» »

Tezava z Raidom

Tezava z Raidom

potepuhec ::

Imam ASUS A8N-E plosco ter Seagate Barracude 3x pa bi rad 2 vezal v raid 0. ko v biosu nastavim diske bi potem s pomocjo asusovega cd-ja moral pripravit zagonsko disketo za pripravo raida vendar imam 2 tezavi. Prvo nimam Flopyja drugo pa ne pridem v zagonski meni CDja, ker se nisem imel operacijskega nalozenega, pa me zanima, ce je ze kdo imel podobne tezave in kako ste jih resili? A moram najprej nalozit OS ter nato narediti raid? A gre to tudi brez diskete z tretjim HDDjem ali pa se da to se kako drugace resit?

Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem!

alex32 ::

1. Gres v BIOS (ko vklopis PC pritisnes tipko Del) ter nastavis da boot-a iz Cd-ja. Shranis spremembe v BIOS-u ter PC se resetira.
2. Vstavis instal MS XP v CD enoto.
3. Ko gre proces pregledovanja hardwera skoz imas opcijo dodajanja RAID driverja (pritisnes F4, ce se ne motim, sicer ti pa pise) ce le ta ni v bazi MS. Če tega driverja ni v bazi ter ga ti osebno nisi dodal instalacija ne bo mozna zato bos moral postopek ponoviti. Cas ko imas moznost dodajanja raid driverja je omejen. Bodi pozoren na napise v spodnjem delu ekrana.
4. Nadaljujes instalacijo, da skozi proces postavis RAID polje, 0 ali 1.
5. Ko je MS XP zakljucena, nasatvis v BIOS-u prvi boot medij RAID array.

Upam, da sem pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alex32 ()

potepuhec ::

thx za odgovor vendar sem to nekako nastavil vendar brez sistema ne morem prit do driverjev za raid, ki so potrebni da win prepozna diske ki so vezani v RAID. bom normalno nalozil, pa da vidim, ce bom lahko potem prisel do diskete za raid.

alex32 ::

torej opcija ti je zacasna montaza Cd-roma ali tretjega HD z driverji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326805 (5953) kreki
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362056 (1519) GrimReaper
»

RAID na Gigabyte P35C-DS3R

Oddelek: Strojna oprema
151538 (1300) tinko1a
»

Pri instalaciji Win XP ne zazna HDD (!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151722 (1722) bluefish
»

Nemorem instalirat Windows!!

Oddelek: Strojna oprema
181514 (1353) Dekinio

Več podobnih tem