» »

sevanje brezžičnih routerjev

sevanje brezžičnih routerjev

mcstrudl ::

Sanima me koliko kaj sevajo brezžični routerji (za hišno uporabo). Je kaj narobe če ga imaš v sobi kjer spiš, al je bolše da se ga da na kak hodnik, podstrešje...

Dark Angel ::

Običajno sevajo kot kakšen mobitel. ;) Oddajajo približno 20-25 mW (lahko nekaj več, nekaj manj...)

Kam ga postavit je čisto od tebe odvisno ker so taka sevanja še nepovsem preverjena (saj je šele zadnjih nekaj let se razširil mobitel, wlan, itd...).

Sam za razmislek: npr. na faksu v predavalnici cca. 100 kvadratnih metrov v kateri je cca. 150 štduentov z mobiteli in še kakšnih 10 z prenosniki in wifi. Predavanja trajajo recimo 3 ure. Koliko sevanja je to? :)
(v primerjavi s tem bo tvoj router čist neopazen... pa BTW, to je na veliko faksih večni dni...)

nejcn ::

jst sm nekaj let nazaj precej prebral o tem in povprasal tudi nekaj tako tehnikov kot dohtarjev ipd ipd. In sem prisel do naslednjega zakljucka. Nobeden ne ve cist tocno a to kej skodi al skodi veliko al malo ali nic.

Moj nasvet je - tehnologijo imamo radi in jo hocemo uporabljat :D priporocal pa bi ti, da ce se le da, access point umaknes kar se da dalec od svoje postelje. Skodit ti ne more, koristi pa mogoce lahko :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se sevanje mobilnega telefona širi po žičnih slušalkah?

Oddelek: Mobilne tehnologije
455432 (4411) TheBlueOne
»

Sevanje računalnika...

Oddelek: Pomoč in nasveti
364173 (3144) [D]emon
»

Britanske šole odstranjujejo WiFi omrežja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
467008 (5242) kekz
»

Škodljivost EM valovanja!

Oddelek: Znanost in tehnologija
101923 (1649) CaqKa
»

Sevanje GSMov

Oddelek: Loža
242254 (2022) Dax

Več podobnih tem