» »

SATA2 :(

SATA2 :(

Elemen_T ::

Imam en zelo neljub problem :(

V našem file serverju sta se skrila dva diska. Najprej sem pomislil, da sta se pokvarila, potem sem posumil sata kontroler.
No, zdej vse bolj ugotavljam, da problem tiči nekje drugje. Uspelo mi je usposobit tri diske od štirih in enkrat celo vse štiri. Ko sem celo mašino prenesel v glavni rack, je spet vse odpovedal (prišlo do nalaganja sistema, in obstalo v temnem zaslonu...)

Imam dva sata vodila iz matične plošče in eno kartico s štirimi sata vodili. Ni važno kako povežem, najbolj pomemben disk bios sicer zazna, ampak ne pride pa v sistem (mimogrede, win2k server)

Že kdo naletel na podoben problem?
Čudno se mi zdi predvsem to, da sta prenehala delovati dva diska, potem enkrat vmes ni delal noben razen sistemskega, sedaj delujejo trije, četri pa ne jebe.

~Speed ::

Vprašanje tle je?
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

Elemen_T ::

Že kdo naletel na podoben problem?


p.s. samo zelo dvomim, da je disk crknil, zato pišem.

Duhec ::

Ali SATA2 v naslovu pomeni, da imaš diske SATA2 ?
Nekateri novejši diski SATA2 se ne razumejo s prvo generacijo SATA kontrolerjev (določeni chipseti VIA in SIS).
Npr. WD diski SATA2 imajo zato jumper OPT1, ki ga kurcšlusaš in tako transfer rate 'zmanjšaš' na 150MB/s kar ustreza SATA1 protokolu. S tem težav okoli zaznavanja diska in komunikacije z njim naj ne bi bilo več.
Lahko pa imaš popolnoma drug problem zato povej še kaj več, katera plata in kakšen PCI sata kontroler imaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost diskov in matična plošča ?

Oddelek: Strojna oprema
334330 (3961) thebaloh
»

SATA vs SATAII

Oddelek: Kaj kupiti
162699 (2351) t3hn0
»

Ne zazna, niti ne zavrti SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
81108 (1017) Bwaze6
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262697 (2369) muzičar
»

Serial ATA

Oddelek: Strojna oprema
101527 (1364) JIM22

Več podobnih tem