» »

Image diska - norton ghost problem!!!

Image diska - norton ghost problem!!!

adrian007 ::

Hočem si narediti image diska. Uporabljam program norton ghost. Na vseh prejšnjih računalnikih mi je laufalo ok. ko sem pa nabavil novega mi javi naslednjo napako:

Unable to successfully defragment the Virtual Partition file. This is probably due to your disk being too fragmented, we reccomended, that you run the windows disk defragmenter and tun this task again. see your windows documentation for more details..

Tisti del diska sem defragmentiral in še vedno javi to napako.

Obstaja še kakšen drug program za izdelavo diskov?

nejc_ ::

knoppix (live linux cd) in nato:
- dd
- partimage

adrian007 ::

Kaj pa varianta prek XP-jev?

R33D3M33R ::

Uporabi kako dos verzijo tega programa. Jaz imam doma 1 MB velik exe Ghosta - menda je 2002 pa mi še nikoli ni jamral ko sem delal slike diska. Res, da narediš en simple image si naredi zagonsko disketo in poženi ghosta. Med poganjanjem operacijskega sistema itak ni preveč pametno delati sliko, razen če delaš sliko ene druge particije.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

adrian007 ::

Saj ko poženeš preko windowsev, da bi naredil sliko z ghostom... potem program boota ghost iz dosa in se v dosu naredi slika... ampak ne vem zakaj mi javi tisti error....

fahrenGONE ::

Ghost je cool ampak samo do verzije 8.2. 9.0 in dalje so zasnovani na drugem programu.

The best varianta je Acronis True Image. Lahko si tudi naredis Boot CD/DVD in potem neodvisno od sistema delas ali restavriras backupe. Seveda pa lahko imas tudi tisto inkrementalno varianto v XP in tudi offline ipd... Zelo dober program.

Tip: ce prenasas image iz enega fizicnega diska na drugi si oglej Fixing Windows 2000/XP Drive Letters. Na kratko regedit pred backupom ali pa fdisk /mbr iz win98 boot diska je potreben.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
192033 (1666) solatko
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537017 (5437) thebaloh
»

Kopiranje diska

Oddelek: Programska oprema
302400 (2014) Preseren
»

Prenos sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
111297 (1156) bozicek
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452280 (1651) BlackHole

Več podobnih tem