» »

vec diskov

vec diskov

Kunte ::

Zanima me ali je mozno prikjuciti vec diskov oziroma ali obstaja kaksen adapter za razsiritev IDE vodil.;((
LP Kunte

sinko999 ::

na vsak idi priključek lahko priklopiš dva IDE diska drugače pa lahko v trgovini kupiš IDE kontrolerja aja ATA 100 in ATA 133 in ATA 66 , cene so različne se gibljejo okoli 10---> iin več k sit , diske potem moraš dati kot master in slave na posamezni kabel.

če pa imaš SCSI diske pa lahko na en SCSI kontroler priklopiš tolko diskov kot naprava prepušča hitrosti in kolko proizvajelec dovoljuje .

LP
Ni? ni ve?no !

matevzm ::

Ne en kabel ne mores dati vec kot 2 diska. Ji tudi kontroler ne bi znal locevati.
Ce zelis priklopiti se kaksen disk, dodaj kontroler.

Boky ::

Sam imam Zoltrixov UDMA 100 kontroler in stvar dela tako v win98, win200 in XP-jih. Stane pa slabih 7000sit v Megahitu.

Kunte ::

Mi lahko malo bolj razlozis?Kot sem razumel z kontrolerjem pridobim se en priklucek za disk?
LP Kunte

matevzm ::

Obicajno so na dodatnih kontrolerjih po 2 kanala, na vsakem kanalu (kablu) pa lahko dodas 2 diska. Torej skupaj nove 4 diske. Pri tem obicajno zacenja zmanjkovati konektorjev za napajanje. :))

ChiefThunder ::

ja, ti dokupiš razširitveno kartico, jo vtaknaš v pci slot in kot je že matevzm omenu, pridobiš dodatna 2 ide kanala...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Kunte ::

Kaksna pa je hitros teh diskov ki so prikljuceni na kontroler?

matevzm ::

Emm, dobra?
Kupis lahko kar hoces, odvisno od zelja in denarnice. od Zoltrixov, preko HPT (HotRod), Promisov pa vse tja do 3ware Escalade in Adapteca. Ampak tudi cisto najcenejsi so cez glavo dovolj hitri za en disk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop SATA2 na Asus A7V8X

Oddelek: Pomoč in nasveti
61655 (1591) janez77
»

Trdi diski/veliki obrat

Oddelek: Kaj kupiti
369078 (8565) neoto
»

Kater IDE RAID kontroler?

Oddelek: Kaj kupiti
491814 (1144) bastadu
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492159 (1547) billy
»

Primerjava ATA-100 in SCSI

Oddelek: Strojna oprema
171298 (1069) Boky

Več podobnih tem