» »

DUAL BOOT (WIN/UNIX)

DUAL BOOT (WIN/UNIX)

tonic ::

Zdravo,
sedaj sem se pol ure je*** da sem se registriral in prijavil v ta (zgleda kr dober) sistem

Zanima me eno vprasanje glede bootanja racunalnika.

Na masini, katere disk ima vec kot 1024 cilindrov sem imel instaliran (samo) UNIX SCO 7.0. UNIX se je lepo instaliral; je lepo delal in kar je najbolj vazno ZNAL JE NAREDIT ZAČETNI ZAPIS DA SE JE MASINA LEPO BOOTNELA.

Potem pa sem disk razdelil in sem naredil na prvem disku eno particijo 5GB ki sem jo namenil WHISTLERJU in zadeva je lepo delala.

Preostanek diska sem pa namenil UNIXu in sem ga na novo instaliral AMPAK. UNIX mi je naredil zagonski zapis (vendar mi ni naredil npr.: podobne zadeve kot dela linux LILO - vglavnem ni mi naredil BOOT MANAGERJA) OK, to ni glavni problem.

UNIX se mi noce zabootat. Javi mi napako: LOADING FAILED ON STAGE #3

Ni problem v tem da mi UNIX ni naredil boot managerja. Iz WHISTLERJA sem si nato instaliral PowerQuestov Boot Manager (fina zadeva-naredi celo graficni meni, po katerem lahko celo klikamo z misko (program dobite zraven PQ Partition Magic 6 (pa prejsnje verzije ga tudi vsebujejo)))

Vglavnem ce je sam UNIX na masini dela, ce pa si disk deli s kakim drugim OS-om pa ne dela.

UNIXovo particijo sem potem postavljal na PRIMARNO pa AKTIVNO, da bi se ze na zacetku bootnela, pa ni slo.

Prosim za pomoc koga ki ima izkusnje s takim problemom in za morebitno resitev!

Lep pozdrav,
Toni

matejS ::

Zivjo,

vidim, da imas podobne interese kot jst :))
Doma imam (sem imel) multiple boot Windows 2000 / Linux / FreeBSD in to
vse prek NT boot loaderja. Mogoce ze ves za foro: v unix type sistemu instaliras boot sector na particijo, kjer je sistem (torej na MBR), z dd ukazom skopriras
prvi sektor (boot sector) v datoteko, presnames na primarno praticijo, modificiras boot.ini in dela (Linux so far above 1024 cylinders).
To velikokrat deluje, vendar sem imel probleme z FreeBSD (no go). Potem pa sem uporabil LILO (ta rulz), mislim najprej NT boot loader, potem jump
v LILO, potem pa izberem FreeBSD (LILO ima pac support za skoraj vse sisteme, NT BL pa samo za Winse). Aha, odvisno katero verzijo Unixa/Linuxa uporabljas,
ce ni prav rosno mlada, zdownloadal najnovejso verzijo, ki podpira LBA32, in v lilo.conf dodaj vrstive lba32 (ce nimas SCSI odstani linear).
Glede SCO 7.0 (doma ima orginal instalacijo (nagradna igra)), pa ne morem instalirat (napaka
v instalacijskem programu, na SCO pa pravijo, da to ni bug (err. msg. pa je v stilu internal error ;))
Skratka dej poskusi z LILO (aha, meni tudi Solaris 7 ni delal (tudi prek PowerQuesta); nisem pa poskusil z LILO).

> Vglavnem ce je sam UNIX na masini dela, ce pa si disk deli s kakim drugim OS-om pa ne dela

Mislim, da je tukaj le fora, ali ima SCO svoj MBR ali ne, vendar kolikor sem gledal ima SCO (in Solaris) nestandarden (malce drugacen) boot loader.
Ali obstaja kaksen boot manager za SCO? Ta sigurno zboota SCO (in mogoce se druge).
Cudno je tudi, to da ne dela, ce je SCO na primarni. Kajti potem se naj ne bi sploh zavedal o trugi particiji? Mogoce
ima probleme z branje particijske tabele?!

PS Le kje si dobil Whistlerja? Ga iscem ze stoletja, pa ga ne najdem... Mislim Beta1 (build 2296).

Lep Pozdrav,
Matej

Loki ::

Matej a ne podpira NT boot loader sam M$ operacijskih sistemov?Aja tonic pri multibootu zmeraj velja pravilo, da najprej instaliras neumnejsi operacijski sistem (v tem primeru Whistler), saj le-ta nima podpore za boot Linuxa (M$ stupid policy), UNIX oz. LILO ga pa lahko brez tezav.
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

ne, iz NT boot loaderja lahko pozenes katerikoli sistem. met mores samo datoteko z pravim boot sektorjem - recimo naredis jo z dd v linux-u ali pa z bootsec programom, ali pa ti to naredi w2k/nt setup... tam sem mel pred casom preko boot loaderja, win9x, w2k, BeOS in linux...

Loki ::

Andrej kaj pa potem naredis s to datoteko?
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

pozabo sem povedat, da jo napises notri v boot.ini datoteki - isto tak kot mas za win9x. ce uporabis bootsect program ti on to sam naredi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151843 (1475) Michael7
»

Katere operacijske sisteme uporabljate ?

Oddelek: Operacijski sistemi
372557 (1925) thor984
»

Katero distribucijo uporabljate

Oddelek: Operacijski sistemi
412842 (2061) hanibal
»

LILO bootloader ter windows se ne zazene vec.

Oddelek: Operacijski sistemi
151462 (1329) Hux
»

Debian boot

Oddelek: Operacijski sistemi
11799 (699) BigWhale

Več podobnih tem