» »

Izboljšava posnetega wav fajla

Izboljšava posnetega wav fajla

ChiefThunder ::

Zdravo!

S miniaturnim tudi-diktafonom sem posel dva fajla v wav formatu, ker pa je bilo povedano snemano nekoliko daleč, se posneti zvok zelo tiho sliši; tudi če se predvajano pojača na max, se sliši predvsem "piskanje" prevelike jakosti. S programom Cool edit pro sem nekaj poiskušal, ampak nisem vešč kaj napredne rabe. Bi bil kdo tako dober in preveril, kaj se da narediti s spodnjim fajlom glede izboljšave?

KLIK!

Hvala.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

globoko grlo ::

clean it, nazadnje se mi zdi je bila verzija 5.0

Fatboyslim ::

Načeloma kvalitete že posnetih fileov se ne da spreminjati, da se le izrezati ali zmanjšati glasnost zvokov ki te motijo.
Poskusi v cooleditu najti hiss reduction ali v eaquliserju spremeni kaj.
Ko to narediš pa puskusi še z kakšnim programčkom za mastering

5er--> ::

Probaj posnetek predvakjat v winampu z Enhancer pluginom.
1.Namestiš, zaženeš winamp. (predvajaj posnetek v loopu)
2.Ctrl+P->Plugins->DSP/Effect->Enhancer 0.17 ; Configure Active plugin
3.Power (da sveti lučka), Presets->General Improvements->Load

Če se ti bo zdelo, da se sliši boljše daj:
1.Ctrl+P->Plugins->Output->Nullsoft disk writer plugin
2.Configure-> izberi mapo v katero naj shranjuje datoteke in nastavi po želji drugo
3.Klikni play pri izbranem posnetku in dobil ga boš "obdelanega" v izbrani mapi.

nokia6310 ::

ChiefThunder:
Če maš mail bi te prosil, če mi ga lahko daš, ker sem naredil odlično izbolšavo tvojega posnetka.
Že nekaj let se ukvarjam z avdio področjem tako da mi je problem groundloop znan in sem ti zato lahko pomagal pa me zanima tvoje mnenje o izbolšavi posnetka.
Vglavnem ti bom na mail poslal to, kar mi je uspelo najbolje narediti z njim.

ChiefThunder ::

evo, nokia: notorious@siol.com

je postopek, ki si ga uporabil preveč težaven, da bi se ga lahko sam posluževal v bodoče? (namreč, imel bom še nekaj podobnih zadev, pa me zanima, če bi se dalo postopek povzeti v nekaj razumljivih korakih, da bi se lahko sam lotil vsaj približne izboljšave),

sicer pa najlepša hvala. :)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

nokia6310 ::

Evo maš na mailu.
Drugače pa bol se ga ni dalo popravit ker je blo res precej bruma pa še visokofrekvenčni pisk tako da oboje naenkrat je teško rešit samo če je bil samo v tem problem sem pač izrezal moteče frekvence in to je to.
Res pa je da bi se slišalo veliko bolje, če bi se dal samo ta brum in pisk izrezat ne da bi delno vplival na prvoten signal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povečanje glasnosti na prenosniku ???

Oddelek: Zvok in slika
62462 (2369) 5er-->
»

Upravljanje predvajanja pesmi(recimo winamp) z daljincem

Oddelek: Strojna oprema
413131 (2600) nokia6310
»

Winamp 5.06

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
352387 (2387) tha_man
»

Best Winamp plugin

Oddelek: Programska oprema
222119 (1664) pajac
»

mp3 pretvorit v audio

Oddelek: Pomoč in nasveti
91803 (1706) JLP

Več podobnih tem