» »

ventilatorji

ventilatorji

Vanadium ::

Pozdravljeni.

Zanima me ce ima kdo izkušnje z temi ventilatorji???

https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...

So res tako tihi kakor pise [glasnost: 8,7 dB(A)]

L.P.

AndrewSmith ::

1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

mitjaje ::

Možno bi bilo, ampak najverjetneje ni. Pomojem je tam okrog 12-14 db. Je pa res, da se vrtijo pri izredno nizkih obratih... Tako da najvejetneje so zelo tihi!!!

Samo moreš pa pazit ne, ker jaz bi lahko rekel da imam najtišji ventilatorm ki sploh obstaja. Samo je problem, da se vrti z 0 obrati na minuto in prepusti 0m3/h zraka... Kaj ti hočem povedati je, da moreš gledati koliko kubičnih metrov zraka ti prepusti skozi ventilator v eni uri....

Tako da si poglej teme ki so trenutno aktualne, pa naslednjič ne rabiš odpirati nove teme... ampak tam dobiši...


LP
www.ultrasplet.net

klasicni ::

No ko si ravno vprašal za tega ti bom kr iz prve roke odgovoril, ker sem dva pred kratkim kupil.

Moram rečt da so to definitivno najtišji ventilatorji ko delajo na polni obremenitvi, ker vsakega lahko malo utišaš s tem da mu znižaš RPM-e. Imam ohišje TT Kandalf in tisti priloženi so mi bil preglasni pa sem kupil NB SX1, pa ni bilo dosti boljše..... te pa morem preprosto opisat kot milina...

Mogoče se mi je temp. dvignila za kake 3 stopinje a še vedno zelo zgledno.... ti povem, da se mi je prvič zgodilo da sem moral pogledat a je računalo vžgano, ker je sedaj rač. tako tih.... (vse ostalo imam pasivno hlajeno tako da delata samo ta dva venta.... ko je potreba pa vžgem s kontrolerjem še dodatna dva).

LP

Vanadium ::

pomoje jih bom kupil 4 kom, ker delam svoje ohisje in namervam narediti ga cim tišje :D

Nerdor ::

Da ne odpiram nove teme. Zanima me, kako imajo priključen 12cm ventilator LC Power napajalniki!? Ali imajo priključek, da lahko odklopiš starega in priključiš nov 12cm vent. Ali moraš obvezno pretgati žice in jih skupaj zvezati!? Ker tale 12cm na mojem LC power postaja iz dneva v dan vse glasnejši. ;((
... for lifetime!

igor0203 ::

@Nerdor:

Pomoje jih boš moral kar prerezat ali pa odlotat, ker ne verjamem da imajo priključek... :| Sicer pa, če misliš zamenjat vent, kar odpri napajalnik in poglej kako je stvar narejena, a ne? ;)

francka45 ::

sicer bi pa pri glasnosti napajalnika tudi malo pomagalo že če bi ga samo odprl in prečistil in namazal obstoječi ventilator

xabre ::

4 jurje za tist gnil ventilator8-O

Kupiš najcenejšo 12-ko (manj kot jurja) pa ga daš na 5 ali 7 v, pa je.

IgorM ::

Nejčovka
Kako ti mažeš ventilator???

blazzzzz ::

namaži ga z svinski masti al pa uporabi wd40...ne preveč
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

Yoni ::

dej ne strašit s svinjsko mastjo...
MAJHNA kapljica WD-40 na vsak ležaj je čez glavo preveč...

Vanadium ::

cez glasnost lc napajlnikov se ze itak veliko ljudji pritozuje, ce ti je pa tezko dati tiste 3-4 jurje pa poslusi glasnost :D :D

atomc ::

Pozdravljeni, kdo ve, če se dobijo v Sloveniji SILENX ventilatorji in kje?
Hvala za odgovor

Spajky ::

Če po WD-40 ne podmažete z litijevo mastjo za zglobe avtomobilov, ste si napravili levjo uslugo; kmalu bo še bolj glasen vent kot prej! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tihi Mi53k ::

Mi lahko prosim kdo priporoča čim tišji 70 mm ventilator za AMDjev box hladilnik (3200+ venice).

mitjaje ::

Ponavadi na stock hladilnikih gre bolj težko menjavati ventilatorje...

Lahko pa kupiš, že zelo poceni, alternativne hladilne sisteme, ki so dosti tišji od stock
www.ultrasplet.net

PrimozR ::

O pa se da menjat cooler. Verjemi :)

Tihi Mi53k ::

Glede na to, da je box ventilator privijačen na hladilna rebra s štirimi šravfi kot vsak drug, res ne vem, v čem bi bil problem zamenjat ga.
Ampak ker sem opazil, da je ponudba 70 mm ventov bolj slaba, sem raje naročil Big Typhoona.

ReBi ::

ja, baj d mim: wd40 je razmaščevalec in ne mazivno sredstvo...

PrimozR ::

Aja, ja, WD-40 je odličen razmaščvelaec, občasno ga uporabljam za čiščenje verige na kolesu :D (čiščenje pa je pogosto).

dadooo ::

jaz sem si kupil vetilator pa me zanima kam naj ga priklopim?:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utisanje LC6550G (14cm fan)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472834 (1420) axee
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
363092 (2155) Steinkauz
»

Izdelava in nabava tihega računalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231587 (1074) BozidarB
»

premalo elektrike?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131223 (869) Azrael
»

Glasen nov comp! V vednost...

Oddelek: Kaj kupiti
181687 (1178) WhiteWolf

Več podobnih tem