» »

RAID na Gigabyte P35C-DS3R

RAID na Gigabyte P35C-DS3R

Red_Man ::

Zdravo,
zamenjal sem par komponent, med drugim tudi plato, sedaj pa bi rad postavil raid 0.
Na plošči sta dva sata kontrolerja, ICH9R in pa g(gigabyte)sata.
Namen je bil 2x250 gb sata spraviti v raid 0 za sistemski disk.
Kateri kontroler bi bil po vešem bolj primeren za to?
ICH9R ima 6 priključkov in omogoče raid 0,1,5,10, medtem ko Gsata le dva in omogoče raid 0,1.
Poleg raid polja pa imam še 4 diske različnih kapacitet ter proizvajalcev.
Lahko le te v primeru da postavim raid na ICH9R vseeno priključim na preostale porte ter jih pripravim do tega da ne delujejo v raid načinu?
Se pravi, na istem kontrolerju 2 izhoda kot raid 0 ter ostali 4 je kot sata?
lp

Red_Man ::

Se nobenemu ne sanja??
LP

blackmack ::

Raid postavi na ICH9R. V setup utility pa potem izbereš ta dva diska, ki bi ju rad imel v raid.

krucymucy ::

jaz ti priporocam raid prek ICH9R.

najprej je potrebno v biosu nastavit da ti diski delujejo v raid nacinu.
nato ti sele omogoci "raid bios" v katerega vstopis in skonfiguriras katere diske in v kaksnem nacinu jih zelis imeti v raid polju.
nazadnje pa ce hoces namestiti winXP potrebujes disketo oz. prilagojen instalacijski CD. pri win vista se da naloziti driverje tudi iz hdd/cd/usb.

se tole: priklopi diske v master prkljucke. na moji plati so rdece barve, ker le ti omogocajo boot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

tinko1a ::

hm... jst mam pa plato GA-P35-DS4 in bi tudi rad zrihtal raid 10 ... in sicer imam v mašini 4x500gb diske + 1x160gb ....

a je možno, da nainstaliram na 160gb winse in potem imam ostale 4 za raid?

nekako mi ne uspe, to narest.... ko vklopim RAID na plati mi začne vse čudno delovati... blue screen ... potem pa se kar računalnik začne sam nažigat in ugašat... in dokler ne izklopim elektrike ter odstranim baterije vse jebe....

kaka ideja?

Hvala!
T|NK0

Red_Man ::

Jest sem postavil sicer raid 0 za sistem in stvar deluje ok.
Na gigabytov kontroler sem priklopil esata, na ich9r pa 2X 250 za raid ter ostale diske, ki delujejo normalno.
Poizkusi posodobit bios??

tinko1a ::

hm... bom pogledal ce obstajan kaj novejsega.....

sedaj poskusam vse kar se spomnim... pa vidim, da se problem pojavi samo ko vklopim RAID v Biosu.....

mašina naredi bluescreen potem pa se samo vžiga in ugaša... na monitorju pa se ne pokaze nic....

no bom probal.. se kaj..
T|NK0

Red_Man ::

A v konfiguracijo raid kontrolerja prideš?
Kako pa je povezan disk na katerem je OS?

All ::

če korisrtiš ICH9R..potem lahko uporabiš njihovo aplikacijo, ki ti iz enega diska..stvar migrira na raid polje brez izgube podatkov...

enostavno priklopiš še enega...v aplikaciji izbereš željeno konfiguracijo in to je to

Intel matrix storage

tinko1a ::

ja v konfiguracijo pridem... in lahko nastavim.. samo potem pa se zacnejo dogajati cudne stvari.... nekaj mora biti z plato... cudnega... bom nesel vse skupaj nazaj jutri v trgovino.. pa naj ustimajo kakor vededo in znajo....

LP
T|NK0

Dr_M ::

Kriv si sam za BSOD. Ne mores ti kr na obstojec operajcijski sistem raid uklopit, papricakovat da bo delalo.
Jest sem porabil skoraj 2 dni, da sm ugotovil, kako usposobit raid na ich9r.
Ce hoces instalirat windowse na raid polje, mores integrirat driverje v instalacijo sistema (driverje za raid in driverje za chipset) drugace ne mores uspostavit raid polja. enako velja tudi za AHCI.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Red_Man ::

Driverje potrebušej pri novi instalaciji, ni pa jih potrebno inntegrirati v samo installacijo.
V wp-jih jih dodaš z disketo, v visti pa z usb,cd ali floppy medijem.
Med začetno namestitvijo pritisneš F6(XP) ali load driver v meniju za izbiro diska(Vista).
Ne moreš pa diska z instalacijo kar prestaviti v raid.

Dr_M ::

Jest sem sicer instaliru XPje, ampak sm mogu nujno integrirat driverje, ker drugace ni delalo. Sicer nekaterim zelo redkim srecnezem dela tudi brez tega, ampak res zelo redkim. Probu sm z disketo, pa ni delal, probu samo raid driverje integrirat, pa ni delalo, potem sem pa na nekem forumu najdu cel postopek, kako usposobit raid... Po 2 dneh ni blo vec BSODa. :)
Je pa zanimivo namescat windowse 30x (dobesedno) v dveh dneh >:D

edit: ce hoces raid/ahci, moras nardit ta postopek.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

tinko1a ::

hm...

no sedaj RAID deluje ampak se pojavla pa drug problem.... meče mi bluescrene.... predvidevam, da je to zaradi RAID .... ker ko sem imel winse nalozene na en disk.. pa nic raid je vse delovalo OK sedaj pa živa štala..... pustim računalnik 10min da nic ne dela.. pa vrze ven bluescreen....

kaka ideja ali je to resnično lahko plod RAID?

A rabim naložit kaj tisti Intel Martix Storage software na računalnik?

Hvala!
T|NK0

Red_Man ::

Moraš pogledat kakšno napako ti javi računalnik na "Blue screenu"?
Nekaj v stilu 0x00000024
Objavi kodo, katero ti izpiše pa bo lažje pomagati.
Kateri os pa uporabljaš?Matrix storage ti po mojem mnenju težav nebo rešil, škodovati pa tudi ne more.
LP

tinko1a ::

aha... no ko se pojavi bom zapisal tist x00045....

windows XP SP2 imam gor....
T|NK0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID med dvema particijama na dveh diskih.

Oddelek: Pomoč in nasveti
5962 (868) All
»

Intel Matrix zanič ? (test v reviji Monitor)

Oddelek: Strojna oprema
202182 (1452) _Dejan_
»

ICH9R in RAID

Oddelek: Strojna oprema
222110 (1606) T(he) Boss
»

Problem z raid 0: kako prenesti na drug računalnik

Oddelek: Strojna oprema
111188 (921) Dejcc
»

je raid prenosljiv?

Oddelek: Strojna oprema
221894 (1496) All

Več podobnih tem