» »

Windows XP in ftp streznik

Windows XP in ftp streznik

bk2 ::

Tezave pri uporabi FTP streznika v Windows XP.

Zanima me, kako v Windows XP nastaviti FTP streznik, da bi delal prek drugih vrat in ne prek 21, ki jih vsi poznajo kot FTP vrata. Pozarni zid sem nastavil, da pusti odprta vrata xx, tudi program za ftp streznik sem nastavil na vrata xx, vendar se potem pojavi tezava, ko se nekdo sicer lahko poveze na streznik s temi vrati xx, vendar pa mu ne izpise vsebine direktorja, na katerega bi naj prisel po prijavi. Ce pa nastavim vrata na vrednost 21, pa vse deluje brez tezav.

Ob tem se sprasujem, ali je varnostno tudi boljse, da vrata niso nastavljena na 21 ali je to popolnoma vseeno. Zdi se mi namrec, da so hekerji pozorni le na streznike, ki so prisotni v spletu pod standardnimi vrati (npr. za ftp je to 21).

Druga stvar, ki me zanima pa je ta, ali je res potrebno za novega uporabnika FTP streznika v okviru programa za FTP streznik, ki je del Windows XP (internet information services) res potrebno oblikovati novega uporabnika v operacijskem sistemu. Ali se ne da zadeva kako drugace resiti, kot da je treba oblikovati novega uporabnika za celotni op. sistem.

Za odgovore se zahvaljujem!

Igor ::

un more v programu vklopit passive mode pol bo delal ..
drugac pa lahko uporabis ksn drug ftp server (servu, g6, raiden)

bzagozen ::

FTP, ki pride z windows Xp je , po domače povedano, "zanič". Jaz ti predlagam uporabo G6FTP Server-ja. Ima vse nastavitve napisane v *.ini datoteki. Zelo se ga da nastavljat; kaj lahko kdo vidi in kaj ne. Meni se je zdel najboljši izmed tistik, ki sem jih probal. Sedaj ga laufam že skoraj 6 mesecev brez enega problema.
www.alkoma.si

[t502] ::

strinjam se z bzagozen-om, ker jaz tudi uporabljam BulletProof FTP Server (G6 Ftp server) in dela brez tezav.

:D

[t502]

galex4 ::

na svoj računalnik sem naložil filezilla vendar nevem kaj vse moram v programu nastaviti, da bo stvar delovala. Prosim za pomoč. Hvala

vorantz ::

čestitam!
mislim da je bil postavljen rekord v obujanju najstarejše teme :D

bluefish ::

O ja.

na svoj računalnik sem naložil filezilla vendar nevem kaj vse moram v programu nastaviti, da bo stvar delovala. Prosim za pomoč. Hvala
Kaj želiš početi? Filezilla Client ali Server?

galex4 ::

čestitam!
mislim da je bil postavljen rekord v obujanju najstarejše teme :D


če si tak pameten bom te pa vprašal, kaj je bilo prej kura ali jajce?

vorantz ::

krava

zdaj pa lahko odgovoriš na vprašanje, ki ti ga je postavil blueFish :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 ftp serverja

Oddelek: Omrežja in internet
111686 (1281) knesz
»

FTP strežnik

Oddelek: Programska oprema
64019 (3857) jackorsen88
»

Kater program za FTP strežnik

Oddelek: Programska oprema
121344 (1170) Poldi112
»

FTP strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
181599 (1302) SubOrbit
»

Kako postavim ftp streznik?

Oddelek: Omrežja in internet
101440 (1175) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem