» »

Bios flash error ?

Bios flash error ?

Pyr0Beast ::

Torej, na eni stari plati sem probal flashniti ASD ae29d2008-12. Z uniflashom je potegnilo (flash pa ni uspešen), v amiflashu pa je napisalo nekaj v stilu, da ni mogoče flashati tega čipa. Bootblock skopira BP, glavni flash pa ne more preveriti. Na srečo imam dve plati, tako, da ni tako hudo, vendar tudi po hotflashu še vedno noče flešnt novega biosa. Mogoče ma kej to veze, da na čipu piše 24hr burn in ? >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Tisti 24h Burn-in naj bi pomenil, da so v tovarni ploščo mučili na polno 24ur, preden so jo dali v prodajo.

Za BIOS bi skoraj upal trditi, da ta flash ali program za flash ni pravi. Vsaj, če te prav razumem, ko poskusiš flashati z novo verzijo, flashanje sploh ne gre (Amiflash) oz. plata ne dela (uniflash). Po ponesrečenem poskusu z uniflash. vsebino lahko obnoviš s staro verzijo, če uporabiš hotswap flash tehniko, kar pomeni, da je EEPR>OM (BIOS) chip v redu.

Meni je uniflash izrazito antipatičen, ker dela precej na slepo srečo. Včasih uspe, še večkrat pa imaš temo.

Predlagam ti naslednje.

1. Ker obstaja veliko verzij AMIflash (in Awdflash) poišči pravo za tvojo ploščo (isti letnik),
2. Prepričaj se, da je ta flash datoteka res za tvojo ploščo. Nekater plošče imajo pri isti oznaki dve velikosti BIOS chipov.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Bi bilo lepo, če v tovarni nebi zgubili pol stvari.
Dear sir/madam,
We are sorry for your request,we can't find the M748LMRT v1.3 manual to you,
Because we already lost it.
We suggest you visit the following web site to download V3.x manual for you reference.
If you check finish and still have the problem,please call help with your local vendor for this problem.

Moj local vendor ma pa ful pojma o tem :)
Sem gledal v programu za willem programator, pa je ta čip označen not 128k in ne 256, kolikor je velik bios. Ampak čip je 256k, misliš da narobe prepozna ? Uniflash je javil error po tem, ko je preverjal zapis, sem probal ene 20x pa še vedno ni hotu, potem sem ga zagnal s parametrom -AMI pa je zmrznil ..:\
Bom po wayback arhivu pogledal :)
Poročam ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Ker nimam nobene plate z AMI BIOS, upam, da ne bom preveč brcnil v temo :D .

Poskusi z programom za flashanje skopirati originalni (delujoč) BIOS na disketo in preveri velikost. Če je 256kB potem imaš 100% napačen flash.

Če je velikost 128kB, potem bi rekel poskusi še s katero drugo vezijo AMI flash programa, vsaj pri Award BIOSih je to pogosto pomembno, ampak vseeno dvomim o uspehu, če ima firma tako pošlihtano podporo, da niti pdf manuala nimajo več...

p.s. Poglej, če je to slučajno pravi manual.
Nekoč je bil Slo-tech.

int47 ::

Nekatere plošče imajo jumper, s katerim omogočiš programiranje FLASH-a ( BIOS-a).

Pyr0Beast ::

Velikost originala je 256k, velikost noveka je 256k. Zakaj bi bimel napačen flash ?

Nekatere plošče imajo jumper, s katerim omogočiš programiranje FLASH-a ( BIOS-a).
Mjah, sem nekaj iskal ... štos je v tem da so zgubil manual. Plata je pa Pc-chips m748LMRT

Se vam zahvaljujem za odgovore, bom še ene parkrat probal, pa nekaj jumperjev probl premaknt. Lahko kdo izbrska kakšno napetost potrebuje za flashanje, izmerjena je 5V, kako je pa sploh čip zbrisalo pol ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Ali lahko pogledaš ali je tisti manual iz zgornjega linka pravi ? Opazil sem, da obstaja je več verzij te plošče.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Sploh nisem pogledal :)
Glih zdej ga dljam, pa bom vidu :D
Tnx, da si me opozoru
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Člov, pa kje si to staknu? Jst se pa že pol leta matram pa sm najdu manuale samo od sorodnih plat, ti pa tko, like click :)
Mjah, težko opazim linke, modri linki+hladno modra tema :)
Verzija je pa 1.3a

Čm firmi poslat manual ? >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Je pa na plati še vedno en neindetificiran jumper JOD .. če ga sklenem, pade napetost na biosu iz 5.05 na 5.04V, se mi zdi, da seto, ker preklopi mrežno kartico na 5V SB, ker se pol greje k ... nabrž zaradi WOL :) Za jumperje sm pa včeraj mal stikal, pa sem večino ugotovil >:D Sam biosa še vedno noče flašnt ... Aja, pa JOD mal zaprasketa, če ga pri pržganem kompu gor daš (me je mal že p0p!zd!t1s dajal) :)
Koliko časa si pa manual iskal ? Mogoče bom zamenjal plato z drugo, ki jo imam, ki pa ne sovraži celeronov :\
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Oznako, ki si jo omenil sem napisal v Google in pripisal še pdf.

8. zadetek se mi je zdel uporaben. No saj jaz včasih tudi nič ne najdem potem pa mi na kakšnem dobrem forumu, kot je recimo ta, rešitev servirajo za šalo malo, da samo gledam.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Vidim, da nisem edini, ki je imel take težave :P
v1 pametno :)
Tnx, bom še ene par eksperimentov naredil .... bwahaha :D
Misliš da tale čip potrebuje 12V za flashanje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Nekaj mi ni jasno ali si že poskusil hot flash na originalni BIOS. Če to gre, potem so napetosti ziher prave, če pa tudi to javi iste napake je lahko EEPROM (BIOS chip) fuč.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Mjah, dobro, da si me spomnil, bom probal na originalnega. Bom probal z druge plate, pa še hotflashnu prvo na novega, potem pa na starega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Şm našu forum The PCChips Lottery BBS :)
Aja, bios z weba od pc-chipsa je koruptan že na njihovi strani ...
Zdej stegujem enga z vsemi opcijami enablanimi, pa še navijat se da bwaahaha ...
Original bios prime, tnx za opombo :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

OK, super, da si zrihtal.

Ampak tole je pa res sramota za PCchips, nimajo manuala (čeprav plata niti ni tako hudo stara), sesut flash BIOSa na uradni strani...

No ja, jim boš poleg manuala, lahko ponudil še flash.[Joke]
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Je a ne ?

Sm jim že poslal manual z vsemi bombončki >:D
Mjah, se mi zdi da so nekaj z backupi zafural ali so pa preveč starejših odpustil ...
Štos je v tem, da se je plata še v 2k3 delala ....
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Ja, ja , ja je lit zdaj. Oc-jam lahko v winsih, ta novi moddan bios ima pa tolk nastavitev, da se noter zgubim (5 strani v enem zavihku) :D
Dela odlično ...
Tnx, za vso podporo in infote
p.s. sem pogruntal, da tudi floppy hot swap deluje BP, iz enga kompa v druzga >:D
Prideš na nest ? Bom zmodal tole platko v nekaj zanimivega, posebej lepo je, ker nuca 5V in nekaj malega na 12V (tolk da vent obrača) Bi se dalo kej zrihtat, tako, da bi potegnil samo 5v kabel, pa pretvornik na 12V (1A bo že vrh glave) Kakšna kapcitivna!? črpalka?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Hmm nest je še daleč, nič ne obljubim, niti ne vem, kaj bo poleti v službi, takrat so radi remonti

Iz 5V dobiti 12V bi mogoče šlo res s kapacitivno črpalko, ampak je precej na meji dosega take naprave. Mislim, da bi bilo bolje naviti en transformatorček in narediti switcher pretvornik.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Mjah, bom bil tudi jst na poslu .. :P
Switcher, hmm. Kaj pa višje/nižje karmonike pa to? Bi bilo kej težav ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

VF harmonike lahko krotiš z dušilko v usmerniku iz takega switcherja.
Regulacijo napetosti. če gre res samo za 1A bi lahko izvedel že z regulatorjem LM7812.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

To si mislil iz 5V switcher? Sem pa še naprej razmišljal, da bi uporabil za napajanje 12V linijo in jo step-downal na 5v in 5v vsb, sam bi bila poraba mal kriza +kr velik fetov bi nucal? Kaj pa iz 230V, bi nucal nekaj zelo majhnega pa ploščatega 1/3 današnjih napajalcev. Za 5Vsb in -12V/-5V bi bilo že poskrbljeno z enim delom :) iz enega napajalca. Sm razmišljal, da bi iz 230 na trafo prek enega čipa, ki bi mosfete krmilil, tako da bi dobil sinus že na izhodu (bi bila boljša pravokotna napetost?), bi se kaj poznalo pri cviljenju in podobnem, če bi bil sinus, namesto trapeza ali karkoli je že v cenejših napajalcih?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

To sem mislil, pretvornik iz 5 na 12V.

Čisti sinus je grd, kar se tiče izgub (izkoristek take pretvorbe je nekje 45% ali manj), res pa ni VF harmonik in vse skupaj malo manj cvili. Generiranje sinusa s pomočjo PWM modulacije, pa ravno tako lahko povzroča VF harmonike.

V eni od številk Elektronike (Brane2 = www.avtomatika.com) sem bral o VIA Epia ploščah in mislim (nisem 100%), da je tam nekaj pisalo o takem napajalniku, ki ga iščeš, majhen in tih, samo nima moči ravno za Quad Xeon sisteme:D . Za Celeron na S370, bi pa verjetno zadostoval.

Malo poglej po omenjeni strani, upam, da je link še.

Aja še to, ko sem nazadnje brskal po teh straneh, je bil link samo na prvo številko, ker pa obstajajo 3 številke te revije, moraš za za ogled ostalih dveh v pdf obliki zamenjati cifro v URL.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Tole je pico psu, sm ga iskal, pa ga nikjer nimajo :(
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Vprašaj preko ZS uporabnika Brane2 ali pošlji mail na njegovo firmo, ker so uvoznik za VIA Epia plošče. Mogoče lahko dobavijo tudi pico psu.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Ok, tnx
Če bo pa še kej težav, se pa še slišimo :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BIOS Update (Matsonic MS9147C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
62284 (2166) satfinder
»

Zaflashan bios

Oddelek: Strojna oprema
181997 (1684) clix
»

Socket 7 - maksimalna velikost diska

Oddelek: Strojna oprema
171705 (1448) Tomay
»

Piskanje kompa in ta se ne prizge!

Oddelek: Strojna oprema
171469 (1322) Morph3us
»

bios se ne more flashat?

Oddelek: Strojna oprema
101179 (1047) Dead_Eye

Več podobnih tem