» »

ZAGONSKI CD ali DVD , kako ?

ZAGONSKI CD ali DVD , kako ?

JOKER ::

ZDRAVO !

Najprej se opravičujem, ker sem odprl temo, ki jih je morda kar nekaj no nevem koliko jih glih ni, ampak če poiščeš z funkcijo išči ti jih vrže nekaj.

Zakaj sem se odločil odpret temo ?
Včeraj sem pozno ponoči prebiral forum, da bi ugotovil, kako se zadeva naredi, ampak v nobeni temi, ki mi jo je prikazalo ni bilo navodil, kako se to naredi in tukaj bi apeliral na poznavalce, da podrobno opišejo postopek, kako in kaj.
Splošni odgovori so : ja v Nerotu daš zagonski ... itd.
Hja, meni to nič ne pove, ker nimam pojma :8) .

Namreč z GHOSTom bi si naredil Backup na računalniku, ki ga uporabljajo otroci in ker po nekaj mesecih računalnik več ni takšen kot je bil na začetku, saj otroci nalagajo in klikajo vse kar jim pride pod miško sem se odločil za Backup.
Kolikor sem slišal, se da z Ghostom naredit kompleten Backup recimo diska C.
Ta Backup se baje potem posname na DVD ali CD, kot zagonski in ko se odločaš povrniti Backup, je to sila preprosto pravijo.

Kako naredit za "hudičev" zagonski DVD oz. CD ?
Naj prosim nekdo bolj konkretno opiše postopek lepo prosim, ker v temah ki obstajajo na to temo si nepoznavalec nemore čisto nič pomagat saj ni nič določenega opisanega.
Povdarit moram da nisem nek vrhunski poznavalec ang. jezika tako da odgovori kot so : poglej na googlu pod Boot .. itd mi ne koristijo nevem koliko.

Vnaprej se vsem zahvaljujem za vaše cenjene odgovore ter napotke in vas lepo pozdravljam.

Vaš ..... Joker
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

... hmmm .... 31 pregledov teme, pa nobene informacije. :(
________________________________________________________
Ka te češ ....

Airskull ::

kot je meni znano(sicer sem ghosta nazadnje uporabljal prede ene 4 leti) je image, ki ga naredi norton ghost bootable oz. zagonski; tako da samo zapečeš in je.

@JOKER: glavno da si rešil situacijo(beri: nehi s takšnimi glupimi posti)
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

JOKER ::

@JOKER: glavno da si rešil situacijo (beri: nehi s takšnimi glupimi posti)


Kaj sem rešil !?
In kako bi argumentiral zadevo oz. tvojo izjavo, ki sem jo citiral ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Airskull ::

Ok se oproščam, ne vem zakaj ampak ves čas sem mislil da je nek kreten napisal post da ni še nihče odgovoril na to temo.(nisem videl da je isti avtor pri obeh postih)

Mea culpa
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Airskull ()

Oxford ::

Program "Norton Ghost" (original ali ***** :D), se že sam nahaja na zagonskem CD-ju!
Najprej ga zinštaliraš in nato narediš kopijo (image) diska. Pri tem si nastaviš, kako velike fajle naj ti kreira (700 MB ali 1 GB - za DVD) potem vse skupaj presnameš na CD-je ali DVD-je.
Sedaj pa sledi to, kar želiš ti: ko boš želel obnoviti sistem, nastaviš v BIOS možnost, naj bo boot izveden s CD-ja. Potem vstaviš "Norton Ghost" CD, iz katerega se ti bo računalnik postavil pokonci. Nato boš čakal kako minuto :| in zagnal se bo program (v DOS-u), ki služi za obnovitev sistema. Žal je tam kar nekaj menijev, tako da ti ne morem točno reči kaj moraš izbrati - Restore, ali nekaj takega (sem pozabil). Ampak ko najdeš pravega, bo računalnik od tebe zahteval, da vstaviš prvi CD, na katerem je image diska. Opozoril te bo, da boš pri namestitvi backup-a izgubil vse podatke (bla, bla, bla).
Če gre za C: disk, ne smeš pozabiti obljukati, da bi rad tudi bootal z njega. Nato pa samo še vstavljaš CD-je ali DVD-je.
To je to.

kockish ::

Ce imas star ghost oz. ce ti ne boota iz cdja, imas tu vsa navodila za izdelavo naprednih zagonskih cdjev: http://www.nu2.nu/bootcd/

Sicer pa ne vem s cim imas probleme pri neru... Rabis zagonsko disketo oz. njen image, to poves neru in normalno zapeces datoteke. Ce nimas disketnika in potrebujes image, ti lahko svojega posljem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Norton Ghost 14

Oddelek: Programska oprema
121705 (1210) imagodei
»

Norton Ghost 14.0

Oddelek: Programska oprema
131968 (1713) zk_eu
»

Image diska - norton ghost problem!!!

Oddelek: Programska oprema
51252 (1183) fahrenGONE
»

Kopiranje diska

Oddelek: Programska oprema
302404 (2018) Preseren
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452285 (1656) BlackHole

Več podobnih tem