» »

Kako se izognit Telemacovi omejitvi notranjega prometa

Kako se izognit Telemacovi omejitvi notranjega prometa

twosocks ::




Zanima me, če ma kdo izkušnje s tem...

Na tele------u majo omejitev prometa recimo na 20Mb na tujino (več kot 20Mb/mesec je plačljivo z 40SIT/Mb)....A če bi recimo jaz na Linku postavu proxy (a se da na w2k?), pa da bi se nekdo iz tele----a prklopu na ta proxy, a bi tm pogruntal da jih mal okolprnaša al ne? Bi mu kljub temu tuj promet računal?




Pa hvala za vsak nasvet


P.s.: Ali sploh obstajajo kaki proxy serverji, ki bi delal? Msilim, da bi si jest gor dal proxy, pa da bi en prek mene surfal ? A majo mrbit w2k kej že tazga not?
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*
  • spremenil: twosocks ()

Igor ::

vse se da
os ni vazn ..
telemachu bi blo vseen ker on pac porablja notranji promet
samo bi pa pomoje motil unga na linku ker bi mu pac en odjedal linijo ..

twosocks ::

ma ja, tistih 64kBit ninč proti mojim 512.
Hvala za odgovor....
pozna kdo kak dober proxy program?
še kak komentar, kritika...
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

sasox ::

sej tud ce uporabas telemachov proxi se ti steje kot notranji promet.............to ti tud sami povejo na telemachu ce jih vprasas :D

Tolip ::

Saj LINK ne bo dovolil, da bi se to delalo.Pa še na Linkovem forumu si to vprašal, da se te bojo zdaj zapomnil, pa mal kontroliral če ga kaj serješ, če se sploh da ugotovit.
Lahko pa poskusi čez Siolov proxy, 193.189.160.13 port 3128

Samo mene ne poslušat, ker se na to nič ne razumem:P:D:|8-O

twosocks ::

Khm, kot da kdo koga preverja....ma ja, dokler ne rušiš, uničuješ, vdiraš...oz. dokler delaš vse kar je legalno, ne bo nič težil...tko da...smile and live>:D

--->sasox...pa ta proxy on telemacha počas dela?
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Igor ::

twosocks mogoce nisi dobro razumel
ce prov razumem mas ti link in tvoj frend ma telemach ..
zdej notranji promet gre njemu hitreje (ce se ne motim imajo neomejeno) teb pa gre link 512 gor dol kjerkoli in zdej cese on nate konekta bo pojedu CEL tvoj BW (da vseh 512 kbitov) ker ima on pac notranji promet neomejen in mu gre se hitreje in teb bo ostalo nic) ?
zdej de pa ti njemu das 64 oz 128 k svoje linije ...
samo ne vem pa kuko je z omejitvami prenosa da se gotov samo s kom oz cim pa ne vem ..

twosocks ::

Aha, sej res, oni majo neomejen...ma ja.Sej če res, da bi mu štel kot notranji promet (al prek mene al preknjihovega proxya), pol bomo pa probal..sam bom moral še najdt ornk proxy progy..po možnosti ak, da se da omejit kok bandwitha mu dam...
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

JeDo ::

Priporočam ti zelo dober program (kjer se da omejit bandwidth in vse ostalo) SQUID :) seveda pa bo zraven treba uporabiti še malo znanja ;). Pa še Link Pa obilo sreče :)

lp Borut
----------------------------------------------------------------------------
<br>

twosocks ::

Khm, kul, zdej bomo moral sam še to prevest iz kode (za w2k ni že skompajlanga programa) , pa bo...:) No če ne bo druzga, bom pa č moral :\

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

SasoS ::

Obstaja se velik boljsa varjanta. VPN. (twosocks: nism o tem glih na linkovem forumu hotu govort, k bom jest to tud verjetn naredu...V glavnem beri internet->intranet topic na Linku). Fora je v tem, da narediš Virtual Private Networking med 2 mašinama. Potem pa default route spelješ čez VPN tunel na drugo mašino, ki potem dela IP masquerade...Deluje 100% - testirano. Ni treba nobenih proxyjev štimat, delajo vse aplikacije...Aja, pa še zard šifriranja ne morjo sniffat paketkov :D

Saso

twosocks ::

Ej SasoS, pa je to težko nardit? Seveda na w2k a ne?

Sicer sem računalničar, ma kako stvar zakompliciram...še posebi kaj z mrežami...A morta oba met w2k, al lohk tut W98-w2k?



hvala
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

SasoS ::

W2k bi mogu met podporo tako za VPN server, kot tudi IP masquerade (M$ internet connection sharing). Sam kako se pa nardi pa ne vem...Žal znam sam z linuxom. Na ta server se potem lahko priklop vsak z win9x, NT, 2000...Samo inštaliraš Windows Setup/Communications/Virtual Private Networking in narediš povezavo...Sam kolker jest vem je M$-jev VPN omejen na 115200 kbps.

SasoS

Satanized ::

Sploh nevem zakaj bi rad zagnal proxy server, saj sploh ni potreben ... Kot sem ze videl v enem od zgornjih postov, lahko za "finto" uporabis siolov, arnesov, linkov, telemachov ... etc proxy. Uzivaj v free-megabytes :D
-- is it love or is it faith --

Tolip ::

Siolov dela čist dobro, samo če bo kdaj povezava med Siolom in Telemachom crknila, bo šlo spet prek tujine. Slučajno bi si lahko prav takrat kakšno 200Mb igro DL, pol pa ne vem kako bi račun gledal.

twosocks ::

Vsem najlepša hvala za nasvete.
Bili so mi v pomoč.

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach

Oddelek: Omrežja in internet
342576 (302) Lightning5
»

teletele

Oddelek: Omrežja in internet
9945 (746) Uporabnik
»

1. maj ali kako je telemach začel šteti promet

Oddelek: Omrežja in internet
281929 (1345) Uporabnik
»

Telemach vklopil stevce!!

Oddelek: Omrežja in internet
241948 (1306) Uporabnik
»

Telemach bo začel z štetjem prometa

Oddelek: Omrežja in internet
51227 (1011) miki133

Več podobnih tem