» »

dlančnik + GPS modul?

dlančnik + GPS modul?

NemecRok ::

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup dlančnika, ki bi mi v povezavi z GPS modulom(anteno) služil predvsem za potovanja, da bi mi kazal načrtovano pot vožnje v avtu. Seveda pa bi dlančnik tudi uporabljal za druge namene, zato bi rad, da bi imel dlančnik brezžično povezavo(WLAN), bluetooth, da bi bil zmogljiv,čim več spomina,itd.

Za dlančnik sem pripravljen odšteti nekje okoli 100.000sit...če se le da še manj

Poleg dlančnika pa bi kot sem že omenil kupil tudi GPS modul za katerega pa se mi zdi da se giblje cena nekje od 20-30čuku.

Ali mi lahko svetujete kakšna kombinacija bi bila glede na ceno in kakovost najbolj ugodna?

Vaši nasveti mi bodo prišli zelo prav.

Lp
Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

krneki0001 ::

Za moje pojme je tukajle najbolje razloženo, vsaj kako se dela z ozi explorerjem in z gps moduli.
Uporaba Ozi Explorerja

krokar10 ::

Kaj pa kaj takega:

YAKUMO PDA Delta 300 GPS 2L

krneki0001 ::

Kupuj preverjene aparate za katere boš dobil karte, ker je zelo veliko GPS-jev, ki so totalno zanič in nimajo kart, ali pa se sploh ne dobijo za posamezne dele sveta(tudi slovenije). Bolje dati 20.000 tolarjev več in imeti karte, kot pa kupiti slab gps in biti brez karte slovenije in ostali držav.

AndrejS ::

- YAKUMO PDA Delta 300 GPS 2L nima WLAN in Bluetooth

- Ozi Explorer lahko naložiš mape, vendar nima navigacije

- Sam imam YAKUMO PDA Delta 300 GPS 2L in uporabljam TomTom 5. Zadeva v dela v redu, edino škoda je samo da nima WLAN in Bluetooth.
Ta TomTom obstajajo mape za Eastern Europe, kjer je tudi slovenia, vendar še ne vnešenih hišnih številk, in mestne mape so samo za LJ in MB.

Super Sonic ::

"Bolje dati 20.000 tolarjev več in imeti karte, kot pa kupiti slab gps in biti brez karte slovenije in ostali držav."

Iz tvojih ust v božja ušesa!
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Stepni Volk ::

Asus My PalA636 pri JAE stane 104'643,60 SIT / 436 EUR, še test tega mlinčka.

Ceneje prideš skozi pri METROJU (PDF glej str.7), Mitac Mio 168 stane 310,80 EUR = 74'595,- SIT, test napravice je tukaj

EDIT: Za sedaj edini GPS, ki softwaresko pokriva Slovenijo, Hrvaško in BIH, t.i. Adria Route je Garamin. Pri AMZS dobiš GPS in karto za cca 120'000 SIT.

Adria Route, kolikor vem, še ni shackana, da bi delovala na dlančnikih.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS v gozdu

Oddelek: Mobilne tehnologije
1312108 (11319) krneki0001
»

Kaj je dobro vedeti pred nakupom GPS naprave? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5412112 (8802) AtaStrumf
»

Dlančnik z GPS, kako do karte?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51788 (1711) Dr_M
»

GPS in slo. mapa

Oddelek: Programska oprema
82371 (2235) ToniT
»

GPS navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
427273 (5782) Fl[A]sH

Več podobnih tem