» »

Prekodiranje zvoka v avi filmu(zvok DTS->ac3).

Prekodiranje zvoka v avi filmu(zvok DTS->ac3).

jan01 ::

Ja sem že iskal po netu, pa sprobaval različne mode virtual duba, preiskusil belight(besweetov gui), a ne gre in ne gre, vedno vrže napako.

Torej imam avi film(video:xvid, audio: DTS(48000Hz 40 kb/s total (5 chnls):
Želim prekodirati zvok v ac3.

Sem že probal v virtual dubu najprej shranit v waw, da bi nato prekodiral pa ne gre... Modi virtual duba kakor sem videl panimajo zavihka audio s katerim bi nastavljal compression audia....


************************************************************************************************
Ali obstaja kaksen bolj profesionalen program za delo(pretvarjanje) avi filmov(v stilu virtual dub), ker so mi razni convertorji(ala WinAVIVideoConverter, Blaze Video Magic, Batch Video Converter, ...še miljon...) zelo bedni!!

Hvala za pomoč!!

#000000 ::

Dej ka kak MB odrež in uploadaj nekam za foro. LP

gumby ::

-z virtualdubmod demuxas audio in video
-besweet kolk vem lahko iz DTS naredi 6 locenih wav datotek
-te wav-e vrzes v AC3 enkoder
-zmuxas nazaj z virtualdubmod

btw virtualdub(mod) nima podpore za veckanalni zvok, tako da ne isci kodeka za ac3

schurda ::

Jaz rabim samo audio kompresijo v mp3, zato me zanima, če je kakšna verzija virtualduba, ki ima to.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

gumby ::

virtualdub uporablja kodeke za kompresijo...
lahko pa tud eksterno stisnes zvok in uvozis mp3 not

schurda ::

Mogoče nisem bil jasen: pod video compression nastavim codec xvid, rad bi pod audio compression nastavil lame mp3 pa opcija audio sploh ne obstaja (čeprav v navodilih je). A je slučajno v kaki prejšnji verziji?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

podtalje ::

Tudi VirtualDubMod ima možnost za audio kompresijo. Mislim, da jo najdeš pod Audio->Streams in tam desni miškin klik.
Ne vem pa, če zna dekodirati DTS. Verjetno bi znal z ustreznim DTS kodekom.

Drugače pa, kot je bil že omenjeno, razdruži audio in video in nato uporabi BeSweet.

gumby ::

lame.exe ni kodek, zato ga ni na spisku... rabil bos kokek verzijo tega kompresorja (isci "lame acm" na netu)

dts pa lahko dekodira ac3filter, se mi zdi... nisem cisto ziher
raje demuxaj in pretvori izven virtualduba, to gre ziher

podtalje ::

Kot je omenil že gumby, rabiš za uspešno pretvarjanje v MP3 v VirtualDub Lame ACM kodek:
Navodila za instalacijo Lame ACM kodek

V tvojem primeru pa je problem dekodiranje DTS zvoka. Ker VirtualDub za razliko od večine ostalih programov, ki uporabljajo
DirectShow, uporablja VfW, kar posledično pomeni da potrebuješ DTS ACM dekompresor.
Na hitro sem pogledal po googlu, vendar mi ga ni uspelo najti, tako da je možno, da sploh ne obstaja.
Če ga kdo najde bi bilo fino, če objavi link.

Še vedno pa ti ostane varianta z BeSweet, ki zagotovo deluje.

pia2001slo ::

Demuxaj DTS zvok in ga s Foobar-om (Google is your friend) skonvertiraj v željen format

lpJ

jan01 ::

Še predem sem si drznil spraševat sem dodobra pogooglal(vse zvedel kako se naredi s bitsweetom in kako s foobarom in še s katerim drugim!!)

Problemi pa so sledeči:
-BeLight(besweet) le naredi tekstovno datoteko v kateri zateži Unknown Input-File Format....
-foobar noče delati(nepredvajati čisto nobene stvari!) "/.../ ERROR (CORE) : error opening file for playback : /../ "

Kaj mi je za storiti(poleg mrzličnega odstranjevanja kodekov, brisanje ostankov le teh, brisanje informacij o kodekih v registru,...) ??

Najlepša hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814669 (8075) Revenant
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323250 (2153) teoo
»

Avi. - Mpeg.

Oddelek: Pomoč in nasveti
121405 (1239) Jana
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271673 (1291) SasoS
»

2CD AVI spremenit v 1CD avi!

Oddelek: Zvok in slika
91048 (902) BaRtMaN

Več podobnih tem