» »

Nemorem instalirat Windows!!

Nemorem instalirat Windows!!

Dekinio ::

Kupil sem si kišto in želim instalirat windovs XP in mi kao ne prepozna diska.Disk je priklopljen na SATA, pred instalacijo zelim s tipko F6 instalirat VIA SATA raid driver...ko se instalacija nadaljuje mi javi opozorilo "Setup did not find any hard disk drivers installed in your computer".

Nevem več kaj naj naredim.

zee ::

imaš vsaj dva trda diska?

imaš raid kontroler oz. funkcijo sploh vklopljeno?

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dekinio ::

Nimam dva trda diska.Zakaj?

Kje vklopim raid kontroler?MIslim,da je v biosu...

Stratus ::

Kot prvo, ali imaš disketo z gonilniki za VIA raid, ker ko pritisneš F6 te malo kasneje vpraša za za disketo, na njej imaš verjetno več gonilnikov in boš moral izbrati pravega. Ergo, če ne veš točno kaj delaš bo šlo bolj težko.
Moj nasvet: pokliči kakega prijatelja ki ima malo več izkušenj pa skupaj inštalirajta Windows. Tako boš prišel do malo predznanja da ti bo šlo drugič bolje.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

OmegaBlue ::

Zraven matične plošče si moral dobiti kako disketo z drajverji za SATA kontroler. Ob začetku inštalacije pritisni F6 (beri čisto spodaj ob začetku installa) in izberi gonilnike z diskete.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Dekinio ::

Instaliral sem ze vse zivo na vse diske...Vse kar ste napisali sem naredil pa ne greNe prepozna diska v biosu!!!

zee ::

če hočeš uporabljati RAID (kaj to točno je, si poglej na Googlu in slo-tech-u), porebuješ najmanj 2 enaka trda diska. Če tega nimaš, potem ti ni treba inštalirati nobenih gonilnikov za RAID.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dekinio ::

Saj ne rabim Raid polja....Samo SATA disk bi rad poinstaliral winse!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

zee ::

če imaš inštalacijski cd z Windows XP Pro SP2, potem ne potrebuješ nobenega dodatnega gonilnika.

Če ti pa trdega diska ne prepozna v biosu, potem je bodisi trdi disk fuč bodisi je trdi disk narobe priklopljen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Stratus ::

Ne verjamem da je kaj narobe z diskom. Težava je v nastavitvah v BIOSu, mislim da nima pravilno nastavljen boot device, pa pri IDE napravah je verjetno kaka nastavitev za SATA ali RAID na kakšen način naj deluje. Glede na to da fant nima pojma kako se tej zadevi streže, še vedno velja moj nasvet. Najdi nekoga ki se spozna na te zadeve da ti poštela BIOS. Takole na pamet ti bo težko kdorkoli kaj svetoval, če ravno nima enake plate. Če si pa iz Ljubljane mi pošlji ZS se lahko dogovoriva.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Dekinio ::

Disk je vredi,preverjeno v drugi mašini.Verjetno je problem v plati, ker ne prepozna diska na SATA konektorju.

Dekinio ::

Mam kar dosti pojma samo takšnih težav pa še nise mel...V BIOSU sem preveril vse.MIslim, da s plato nekaj ni vredi.

Stratus ::

Ok, pol pa povej ali je bil SATA disk že prej v kišti ali si ga sam dal not, pa kero plato imaš, pa kero verzijo BIOSa. Težko verjamem da bi blo s plato kaj narobe da kar naenkrat ne spozna SATA diska.
Še vedno sem 99% da ni vredu nastavitev v BIOSu.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Stratus ::

Aja pa še tole če ima plata RAID potem moraš tudi v RAID nastaviti boot disk, pa čeprav ne boš imel RAID polja!
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Dekinio ::

Plata je Albatron k8x890, verzija biosa je 1.10.Disk sem sam vstavil in priklopil.

MArko ::

ponekod je cd ki ga dobis polek plate bootable in mors z njega bootat.. pol tam v menuju zberes kaj naj naredi in ti na disketo skopira prave stvari ki jih pol winsi rabijo da najdejo disk...

ce mas disk saltan na SATA konektor na katerem je RAID kontroler potem ti navadn BIOS tega diska ne najde... disk najdes v RAID setupu.... mogoce je tam kak raid0 po defoltu nastaveln

sem mel podobne probleme ker ma moja plata 2 raid kontrolerja... enga za SATA od nvidie pa enga za navadnem Ultra ata od Promisa... to je bla sele zmeda :>

Šimpanz ::

Pri nekaterih platah moraš v biosu izbrati non raid da ti začne bootat.

Duke Nukem ::

če nimaš pravih driverjev na disketi nebo nič :D

Dekinio ::

Plata bla hin.Sem nabavi Asus ;-)!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri instalaciji Win XP ne zazna HDD (!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151729 (1729) bluefish
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323561 (3067) amigo_no1
»

Problemi glede SATA diska...

Oddelek: Strojna oprema
141428 (1241) schwabspenk
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402290 (1653) PIII850
»

Maxtor SATA in WINXP instalacija

Oddelek: Operacijski sistemi
111235 (1125) B_U_R_I

Več podobnih tem