» »

Norton Ghost 14.0

Norton Ghost 14.0

zk_eu ::

Pred kratkim sem kupil Norton Ghost 14.0, zanima me pa kako naredim backup, tako da bi mi cel disk obnovil, in bi lahko npr pol ko se mi sistem sesuje, samo vstavil samo DVD in vse nanovo naložil z vsemi driverji ipd... Upam da sem dost razumljivo napisal...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

jan01 ::

Raje bi si kupil acronis true image...

zk_eu ::

brez zamere jan01, ampak vprašal sem kako bi to naredil, ne kaj bi si lahko kupi...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

a res noben ne ve :(
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

ST-777 ::

Imam starejši Norton Ghost, vendar lahko pri tvoji novejši verziji verjetno storiš podobno.

Če imaš na primer particije na disku C:,D:,E:, vsako particijo z Ghostom zapišeš na drugo. Recimo C: zapišeš na D: (ne moreš pa C: zapisati na C: ali D: zapisati na D:)

Ko imaš tako vse tri Ghost particije na disku, jih zapečeš na DVD. Obnovitev particije se izvede pri moji verziji Ghosta z Ghostovim recovery CD-jem, ko z njim zaženeš comp. V seznamu izbereš prej zapisano Ghost particijo in ukažeš, da program z njo prepiše staro.

Možno pa je, da tvoj novejši Ghost omogoča obnovitev particij kar v oknih in ne potrebuješ Ghost recovery CD.

zk_eu ::

Ja ko sem tam naštimal, je naredlo recovery na drugo particijo in ga lahko tudi poženeš, sam zavzame veliko prostora, 30 GB
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

ST-777 ::

Particijo, ki je velika 10 GB, moj Ghost 9 stisne v recovery file velikosti cca 4 GB.

Zakaj je pri tebi 30 GB, se mi zdi čudno. Kako velika pa je bila na začetku, preden si jo pretvoril v Ghostu?

zk_eu ::

verjetno je dalo zraven filme ipd ki jih imam na particiji C, bom prestavo na drugo particijo verjetno ej to to...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

zk_eu ::

samo nekaš še a pol ko nardim na recovery in hočem obnovit, a pol pred bootom vstavim DVD al kako je to...

Hvala za pomoč :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

ajja pa še nekaj ... Particija, katero mislim dat recoveri, na njej je zasedenih 20 GB, in verjetno nebo šlo vse na en DVD,kao pol nardim, kako bo lahko razdelil...

Še enkrat hvala
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

ST-777 ::

Če je particija velika 20 GB, lahko v Ghostu nastaviš, da ti recovery file razdeli na dva ali več delov. V mojem Ghost 9 se to naredi tam, kjer piše: "Divide the backup image into smaller files". V tvoji verziji Ghosta verjetno piše nekaj podobnega.

Ko nameravaš obnoviti particijo, na kateri ni operacijskega sistema, lahko to narediš direktno iz Win.

Ko pa nameravaš obnoviti particijo, na kateri je že star operacijski sistem, ti pa ga želiš zamenjati z varnostno kopijo (backup image oziroma recovery file), ki si jo prej naredil, potem vstaviš najprej v player Ghost recovery CD.

V biosu nastaviš, da se zažene rač. iz CD-ja, v oknu Ghosta nato izbereš, da obnovi particijo kjer bo Win, običajno je to C: , nato vstaviš v player prvi in nato še drugi DVD in ukažeš namestitev.

Ghost sam izbriše stare Win in ni potrebno prej formatirati particije.

zk_eu ::

Hvala za pomoč, mislim da sem prav naredil, dal sem drive backup, in mi je zapisal ga na 3 dvd-je, torej, ko hočem obnovit, naprej vstavim, un CD, nato šele te dvd-je če sem prav razumel...
In pol lahko odstranim ta Norton Ghost z diska, al ga morem imet skos gor, ker meni se samo gre, mi ni treba vedno gonilnikov ipd nalagat, da samo vstamim recovery ko se mi sitem podere...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

ST-777 ::

Da, najprej Ghost recovery CD nato DVD. Razen če imaš 2 playerja, potem iz recovery CD hitreje izbereš, kar je na DVD plošči, ki je vstavljena v drugi player.

Lahko pa so backup image particije kar stalno na disku in jih potem z recovery CD izbereš.

Na tvojem mestu Ghosta ne bi brisal. Pametno je napreč občasno, recimo na 2 tedna narediti backup image brez zapisa na DVD in ko rabiš obnovitev, imaš najbolj svežo kopijo. Razen, če se disk pokvari, v tem primeru pa seveda rabiš backup image particije, ki so na DVD ali na drugem trdem disku.

Ghost namreč zna kompletno vsebino enega diska skupaj z Win prenesti na drugi disk.

zk_eu ::

vem sem opazil, najlepša ti hvala za pomoč...

LP
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kater program?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71293 (1078) solatko
»

kako naložit image sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
102445 (2445) McMallar
»

Ghostanje NTFS particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
131814 (1501) zee
»

Kako narediti image XP

Oddelek: Programska oprema
93363 (3155) poweroff
»

Prenos sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
111304 (1163) bozicek

Več podobnih tem