» »

Kupujem nov prenosnik do 200.000sit

Kupujem nov prenosnik do 200.000sit

BEGINER ::

Torej zadeva je sledeca, kupiu bi nov prenosnik do cene 200.000sit. O PRENOSNIKIH NIMAM POJMA !!!Prenosnik bo namenjem predvsem za delovanej v Officih, malenkostemu sporscanju ob gledanju filmov in poslusanju glasbe pri odsotnosti od doma, rad bi tudi da ima cim vec teh wireless, infrared... in teh ostalih dodatkov...edino kar vem je to da bi rad da naj bo monitor po moznosti 15.4'' .Zelo pomembno vlogo igra tudi izgled, zanesljivost in vzdrzljivost baterije(cim vec, tem bolje)
Na prenosniku ne bom igral nobenih igric...rabil pa bi neko sorazmerje med ceno/hitrostjo/zanesljivost-jo.
Moje zelje: Po moznosti seveda:
- 15.4'' monitor
-512MB rAM-a
-60GiB trdega diska ali vec
- malo lepsi design (da ni tisto vse crno in pusto, vsaj kaksen odtenek naj bo viden drugacne barve)

Sedaj pa mi pomagajte prosim...
P.S.: Upam da ne zahtevam prevec za podano ceno

billy ::

http://www.esvet.com/s/prenosnik_Presti...

Kaj drugega bo zelo težko za tak denar ;)

AndrewSmith ::

1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

elasto_mania ::

to kar ti je rekel ta malo gor je dober sicer tebi ne rabi nevem kakšna grafa

billy ::

Tale Acer ni vredn pol deci hladne vode.

Ima 4200 rpm disk in 4 celično baterijo.

Kar pomeni, da realno zdrži nekje 1h, kar je premalo da bi si ogledal kak film brez da imaš priklopljenega na elektriko.

Na drugi strani pa ima Prestigio 5400 rpm disk in 6 celično baterijo, ki brez problema zdrži predvajanje filma.

Potem ša Acer nima Tv out izhoda, Prestigio ga pa ima.

Noben od teh pa nima IrDA, ampak kot sem rekel, za ta denar boš zelo težko dobil to kar dejansko hočeš.

elasto_mania ::

raje si poglej tega
tega
zelo dober

Zgodovina sprememb…

AndrewSmith ::

kupiu bi nov prenosnik do cene 200.000sit

Halo mania....a znas brat:D :D :D :D
Glede Acerja sta pa res disk in baterija v k..u,sem spregledal to:8)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

AndrewSmith ::

Se tega sem najdu.
Sam bi rabl ram dodat pa bolj malo specifikacij je navedenih:\

Ta je zanimiv.... klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

BEGINER ::

Zaenkrat mi je kar zanimiv predlog od billy-a. No ja recimo da IrDA ne rabim, kaj pa kksn bluetooth?
Se nekaj me zanima: Ce je prenosnik priklopljen v elektriko, se baterija ne kuri, ali s tem vendarle izgublja svojo moc?
e kaksen predlog bi mi prav prisel da se bom lazje odlocil...

BEGINER ::

http://www.bolha.com/oglas1418438 - kaj pa tole v primerjavi z billy-ijevim predlogom?

BEGINER ::

http://www.rolan.si/index.php?str=artik... - kaj pa tole?
Bi se mi splacalo ce bi se mal prsparu in nabavu recimo tole? Je vredno svojega denarja?
Ali pa bo za moje zahteve tudi cenejsi lap top biu cisto zadosti?

elasto_mania ::

Intel pentium M z AMD turion ni primrjave valjda je AMD turion veliko boljši

elasto_mania ::

AndrewSmith
znam brat samo za malo več keša se splača kupit tega bo več časa trajal

billy ::

Definitivno je tale Prestigio boljša izbira, drugače je isti model kot sem ga jaz predlagal, ima le boljši procesor in več spomina.

Glede na to, da ima procesor z speedstep tehnologijo, bi baterija trajala nekje dobre pol ure več, kot pa na tistem ko sem jaz dal. Za informacijo.

Ima tudi veliko več spomina (1024MB) kar občutno pohitri delovanje prenosnika. Ostalo je pa vse isto...

Zdaj se edino vprašaj...sam si rekel, da rabiš prenosnik za običajno delo, brez iger, torej prvo vprašanje, ali potrebuješ prenosnik z sposobnim procesorjem?

Drugo..se ti splača dati skoraj 30 tisoč več za pol ure daljše uporabe na baterijah?

Če ti to ni veliko denarja, potem ga vzami...dobiš boljši procesor in baterija bo dlje trajali. Če pa se ti zdi 30k preveč, pa kupi prvega, kajti za tvoje delo je čisto dovolj.

IrDA ali pa Bluetooth "dongli" se dobijo za nekje 5 tisoč. Prenosnike, ki že imajo to serijsko vgrajeno boš za 200k zelo težko dobil, oz jaz vsaj nobenega ne poznam.

Še replika na tistega, ki pravi da je turion veliko boljši od pentiuma M. Ni res. Je pa res to, da pentium M nekoliko manj "žere" in zaradi tega baterija drži nekoliko več kot pri Turionih.

AndrewSmith ::

Sej to vem...in se tudi strinjam.
Prenosnik pod 250-270k sit ne more bit
bogve kaj.Raje malo dodat in je mir za nekaj casa.
Osebno bi tega izbral.... klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

billy ::

Res je, ampak nekateri nimajo ravno denarja za takšne mašince.

AndrewSmith ::

Nimamo ne....zal:8)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

elasto_mania ::

Zgodovina sprememb…

billy ::

Mislim da ti prenosniki spadajo v drugo temo..recimo..prenosnik do 300k, ne pa okoli 200 :)

elasto_mania ::

ok sej maš prav

mitjaje ::

Jaz mislim da bi vseeno moral imeti PM če ti je avtonomija važna! In tudi drugače se splača dati malo več... Drugače pa je definitivno najboljši nakup med razmerjem cene/kvalitete/zmoglivosti ACER. Zato ti tudi dam en link, katerega si poglej, pa mislim da ti bo kar všeč... Drugače pa malo poglej za cene še drugod... Ves čas sploh pri ACER se cene hitro spreminjajo... več ali manj padajo... pač pogledaš kje ga imajo v akciji... Sicer je ta kar ugoden:

Acer TravelMate 4062WLMi
Acer TravelMate 4062WLMi, Windows XP Home Pentium-M 740 1.73GHz • 512MB (2x 256MB) • 60GB • DVD+/-RW DL • onboard Grafik max.128MB shared memory • USB 2.0/Modem/LAN/WLAN 802.11bg • 15.4" WXGA TFT (1280x800) • Windows XP Home • Li-Ionen-Akku •

Sicer ni podatka koliko celična je baterija... Lahko pogledaš na uradno stran od acerja ali pa kje drugje... Cena je 216.000 SIT

link - z zaneslivostjo te trgovine nisem najbolj seznanjen... Če si kje blizu doma (mislim da so RUŠE to, pri Mariboru) potem vsekakor predn ko kupiš sprobaš pa pogledaš zadevo...

Če pa bom še kaj našel pa ti sporočim!

PS1: Turion dosti boljši od PM?! Zdaj jaz ne zagovarjam ne enega ne drugega... Lahko pa dam malo primerjav narejenih osebno:
računanje št PI na 1M mest natančno: Turion 1.8 64 - 1min, PM 1.7 - 44s
3dMarkt:
Acer, 60Gb@5400 rpm, x600 mobility raedon, 2x256Mb, .... 910 točk (računano 3x!!)
HP, 80Gb@4200 rpm, 9200 mobility radeon, 2x256Mb.... 1100 točk !!!

Vse kolikor jaz vem, je boljši turion pri tem da ima 64bit tehnologijo in v igrah... pač klasika... Vi pa če gledate same teste z igrami pa to ni moj problem, pa da ste zasvojeni s temi igrami!!!

ps2: 4 celična vs 6 celična baterija ni vedno nujno boljša!! Ni važna samo kvantiteta ampak tudi kvaliteta!! Tako da sploh ni rečeno da je 4 celična od kakšnega HP-ja slabša od 6 celične pri Prestigiu

ps3: Razlika v CM in PM je gromozanska... tako da če le imaš možnost MP, potem vzemi !!
www.ultrasplet.net

billy ::

Sumim, da gre za 4 celično baterijo...Ker piše, da bi naj zdržala 2.5 ure, kar pomeni da je v praksi nekje 1 pa 45min...

Prestigio pa preizkušeno drži 2 uri pa nekaj minut.

Razlika med CM in PM? Kako jo bo opazil nekdo, ki uporablja samo word, branje pošte, brskanje po internetu in gledanju filmov?

mitjaje ::

Bo opazil v odzivnosti sistema in vzdržljivosti baterije...

Sicer ne vem kak je s temi novi prenosniki, ampak moj prenosnik je star 1 leto in je PM 1.7, 9200 radeon, .... 15.4 ekran... kar močen sistem v glavnem... no sicer pri bateriji prišparam malo z diskom 4200rpm pa mi baterija na MAX osvetlitev zdrži 3h , na 3/4 osvetlitve 3.5h in na 1/2 osvetlitve 4h!! Preverjeno!! Da pa baterije nove?! z PM zdržijo samo 2.5h?! Realno 1h 45min?!

Ob gledanju filmov (divx) mi zdrži točno 2h, pri igranju NFS mos wonted... ko sem še igral, pa mi je točno zdržala 1% = 1min, kar pomeni 100min!! oz 1h 40 min!!

Res vas ne razumem s tem, da baterije zdržijo manj kot 2h z PM procesorjem! No mogoče da 4 celične... 6 pa definitivno ne!

Res ne vem... mi lahko kdo to razloži... ker sem se malo zanemaril na področju prenosnikov.. tako da nisem več na tekočem z vsem!

LP
www.ultrasplet.net

billy ::

Saj pravim...ker so 4 celične držijo samo toliko časa.

Ne vem v čem je finta da daje Acer take slabe baterije not..verjetno na tak način prišparajo kakega jurija in naserejo folk.

mitjaje ::

Očitno.... ACER marsikje prišpara... od ohija dalje, tipkovnice in potem tudi tam kjer ne moreš videt dokler ne kupiš...


Kolega ima tega turiona pa sva igrala neko igro preko lan-a oz firewire...

No poanta je v tem... da ima on disk pod levim zapestjem... Meni bilo strašno moteče.... No vglavnem po eni uri igranja lahko povem tole:
Ventilator je imel tak glasni, da mojega niti slišal nisem pa sem sedel zraven njega kolega pa cc. 1.5m vstran!! Prenosnik je bil tak segret, da ga nisi mogel niti v roki držat! Blah skoraj bi jajca gori speko... Sama baterija mu zdrži kar nekaj manj... Edina stvar ki se mi je zdela vredu je bilo to, da ima napajalni kabel na zadnjem delu prenosnika. Jaz pri HP-ju imam na desni strani obstrani >:D >:D >:D Potem kaj šele zvočniki... pa to je hujše skoraj ko kaki mobilni telefon danes... Ko daš malo bolj glasno... samo hrešči... pa dobenih nizkih tonov... Jaz imam pa one Hermann zvočnike noter... odlična zadeva... Potem oba imava oni zaslon jaz brihtwiew on pa cristalwiew al kakor koli že... Vglavnem ekran je dosti slabši... in ima zelo občutljiv kot gledanja...


tako da bistvo vsega je... da se splača odšteti malo več, pa imaš kar nekaj boljši prenosnik.... Tudi v 3d mark je imal dosti dosti slabši rezultat kot jaz, pa je po specifikacijah dosti boljši prenosnik.... (disk 5400rpm, grafika x600, 1.8 64 turin) pa je dosegel 910 točk jaz pa malo manj kot 1100 točk. Jaz sem mu reko naj nese nazaj, da s tem nekaj ni vredu :) Pa pol računajnje št PI na 1M mest natačno... on kar 1min oz potem je malo zboljšal na 59s, jaz pa sem po prvem merjenju imel 44s ali 46 s ne vem točno zdaj!!

Blah vidim da še kar nekaj časa ne bom menjal prenosnika.... vsaj dokler ne bodo baterije bolj zmogljive in dvojedern procesor z 64bit tehnologijo... Pol pa že mogoče.
www.ultrasplet.net

billy ::

Ma ja no...saj je vse odvisno za kaj uporablja človek prenosnik. Z pisarniško uporabo ne bo nikol segrel procesorja, to se samo zgodi če nekdo igra igre, in prenmosniki niso mišljeni za igre. Kupovati prenosnik za igranje iger je pa bedarija, ker se za isti denar dobi tako hud desktop stroj, da se vsak prenosnik skrije...pa če tudi gledamo IBMa za miljon :D

Dual core in 64 bit? Hja...ko bo windows in word 64 bitni potem pa že ja ;)

mitjaje ::

:D Sej pravim da imam še čas :D

Vidiš ti si mi všeč, ko si enakega mišlenja, da se prenosnik nikoli ne kupi za igranje iger!!! Ne pa tota današnja mladina ko vidi prenosnik z x700 256Mb ali pa 6600go, pa že ati ati kupi mi prenosnika ga bom rabil za šolo... Pa kupiš en prenosnik z x300 grafiko ali pa 9200 če še sploh vgrajujejo, pa je sistem enako zmogljiv, manj porabi baterije pa še prišparaš ogromno... Jaz pravim če imaš možnost, poem naj grafika ne bo integrirana, ker ti kar močno obremeni sistem integrirana...
www.ultrasplet.net

billy ::

Eh deca so prav čudna, najboljši so še tisti ki ti rečejo..eh..malo bom igral igre, tu pa tam..kakšne? ja kaki doom3 pa half life pa to bi igral nič takega :)

elasto_mania ::

ja prav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG 32LH3000 LCD TV nekaj vprašanj...

Oddelek: Zvok in slika
92547 (1167) integral15
»

Prosim za pomoč oz. nasvet pri nakupu prenosnega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
151480 (1145) Pyr0Beast
»

Kateri laptop?

Oddelek: Kaj kupiti
221774 (1383) DonMatejo
»

MacBook Air prvi padel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12416494 (10342) poweroff
»

Kul laptop nahrbtnik

Oddelek: Kaj kupiti
53830 (3724) jype

Več podobnih tem