» »

Asus prenosnik v akciji, se splača?

Asus prenosnik v akciji, se splača?

emek ::

Tole sem dobil danes na email od spletne trgovine esvet:

Spoštovani,

s prihodom dvojnega označevanja cen smo samo za vas pripravili omejeno serijo prenosnikov ASUS A6KM za neverjetnih 1000 €.

Širok 15.4" WXGA Color Shine Display zaslon s podporo odličnega AMD 64bit-nega Turion varčnega procesorja in najnovejšo mobilno grafično kartico Nvidia GeForce Go 7300 ter veliko dodatnih priključkov v paketu težkem samo 2.9kg ne bo razočaral še tako zahtevnega uporabnika prenosnika.

Dvo-slojni DVD zapisovalnik, veliko audio priključkov, S-video izhod in Audio-DJ funkcija je odlična kombinacija pravega multimedijskega prenosnika. Na desni strani prenosnika najdete modem in Ethernet vrata, S-video izhod, priklop za slušalke kateri omogoča tudi S/PDIF izhod, mikrofon in "line in" priklop, 4 nožni FireWire priklop in IrDA vrata.

Samo ta mesec smo iz 275.024 SIT (1.147,65 €) znižali celotno serijo na neverjetnih 239.640,00 SIT ali 1000 €.

Količina je omejena (samo 20 komadov), z akcijo začenjamo 10.3.2006 (možnost rezervacije).

Kaj menite o tem prenosniku, se splača. Ga mogoče kdo ima, mnenja?

sliko sem uploadal na golden-tomb:
  • spremenil: emek ()

igor0203 ::

Kje pa je ta akcija? V kateri trgovini?

edit: Aha, sm že videl na sliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

billy ::

Zanimivo, kako ste takoj zagrabili za tisti gericom krš, ko pa imate tu boljši prenosnik pa nihče nič... Se vidi kaj naredi dobra marketinška poteza, vtaknimo ferarijev motor v jugeca pa se bo prodajalo :)

no..moje mnenje, odlicen prenosnik za tak denar, podoben Acer stane 266 tisoč...pa še ta je slabši...edina "kontra" ponudba trenutno v slo je tale gericom, ampak pomoje nima za burek. Grafično ima vgrajeno, kvaliteta ohišja pa je tako vsem znana.

neres ::

Ponudba se mi zdi ok, ampak nič posebnega. V tujini se najbrž dobi še ceneje.

Grafična, če se ne motim, ima 192MB deljenega spomina.
Ampak mene pri tem Asusu najbolj moti postavitev priključkov. Vsi mogoči priključki na desni strani, kjer rabiš največ prostora (za miško). Vsi usbji pa zadaj.:\


Aja, tiste slike ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

emek ::

novi link za sliko, ker zgornji ne dela:


Sem preverjal malo cene v Avstriji, sem doma namreč blizu meje. Na tej strani: http://www.geizhals.at/a171937.html sem našel ceno 999.49

Kar ni ravno ne vem kako ceneje od eSveta :)

Ja..priklopi so res malce čudni, ampak je na srečo USB odzadaj. To kar je pa na desni strani pa se tako ne priklopijo gor stvari ki "štrlijo" ven..tako kot bi recimo kak usb kluček tako da človek verjetno to ne sme motiti preveč. Ima tudi odtok zraka na zadnji strnai, kar je tudi ok.

Grafična pa ima baje 64MB lastnega spomina in do 192 deljenega.

PS, kako se ti ne zdi nič posebnega...se dobi v slo še kaj tako ugodnega in kje?

lp, emek

IceIceBaby ::

Jaz sem naročil HP 6125 na enaa. Za 280k se mi zdi zelo ugoden. Dobiš 1400x1050 ekran, 80gb disk, 512 rama, 6 celično baterijo pa 1.8 turiona. Sicer je 40k več, ampak dobiš več diska, višjo resolucijo in hitrejši cpu.

billy ::

To misliš tegale? http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Resolucija je resda večja in večji disk. Ampak.

- ima 2x256 rama..slabo za nadgradnjo, asus ima 1x512
- ima radeon x300, slabo za igre...asus 7300
- ima 1 leto garancije, asus 2 leti

+ ima čitalec prstnik odtisov
+ ima 80G 5400 rpm disk...to jaz edino vidim kot velik plust

o ima 15" monitor, sicer višje ločljivosti, ampak asus ima 15.4

Tale ločljivost je meni tudi tako ne...imam 17" LCD in mi je 1280 skoraj prevelika ločljivost, da bi pa imel na 15 1400....ne vem...verjetno odvisno posameznika kaj mu bolj paše, meni osebno ne paše tako velika ersolucija.

AndrewSmith ::

Ma ste vidli to zverino8-O 8-O 8-O
klikni pazljivo:D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

JIM22 ::

Kok pa tale zverina pride? Kolko dnarja,tok muzike.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

AndrewSmith ::

Med 600 in 700k sit:D :D :D
Samo fuck...1gb rama,2x100gb v raid,....itd
Samo se core duo bi mogu bit...;)
Nice book:D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Dell ma ze lep cas zunaj laptope, ki tole Toshibo prebavijo in izplunejo za precej manj denarja ob enaki kvaliteti.
Sem mel moznost se poigrat z XPSom z 2 giga rama 7800 GO, 2,2 Centrinotom in v RAIDu diska celo se mi zdi.

Zival. Nabavljen na Ebayu za 2000 Eurov.

IceIceBaby ::

billy, to je ta ja. Meni se zdijo ravno tiste prednosti, ki si jih naštel dovolj pomembne, da odtehtajo pomankljivsoti :) Več diska in večja resolucija. Pa ohišje je baje zelo dobro, tako sem bral na raznih rivjujih in v trgovini sem se lahko prepričal o tem.

Grafična me ne moti. Edino 2x256 je malo nerodno, ker mislim dat not vsaj 2x512 in morm 2 modula nabavt. Resolucija mi pa zelo prav pride, ker delam take stvari, da rabim čim več prostora na ekranu.

Btw...a te plate na prenosnikih sprejmejo 2 različna modula ? Recimo enega 1024 in enega 256 ali 512 ?

billy ::

Ja..odvisno od posameznika, kaj mu je prioriteta :)

Bi mogli it not različni moduli ja, čeprav zna bi HP kar izbirčen, tako da pazi kaj kupuješ.

SodVina ::

Meni se pa zdi ekran oz. vidni kot pri teh nx6125 laptopih precej slab.

billy ::

Saj je ja...mislim da je celo slabši od kakšnih acer zaslonov, kaj šele potem kakšne druge firme...

Človek pač glave preveč ne premika pa je ok ;)

perci ::

nx6125 ima več vrst zaslonov - ta, ki ga ima kst ima zelo dobr zaslon

billy ::

No..recimo da je zaslon res dober. Čeprav sem še vedno skeptičen...1400 resolucije na 15"...meni je že 1280 na 17" preveč kaj šele 15"...

Je pa laptop drazji za 30 tisoč nekje? Za ta denar že človek dobi 7200rpm disk v asusu ;)

steev ::

:|

Isht ::

Kaj je narobe s to ceno !?!?


Hehe... za eno cifro so premaknili decimalko... sigurno...
Sicer pa, za tako ceno kot je gor, pa kar naroči, ne? za 30 čukov takle notesnik jaz kupim takoj...
Če ti pa po melju pošljejo, da so se zmotili pri ceni, jih pa nekam rukneš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Isht ()

Isht ::

Pa jaz bi se vprašal tudi, kaj je narobe z imenom... Notesnik se imenuje INTEL BLOCKBUSTER ADVANCE AMD 2400. hardy har har

billy ::

Ha? :)

IceIceBaby ::

Včeraj sem končno dobil tega nx6125 in zaslon se mi ne zdi slab. Resolucija mi zelo ustreza, ampak to je pač odvisno od vsakega posameznika. Svetel je dovolj, slika je zelo ostra, vidni koti so pa recimo zadovoljivi. Ni tako kot namizni samsung ampak za laptopa je uredu. Edina napaka na zalonu je nekoliko neenakomerna osvetliev v spodnjih dveh kotih. V vsakem kotu je 2, 3mm velika lisa, ki je malo temnejša. Pa še to se opazi samo v določenem položaju in se meni ne zdi moteče.

Drugače pa lahko po enodnevni uporabi ta računalnik kar pohvalim. Edina slabost je premalo rama za kar koli zahtevnejšega (512 je že tako minimum, pa še grafična si vzame 128, tako da ob nekaj odprtih programih začne vse skup štekat). Pa verejtno komu ne bo všeč grafična, ampak če ne igraš iger verjetno ne rabiš boljše, mene ne moti.

Predvsem moram pohvaliti ohišje, ki sicer ni med najlepšimi, deluje pa zelo kakovostno in trdno. Nič ne škripa, ne zvija se pretirano, ekran se lepo zapira... Tudi tipkovnica deluje zanesljivo, čeprav se bo treba še malo navadit. Porti so dobro razporejeni, 2x usb, jack za slušalke in vga out na levi strani, 1x usb, mreža in elektrika pa zadaj. Teža je tudi v mejah normale.

Čitalec prtnih odtisov je kul igračka, ampak dvomim da se ga bom navadil, hitreje vpišem password. Raje bi imel 5k cenejši in malo lažji računalnik, kot pa ta čitalec.

Baterija je zadovoljiva...po ogledu filma (cca uro in pol, ekran na polni svetlosti in zvok skoraj do konca) je bila baterija pribljižno napol prazna. Torej, v šparovnem načinu tiste deklarirane 3 ure in pol nebi smele biti problem (pomoje še več).

billy ::

Boš naredil en test 3d markov za nas?

IceIceBaby ::

S katerim 3dmarkom ? Kakšne posebne nastavitve, ali downloadam in poženem default ?

Nisem se še nikol ubadal s tem.

billy ::

Najboljše kar 2001 verzijo, ali pa max 2003. Potegneš z neta, instaliras (ko te vpraša za licence key daš "purchase later", zazenes in das RUN (ali nekaj takega), torej vse pustiš default..čez kakšnih 10, 15min je test končan in sredi zaslona imaš napisan score...

http://www.futuremark.com/download/?3dm...

IceIceBaby ::

3953 3dmarks v 3dmark 2001 SE.

V tistem poročilu je sicer pisalo cpu speed 800mhz, čeprav je bil priklopljen na elektriko. A se hitrost procesorja sama spreminja, al se da to kje nastavit ?

billy ::

Ja...always on daj v power manager pa bo vedno laufalo na 100%.

Hm...4000 točk samo? Toliko ima sony 415 z celeronom 1.7 in integrirano grafo ;)

carpenter ::

Mene pa zanima kakšen zaslon ima tale asus v akciji..v primerjavi z drugimi modeli...?

Boky ::

To bi tudi mene zanimalo. Še zlasti v primerjavi z kakim acer-jem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

carpenter ::

Je ze billy odgovoril v "nakup prenosnika". Tskole pravi:
Hja..tako bom rekel...videl sem tistega na A6KM modelu...in ni ravno primerljiv z sonijem, je pa sony zato drazji 50k, oz še več z isto konfiguracijo :)

Ni pa spet tako slab kot recimo kak HP...sony ma predvsem hud vidni kot..če pa se ravno gleda pa ni tak opazne razlike.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenja o HP Compaq 6235 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
766337 (4506) cbelica
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655880 (4610) sw0rdfish

Nakup prenosnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
915173 (4062) Stepni Volk
»

Prenosnik do 300.000, raje manj :)

Oddelek: Kaj kupiti
373893 (2985) drejc
»

Izbira zanesljivega prenosnega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
363055 (1863) Rešpetlin

Več podobnih tem