» »

Nevem kako ?? Neki v Dreamweaver Flash

Nevem kako ?? Neki v Dreamweaver Flash

Igoraus ::

Sem zacetnik v izdelavi internet strani vporabljam Flash in Dreamweaver in me zanima naslednje:

1. kako narediš da ko otpreš stran se prikaže tisto Loading in ene pikce se obracajo ali krkoli drugega pol se stran zalouda in se prikažejo Flashove animacije :O
2. Kako pa nardis zraven linkič da preskoči celotno animacijo in prikaze staticene Fleshe8-O


Se opravičujem za mogoče neumna vprašanja samo pač o tem nemam pojma pa eto ....
LP igoraus
  • spremenilo: Igoraus ()

cahahopie ::

Hemm.. tale moj odgovor bo bolj skop.. pa ajd no...
že davno je tega kar sem uporabaljal flash.
Glede 2. točke:
zravn nardiš še en Layer(plast) z gumbom, ki je link do tvojga pejđa. Med tem, ko se bo na drugem Layerju loadala tvoja animaciji in, ko bo obiskovalcu dojadlo dolgo čakanje, da se animacija zloada bo kliknu na gumb. Sicer pa lahko nardiš tud, da ko animacija poteče, se poveže (redirecta) na tvoj pejđ.
Glede 1. točke... ee.. bereš PCG? Tam je bla "Mala šola Flasha"... o.k. takole piše:
Torej mormo met dva prizora (dve sceni):
V prvem prizoru naredimo krajšo animacijo (tist loading efekt), potem pa v zadnjem okvirju animacije uporabimo ukaz ifFrameLoaded. V polju Scene izberemo drugi prizor, v Frame pa napišemo številko zadnjega okvirja v drugem prizoru. Nato znotraj ukaza ifFrameLoaded uporabimo še ukaz GoTo in kot cilj določimo še Go To 1. Sedaj bo Flash vedno preveril, če se je celoten film že presnel z interneta (v tem primeru se bo film nadaljeval v drugem prizoru), v nasprotnem primeru se bo uvodna animacija ponovila.

Upam, da sem kaj pomagal.

[BISI] ::

Tuturial za vse mogoce flash stvarce najdes na Flashkit-u

Igoraus ::

Hvala obem zelo ste mi pomagali


:D:D:D


Igoraus

cahahopie ::

You are wellcome!:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash animacija čez cel zaslon se zatika

Oddelek: Programska oprema
81101 (868) marco09
»

Flash pomoč...nujno...

Oddelek: Programiranje
181952 (1778) Jebac18
»

Vprašanje glede lagalnosti - nujno!

Oddelek: Izdelava spletišč
111210 (813) poweroff
»

Flash 5 - menuji

Oddelek: Programska oprema
141363 (1205) Lunik
»

Flash (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
754188 (3347) kleDo

Več podobnih tem