» »

Xp x64 da ali ne? in zakaj?

Xp x64 da ali ne? in zakaj?

d3k0 ::

Zanima me ce se mi splaca nalozit x64-bit windows? Kaj pridobim, ter kaj izgubim, nazalost nisem nasel kake podobne teme, pa kar tuki vprasam!

A gredo 32-bitni programi brez problema ali kakega emulatorja? Npr.: winamp, ps-cs2, cod2...?

lp
!.....Happy new 2005.....!

Izi ::

Vsi 32-bitni programi delujejo brez problema.
Problem je v driverjih, ker 32-biten ne deluje nobeden. Se pravi vsi driverji morajo biti novi in pisani točno za 64-bitne Windows.
16-bitni programi pa tudi ne delujejo več.
Se še zgodi, da je program sicer 32-biten, install taistega programa pa je še vedno 16-biten in potem ga ne moreš instalirati.

Če imaš 2 fizična diska je najpametneja, da 64-bitne Windows nainstaliraš na drug disk in imaš "dual boot" skupaj z 32-bitnimi Windows.
Tako jih lahko brez problema preizkusiš in vidiš, če boš našel vse potrebne driverje.

Na hitrosti, ne bo kakšne opazne razlike, ker še ni skoraj nič 64-bitnih programov.
32-bitni programi bodo pa tekli enako hitro, če ne celo malo počasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

d3k0 ::

Pa se pozna kaj po hitrosti zaganjanja pa igranja pa to?

am...zakaj se mi SP2 XP 32-bitni ko pridem v winse najprej moram cakat kake pol minutke da lahko sploh vzpostavim povezavo, prej je vse v meniju start zmrznjeno, kao da bi se nalagalo vse?

mam venice 3200+, 1gb Ram-a, WD 250 S-ata
!.....Happy new 2005.....!

kriko1 ::

d3k0: zadnji opisan problem sem tudi jaz opazil na kar nekaj različnih konfiguracij (vključno z mojo). Zakaj se to dogaja mi ni jasno in nisem uspel najti vzroka.

oneye ::

problem da mors neki časa počakat preden lahko vzpostaviš povezavo je v tem da imaš na mrežni kartici naštiman DHCP. Torej PC išče IP ker ga nimas določenega. To traja kakšno minuto. Problem enostavno rešiš da v "network connections" na svoji mrežni vpišeš im 192.168.0.1-255 (torej od 1 do 255). torej za 32bitno masko 255.255.255.0.

lp

kriko1 ::

oneye: jaz sploh nisem imel mrežne, samo navaden modem, zmrzne pa vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

d3k0 ::

kam oneye to vpisem? 0-255, ne morem nikamor, hvala
!.....Happy new 2005.....!

jype ::

napisi 192.168.0.1

Zheegec ::

Problem je, ker Windowsi na mreži iščejo network printers pa ostale shared stvari. Nekje v registru se walda da to sklopit, pa sem že pozabil :|
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

d3k0 ::

eno je Nvidia nforce networking, eno pa 1394 Net Adapter

kam naj pod kere lastnosti od kirga?

tnx
!.....Happy new 2005.....!

d3k0 ::

Ok to sem odpravil, pod nvida networkg sem vpisal! tnx

Zdaj pa me zanima kaksna je razlika med Retail in Corporation razlicico windows x64?

lp
!.....Happy new 2005.....!

Zheegec ::

Retail je navadna škatelna verzija, corp je pa za večja podjetja, kjer se kupi en OS ter več licenc.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mtosev ::

Corp tudi nima aktivacije. :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Izi ::

>>Pa se pozna kaj po hitrosti zaganjanja pa igranja pa to?

Hitrost zaganjanja programov je vedno odvisna izključno samo od hitrosti trdih diskov.
Vsak program, ki ga zaženeš se mora najprej iz diska prenesti v RAM in tukaj je največja izguba časa, ker so diski trenutno najpočasnejši del v celotnem računalniku.
Tukaj nima Operacijski sistem nič zraven. Hitrost zaganjanja programov najbolj povečaš, če dva fizična diska vežeš v RAID-0 polje.

Hitrost igranja pa se bo poznala samo, če bo igra 64-bitna. Trenutno se še vse 32-bitne vendar imaš za nekatere že 64-bitne popravke in z takim popravkom že pridobiš par procentov na hitrosti.

beks ::

Če ti tolk časa rabi za zagon neta, pol v "zaženi" vpiši "msconfig" in stisni enter.
Pol pa v jezičku "storitve" poišči in odkljukaj server in workstation in daj uporabi. Pol pa ponovno zažen in more delat:D

rontajzel ::

a kdo mogoče ve kako je s slovensko verzijo win xp64? Lahko uporabim kar dodatke za winxp32?
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

Smorny ::

Mene pa zanima nasledje: veliko programov za windowse ima source na internetu, če se odločiš za xpje 64 si jih lahko kako prevedeš?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Luknja da noter padeš (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5111939 (8801) Rias Gremory
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008936 (7745) opeter
»

win x64 ali x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649365 (7994) Razerzone
»

64bit vs 32bit Vista

Oddelek: Operacijski sistemi
122520 (2225) smeks
»

Windows 64-bit in programi 32-bit?!

Oddelek: Operacijski sistemi
103525 (3288) Izi

Več podobnih tem