» »

HD se ne BOOTA

HD se ne BOOTA

ANLASER ::

Vedno ko prizgem racunalnik se HD ne more
zagnati.To napako sedaj resujem z izklopom
in ponovnim vklopom konektorja na HD.
Kontakti so vredu napetost tudi.:'(

noogy2noogy ::

Bolj točno povej, kaj si delal oz. naredil, da se disk ne zažene. A ti lučka ne zasveti, ali ti javi kakšen error? :\

A si disk menjaval, al samo malo brskal po škatli?
Bolj točno ko boš povedal, bolj točne odgovore boš dobil... ;)
lp noogy

ANLASER ::

delal nisem nic kar naenkrat je zacel strikat
ko ga zazenem se tudi HD zazene do dolocenih obratov po mojem premajnih to ponovi trikrat potem javi DISK BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

noogy2noogy ::

A maš zagonsko disketo? Najprej preglej disk s ScanDiskom, da vidiš kaj ti bo javil...
Če res nisi nič delal, je lahko zelo neprijetna zadeva... :O
lp noogy

ANLASER ::

saj HD dela samo vedno mu moram dat elektrosok ko ga startam.Postopek:vzgem,hitro izklopim napajanje HD in se isti trenutek priklopim napajanje nazaj potem dela ampak gre mi na zivce ta postopek se mogoce da to odpraviti kako drugace?

matevzm ::

Hm. Jaz bi si za vsak primer naredil backup, preden se disk navelica takega ozivljanja. Lahko da je motorcek slaboten, pa misli umreti, a se se odloca. :(

noogy2noogy ::

Potem pa probaj zamenjat kabel za napajanje (sigurno imaš še kakšnega prostega) al pa je res kaj pri disku (konektor al pa kaj podobnega) ?! 8-O
lp noogy

noogy2noogy ::

Ja, backup vsekakor TAKOJ, dokler zadevi ne prideš do dna... 8-O
lp noogy

ANLASER ::

Kabli v redu.Konektor vredu.Napetost v redu.To pomeni da bo kmalu crknil?!?;((

miranpozar ::

Backup seveda obvezno takoj! Verjetno ti gre disk h koncu, bi pa jaz vseeno prej za zanimivost probal še z drugim napajalcem... lahko da ti gre samo napajalec h koncu!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

MRB0rYS ::

Probaj z uporabo masterja in slave možno da ma to zadevo
b0rys

OZZY ::

Jaz sem mel podoben problem in sicer z cdrw. Kar enkrat se je vstrmu in ga ni zaznal več: Problem sem rešval isto kot ti. Izšteku sem ga iz štroma pržgal računalnik, naludu winse in ponoven ugasnu in prključu. Pol je pa delu. Sam problem je bil, ker mi je šlo to na K***c pa sem ga odpelu v servis, ker je bil v garanciji. Tam pa jim je spustu dušo tako , da so mi ga zamenjali. Lahko da se bo tebi zgodilo isto. Močno upam da ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Retro PC ne pokaže slike (in se ne zažene)

Oddelek: Pomoč in nasveti
192112 (1182) opeter
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12323959 (22283) mihibo5
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
885012 (4401) Janac
»

Šklocanje v Compu

Oddelek: Pomoč in nasveti
13981 (793) JOKER

Več podobnih tem