» »

Hitra mreža

Hitra mreža

Sirki ::

En vprašanje imam. Rad bi povezal 15 mlinčkov skupaj v mrežo, vse skupaj naj bazira na Win2k Server (1) in Win2kpro ostalih 14. Hja pa še na mrežni tiskalnik ne smem pozabt. Za povezavo z zunanjim svetom je na voljo optika.

Zdaj pa:
- kakšne mrežne kartice
- kakšen switcher
- s čim izvest povezave
- kolk to stane in od katere firme priporočate

BTW, denar ni problem, sam čim bolj hitro naj zadevšna dela.

Mojstri za mreže na plan z idejami. THX

andrej ::

mrezne priporocam 3Com, potem pa en switch - ce denar ni ovira pa naj bo kaksna cisco zadeva. Glede firma pa je tezko rect - odvisno kje si ...

JeDo ::

Zdej smo pa tam :) Če denar ni ovira si oglej post pred mojim, in tudi jaz ti to priporočam, sicer pa zgleda ad boš morebiti mogu prklopt še clo 2 ali morebiti 3 switche če ne 4, recimo da imaš 3 8portne switche al pa raj enega 16 in enega 8 (moje priporočilo) na 8ko dej gor mrežni printer, server, na 16ko pa workstatione + uplink, tako boš mel zadevo pripravljeno še za kak kompjuter, Če maš denar se za par 100 jurju dobi res dober 8 portni switch(catalysti so zakon :D) za šeenkrat več pa dobiš 16 portnega. Glede 3comk je baje zelo dobre 3c905-tx-m, baje (nisem še preizkušal) zelo dobra mrežna karta (ni poceni) v server pa seveda kak bolši server model mrežne 3C980C-TXM recimo katera ima tud management pa ta shit.

glede kablov še moremo kako rečt, obvezno CAT5 kable (kateri imajo seveda zaščito) te pa prodaja Techtrade (ni reklama) kateri zelo dobro stvar obvladajo!
upam da sem pomagal.

lp JeDo
PS: Pol me boš povabil da vidim kaj si sčaral ;)
----------------------------------------------------------------------------
<br>

Medved ::

tako velko mrežo je najbolje da ti nardijo profesionalci, mreža je lohk hudičev problem in skoz rabš vzdrževanje k se durh sesuva tko je to mam s tem opravka, ne glede na opremo:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
345284 (4375) SeMiNeSanja
»

8-port switch z wireless

Oddelek: Kaj kupiti
81497 (1354) NeMeTko
»

DIGITUS mrežno stikalo 24-PORT, problem

Oddelek: Omrežja in internet
212299 (2030) Mattej
»

Postavitev mreže v pisarni

Oddelek: Omrežja in internet
202300 (1824) TESKAn
»

Kaj vse rabim za en small LAN Party?

Oddelek: Pomoč in nasveti
393263 (2600) dex

Več podobnih tem