» »

Prosim za pomoč oz. nasvet pri nakupu prenosnega računalnika

Prosim za pomoč oz. nasvet pri nakupu prenosnega računalnika

SpecialG ::

prosim vas poznavalce za pomoč pri nakupu prenosnega računalnika do 1000 €.
Imeti mora:
-najmanj 2 gb rama
-core 2 duo
-od 256 mb grafično kartico
-od 200 gb trdega diska

Prosim povejte mi na kaj moram še gledati pri nakupu računalnika!

nekaj sem že gledal računalnikov ki bi mi odgovarjali:
1. ) http://www.ceneje.si/msi-prenosnik-gx70... 930 €
msi prenosnik gx700px-099eu, core 2 duo 2. 0, 2gb, 320gb, gf nb8p, 17"

2. ) http://www.ceneje.si/acer-aspire-6920g-... 989 €
acer aspire 6920g-6a4g25mn, core 2 duo 2ghz, 4gb, 250gb, gf 9500m 512mb, 16", vista home premium

3. ) http://www.ceneje.si/acer-aspire-6920g-...
acer aspire 6920g-6a3g25mn, core 2 duo 2ghz, 3gb, 250gb, gf 9500m 512mb, 16", dvd dl, vista home premium

zanima me kater izmed gornjih računalnikov se najbolj splača kupit in katerega izmed tukaj ne naštetih vi priporočate!

SpecialG ::

A se res nobenmu neda odgovorit? :)

El Nino ::

V takem cenovnem razredu, kot ga (izgleda) gledaš, bi bil trenutno prenosnik z najboljšim price/performance razmerjem tale: ASUS F7SE. Hud procesor, grafika sicer ni nevem kak biser, vendar tudi ni slaba, huda resolucija ekrana,... pomoje best buy ta hip. Edino ne vem, kako je z dobavljivostjo (tle bi moral ALIEn3001 kaj povedat). Sicer od zgoraj navedenih bi bil najboljši sigurno MSI, ki ima dober procesor, dobro grafo (celo boljšo kot F7SE) in večji HDD (320GB) ter Wlan 802.11 n-draft in pa dobro resolucijo ekrana.

Za kaj pa sploh rabiš prenosnik?

P.S.: Pa malo več potrpežljivosti drugič, ni treba po 50 minutah kle paniko zganjat :D


EDIT: Po ponovenm ogledu specifikacij obeh omenjenih notesnikov vidim, da ma ASUS v bistvu samo procesor boljši... bi 2x premislil, katerega zet. Odvisno, za kaj ga boš rabil.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: El Nino ()

bluefish ::

kot že rečeno, je dobro poznati namen uporabe. V nasprotnem primeru je to le gledanje v meglo.

SpecialG ::




EDIT: Po ponovenm ogledu specifikacij obeh omenjenih notesnikov vidim, da ma ASUS v bistvu samo procesor boljši... bi 2x premislil, katerega zet. Odvisno, za kaj ga boš rabil.


Misliš po ponovnem ogledu specifikacij treh prenosnikov?
Prosim poglej vse tri in mi svetuj.


Prenosni računalnik pa bi rabil predvsem za gledanje dvd-jev, obdelovanje slik, igranje igric, snemanju glasbe, obdelavi glasbe, peer2peeranje (od 200 gb naprej) :)....

Še enkrat se vam zahvaljujem za vse odgovore!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpecialG ()

SpecialG ::

Tukaj imate še primerjavo med 3 ki so se mi zdeli dobri:
http://www.ceneje.si/ap.aspx?idKat=416&...


p.s.
Prosim če moderator popravi moje prvo sporočilo in pri 3.) točki napiše ceno 999 €, ker sedaj piše samo € čeprav sem jaz napisal ceno a jo je nekdo izbrisal. ;) kašn doug stavk

El Nino ::

@SpecialG: Mislim sem na oba prenosnika, ki sem ju jaz omenjal v mojem postu, se pravi ASUS F7SE in MSI GX700. ACER bi v mojem izboru takoj izpadel.

SpecialG ::

No pol bi meu rajš MSI-ja.

p.s.
ZAKAJ TAKO MALO LJUDI ODGOVORI?
KO GLEDAM PO DRUGIH TEMAH JE TAKO VELIKO ODGOVOROV.

Klemenn ::

saj praktično si si že sam odgovoril...

core2duo 2ghz+, 2gb rama +, 200gb disk +

izogibaj se firmam no@name, vsaj moje mnenje, še vedno je tko da kukr plačaš tolk dobiš, pa je ful fajn, pršparaš 100€ pa 3 leta se potem ukvarjaš s tem, pa grejo živci :)

drgač pa če boš prenosnik nosil okoli (50% časa recimo) potem je 15,4 maximum, drugače za igrice pa to je pa 17 bolš, logično, večje pač

Recimo tole za igrice


Sam bi vzel pa tole :
Pravi prenosnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

SpecialG ::

A ma še kdo kakšno mnenje?

SpecialG ::

Prosim še za kakšno MNENJE oz. PREDLOG!

marko123456 ::

zdle sm mal gledu,pa mi je tale http://www.laptop-shop.si/component/pag... u uči padu,kaj mislte drugi? Sam procesor turion me je mal zmotu,a ma kdo izkušnje s turionom,ker tut jst kupujrm prenosnik.

SpecialG ::

@ marko123456
Mene je pa zmotil da ma preslabo baterijo. Ima litij-ionsko jaz pa bi želel da ima 6 celična ker zdrži več.




A ima še kdo kakšen predlog:
Imeti mora:
-najmanj 2 gb rama
-core 2 duo
-od 256 mb grafično kartico
-od 200 gb trdega diska
-do 1000 €

bluefish ::

saj 6-celična je tako ali tako litij-ionska baterija. Obstaja seveda še 4-celična, ki pa ima manjšo kapaciteto. Je pa res, da na Toshibini strani nič ne piše, katera baterija je točno prisotna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

marko123456 ::

kaj pa mislte o procesorju? K toshibini prenosniki so mi res lepi,tko da je to že en velik plus :)

Pyr0Beast ::

Ah, te celice v baterijah so popolna zmešnjava. Več celic ni nujno, da pomeni daljšo vzdržljivost.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP ali ASUS

Oddelek: Kaj kupiti
81206 (1097) misek
»

Acer ASPIRE AS6920G

Oddelek: Kaj kupiti
5792 (710) Matejslo
»

Kateri prenosnik do 750€?

Oddelek: Kaj kupiti
222205 (1699) boolsheat
»

Kupujem prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
5882 (882) Boeing
»

Pomoč pri nabavi prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
61576 (1221) tony1

Več podobnih tem