ga že rešil, pa nimam pojma kako.

Sistem sem že na novo inštaliral, igro tudi....res ne vem kaj naj.

Za delitev povezave uporabljam seagate.
lp

chucki ::

maš igro nadgrajeno na najnovejšo verzijo? pa program da lahk igraš prek neta?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Simko ::

Da.

Saj sem rekel, da server lahko igra preko Zona, če drugi ne dostopa do neta, a? Mogoče sem pa pozabil.

Gh0st ::

Ce te prou razumem mas ti comp na katerega se konektata ti in tvoj kolega in gresta na ZONE...
Men se zdi da nimata pravilno nastavlenga serverja.
Mogoce tvoj ISP ne more dodelit dveh IP-jev na en gateway...??
se pravi da server os tvojga ISP-ja vidi tcoj server ampak sta gor dva clienta do katerih ne more in jim ne more dodelit IP-ja...
mogoce je to nisem pa shure
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Simko ::

GhoSt ne ne, ostale špile mislim, da lahko igram preko Zona brez problema. Npr. revolt sma oba naenkrat igrala brez problema. Ne vem v če m je problem.....

Simko ::

Še ena informacija: na ZONEu lahko vidim vse pinge igralcev, ki grajo, tistih, ki pa čakajo na igro ali p ale gledajo, pa imajo 'nevidne' pinge.

Simko ::

Ok, pol pa gremo tak: a ve mogoče kdo za kakšen forum, kjer bo kdo vedel kako in kaj?

...prosim...

zile ::

Če sem prov zastopil imata WInMe. Ko vama je že delalo, sta imela najbrž tud WinMe, ali ne ?
Najboljše bo da naložita Xp-je, ker winMe so podn od sistema. Vseeno pa lahko prej (Norton Ghost) gost-ata sisitemsko particijo. V primeru da vama XP-ji ne bodo všeč, si lahko v 10 minutah naložita nazaj WinMe.
Drugač pa pejta na ageofkings.cc forum, ali pa na ageofkings.com vprašat.
Lp

SI_J ::

>Najboljše bo da naložita Xp-je, ker winMe so podn od sistema.
Ja. Pa Mercedesa si nabavta. Sicer vseeno ne bo delovalo, prav tako kot z XP-ji ne, vendar je ficek podn od avta. :))

zile ::

Jap, glede na to da so Xp-ji narejeni da delajo super z broadband zadevami in ne rabiš nobenega dodatnega softwarea.

Simko ::

zile hja, samo ni placa na disku trenutno...samo XPjev pa tudi nebi mel gor. Bom probal vsaj na enga dat XPje.

Drugače pa bi te prosil, da mogoče vprašaš kakega kolega, če ima ali pa pozna koga, ki bi imel podoben problem.:c)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere Windowse uporabljate?

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
192259 (2259) BigFoot
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411546 (1149) andrej
»

Nekam čudno za tako mašino

Oddelek: Pomoč in nasveti
171313 (1118) Paramedic
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585296 (4438) andrej
»

windows me

Oddelek: Programska oprema
481962 (1485) JLP

Več podobnih tem