» »

Ali je crknila grafična

Ali je crknila grafična

feliche ::

Ali je crknila grafična - Radeon 7500???
Monitor se je kar naenkrat izklopil - na stand by - zelena lučka utripa - ker imam LCD mi tudi po ponovnem zagonu PCja ne dvigne monitorja ampak mi samo nekaj sekund kaže kvadrat analogno-digitalno nato pa začne utripati zelena lučka kot da je na stand by. Priklop imam na DVI. Če ga izklopim mi javi no signal.
Pred tem sem slišal v PC neko enakomerno piskanje. PC sem ohladil, vzel ven grafično in jo dal nazaj noter pa nič.
Imam plato Platinix 2e in na njej mi poleg rdeče led diode, ki gori (kar mora) sedaj blinka tudi zelena dioda - kar mi prej seveda ni. Ali kdo ve kaj ta zelena dioda pomeni - je to znak, da je z grafično kaj narobe ali s kakšno drugo komponento.

feliche ::

Ni grafična!!!
Po vseh možnih poskusih, dal sem grafično v drug PC pa je delala zadeva, tako, da ni crknila grafična ampak CPU, kajti v manualu od plate sem prebral, če blinka zelena dioda to pomeni, da je CPU damaged, BIOS chip absent or damaged. Tako, da mi ne preostane drugega kot da kupim drug procesor. Problem je samo v tem, da je še na 478 socket.
Ko bom zadevo zamenjal se javim. Razen, če ima kdo kakšno idejo.

K0K0 ::

Pomoje ti je sam ram crknu, ker procesor ponavad ne crkne. Lohka pa da je šla tud kaka druga komponenta tko da probi vse nepotrebne komponente odklopit (disk,disktenik,zvočna itd...) pa probi zalaufat.

SSH ::

Bios si resetiral z izklopom baterije pa to?
lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

sverige ::

-Ta odgovor z resetiranjem je pravilen, samo je mal zamuden, ker ka vzames ven baterijo moras pocakat minimalno dve uri da bi se bios resetiral.
-Probaj takole, na maticni plosci se nahaja jumper JPB. Ta jumper se nahaja v blizini baterije ali v blizini ramov. Stvar deluje takole -videl bos tri pine. jumper je trenutno na dveh, prestavit ga moras na druga dva priblizno 10sec ,nato ga vrnes na prvotno stanje.
!!POZOR!! pc mora bit izkljucen iz vticnice 220v.Ni dovolj ,da ga samo ugasnes.
hej

muzičar ::

bom tko reku... za tvojo težavico je lahk milion pa se mal razlogov... lahko je graf. (ce imas dvi ga daj na dvi), lahko je ram (probaj drugega), lahko je matična (se je tudi meni že zgodilo)... meni se je QDI-jka tako sesula... kar naemkrat nobene slike, go probam postavit na noge nič, samo lučka za disk je gorela... sem resetiral BIOS (z jumperjem) in je neki cajta delala, ampak po rednem prestavljanju jumper-ja je dokončno izdihnila... tako da je kr mal težko ugotovit razlog pri temu... drugače so pa plate narejene tako da v primeru napake speaker zapiska npr. 1x 2x 3x in ti v manual-u piše toliko kot je piskov takšna naj bi bila po mnenju proizvajalca plate napaka...

feliche ::

Ojla, po vseh možnih testiranjih sem ga nesel na servis in glej ga zlomkla "crknil je procesor" - ne boste verjeli, da je res. Menim, da je utripanje diode kar pravilno nakazalo okvaro.

SSH ::

Samo tak za inf. me zanima o kakšnem tipu proca se menimo?


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162779 (2033) fosil
»

Nekaj je crknilo..

Oddelek: Pomoč in nasveti
121875 (1542) rock_girl_
»

ojačevalec s čipom STK4050

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
274212 (3832) Highlag
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371908 (1483) cultko
»

NF7-S nedelujoči PCI in AGP sloti?

Oddelek: Strojna oprema
81114 (1017) pingec

Več podobnih tem