» »

sevanje vtičnic

sevanje vtičnic

1
2
»

A. Smith ::

Brnenje transformatorja nastane zaradi magnetnih sil med lamelami v jedru, ki ustvarjajo ta zvok. To lahko slišite pri večini trafotov v hišni elektroniki.

No, z energetskimi je drugače. So potopljeni v olje in zaprti v železen kotel, tako da naj se brnenje ne bi slišalo ven. Je pa pri močnejših energetskih transformatorjih še ena stvar; hladit jih je treba! To storimo tako, da tr. olje napeljemo skozi hladilnike, nanje pa pritrdimo ventilator.

Zdej pa pop kviz: Pyr0Beast, ali so slučajno ventilatorji tisto, kar poslušaš?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Pyr0Beast ::

Eee, ne :P
Kolikor vem, majo trafoti od 1MW naprej aktivno hlajenje, ap še to se prilagaja obremenitvi.

Tole me je sam tqo zanimalo, ker je malce višje (ene 50) od mene 420kW trafo pod trgovino, saj ne, da bi ga slišal, ampak ko greš blizu, brrumm :P
Kaj pa tistih 20kV, ki se prenaša po dratih, se mi zdi, da bi zaradi tega zrak kr znal cvrčeti :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pingec ::

Jaz čutim sevanje mobitela, že po 2 minutah pogovora čutim v glavi nek čuden občutek, lahko mi sproži tudi glavobol.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

zee ::

ob suhem vremenu se pod daljnovodom sliši brnenje in prasketanje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Pyr0Beast ::

V krškem poleti prav lepo cvrći ;)
Če je že kdo bil zraven kakše bazne postaje, v isti višini, kot so antene. Gače> Bela, Trška gora
Te kr hitro začne čohat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

BluPhenix ::

Cvrči zaradi ionizacije zraka tik ob visikonapetostnih daljnovodih.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

gumby ::

pri trafojih brni tud samo navitje, ce ni dobro zalito z lakom ali kako drugace fiksirano

Luka Percic ::

>"Jaz čutim sevanje mobitela, že po 2 minutah pogovora čutim v glavi nek čuden občutek, lahko mi sproži tudi glavobol."

Pa stari ti sploh nerabiš mobitela (če sprejemaš), samo navadit se moraš razvozlat...
:D

Glava te boli zaradi slabega zvoka.
Če si prepričan v škodljivost pa lahko tudi zaradi pričakovanja negativnih posledic.

Če ne verjameš naredi test; uporabi 2 (približno) enaka mobitela/ enemu zabriši baterijo ven. Nato prosi prijata da ti da v škatlo enega od mobitelov (z delujočim mej vzpostavljeno povezavo) in škatlo si postavi zraven ušesa. To parkrat na random poskušaj in ocenjejuj. Če boš vsakič zadel (al je v škatli delujoč ali nedelujoč mobitel) imaš prov.
Ampak nimaš.

pingec ::

Bom sprobal, me zelo zanima.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Luka Percic ::

Poročaj.

r0ker ::

a kdo pozna tega pingeca? močno me zanima kaj je pogruntal xD

HAM ::

zee je izjavil:

ob suhem vremenu se pod daljnovodom sliši brnenje in prasketanje.



Temu pojavu se rece korona.

Fave ::

Pyr0Beast je izjavil:

Eee, ne :P
Kolikor vem, majo trafoti od 1MW naprej aktivno hlajenje, ap še to se prilagaja obremenitvi.

Tole me je sam tqo zanimalo, ker je malce višje (ene 50) od mene 420kW trafo pod trgovino, saj ne, da bi ga slišal, ampak ko greš blizu, brrumm :P
Kaj pa tistih 20kV, ki se prenaša po dratih, se mi zdi, da bi zaradi tega zrak kr znal cvrčeti :P


420 kW? Moč transformatorja se podaja v kVA.

Seveda pa ni ne 420 kW in ne 420 kVA. Na tablici, ki je na transformatorju najbrž piše 420 V. To pa zato, ker gre za 21/0,42 kV transformator.

Standardne moči distribucijskih transformatorjev gredo nekako takole: 50, 100, 160, 200, 400, 630, (800), 1000 kVA.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Pyr0Beast ::

Good necro you
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

l0g1t3ch ::

Jaz imam pa samo eno vprašanje glede sevanja kablov v hišni napeljavi in sicer je stvar taka.

Ena soba v hiši ima stene pobarvane v nežno modro barvo in povsod tam kjer so pod ometom vodniki so se pojavile bež/rumenkaste črte, ki tečejo natanko nad kabli.

Kakšna je razlaga za to ?

Pyr0Beast ::

Gretje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

l0g1t3ch ::

Misliš da se kabli do navadnih luči z 40 in 60w tako hudo grejejo, da skozi 2 cm ometa spremenijo barvo zidu ?

Aston_11 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Misliš da se kabli do navadnih luči z 40 in 60w tako hudo grejejo, da skozi 2 cm ometa spremenijo barvo zidu ?



Vprašanje tedna!!

Sploh če so v pvc cevi.

Vprašanje tedna 2 - če zelo hitro ustaviš nihaj glave, ti lahko uč pade ven?

l0g1t3ch ::

Pomoje je gretje bullshit, razen če je nekaj hudo narobe z napeljavo in se stvar dejsnko greje (na otip se gretja ne čuti).

Pyr0Beast ::

Za lampe uporabljaš 0.75mm^? kable, ki se znajo greti.

Druga stvar je drugačen omet oz. mavec nad kablom.

Tretja pa morebitna elektrostatika ki zbira prah.

V glavnem. Do zaključek da kabli 'sevajo' je še daleč.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gumby ::

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz imam pa samo eno vprašanje glede sevanja kablov v hišni napeljavi in sicer je stvar taka.

Ena soba v hiši ima stene pobarvane v nežno modro barvo in povsod tam kjer so pod ometom vodniki so se pojavile bež/rumenkaste črte, ki tečejo natanko nad kabli.

Kakšna je razlaga za to ?


Definitivno je to zaradi sevanja. BETA smrtni žarki, če smo bolj natančni...
my brain hurts

poweroff ::

Pyr0Beast je izjavil:

Tretja pa morebitna elektrostatika ki zbira prah.

V glavnem. Do zaključek da kabli 'sevajo' je še daleč.

Oprosti moji nevednosti, ampak a ni elektrostatika povezana s "sevanjem" (magnetna polja, pa to)?
sudo poweroff

jest10 ::

poweroff je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Tretja pa morebitna elektrostatika ki zbira prah.

V glavnem. Do zaključek da kabli 'sevajo' je še daleč.

Oprosti moji nevednosti, ampak a ni elektrostatika povezana s "sevanjem" (magnetna polja, pa to)?


Statika
bo imela bolj malo veze z izmeničnim tokom v žici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

hamax ::

Oprosti moji nevednosti, ampak a ni elektrostatika povezana s "sevanjem" (magnetna polja, pa to)?

Segrevanje ima vec veze s sevanjem kot pa statika.

Pyr0Beast ::


Oprosti moji nevednosti, ampak a ni elektrostatika povezana s "sevanjem" (magnetna polja, pa to)?



Tvoji nevednosti ne oproščam ! :))

EM polja lavfajo ko je vodnik pod obremenitvijo in tako deluje kot blazno šibak elektromagnet. Tako se tudi da zmeriti tok v žici, s tokovnimi kleščami.

...





Ko zadeva nima obremenitve je edini 'porabnik' kapacitivnost med vodniki in med vodniki in okolico. Nekaj tega definitivno pride ven, sicer enako kakor z EM, izsevanje se v veliki meri zmanjša v kolikor imaš prepletene vodnike, ista finta je uporabljena za UTP kable, da dosegaš večje hitrosti, samo tam imaš še eno jebo. Če prepleteš, povečaš površino in s tem kapacitivnost :)
Pa vseeno, tudi take kapacitivne 'tokove'/napetosti se da meriti.

...

vir: Wikipedia



Statika
bo imela bolj malo veze z izmeničnim tokom v žici.

Statiki računajo tudi dinamične obremenitve materialov. Bummer !

Imeti izmenični tok še ne pomeni da se ne ustvarjajo potenciali, magari za par milisekund.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

CaqKa ::

jaz navijam za drugačni gips. takega ki je bolj/manj hidroskopičen od ostalega dela stene, pa je manj/bolj vlažen od ostalega dela stene.

glede na to da so pa stene ko jih z vodo onečediš temnejše, pa bi rekel da je pod kabli omet ki se hitreje posuši in je ob barvanju več barve vase spil ;) pač premalo slojev barve je bilo.

seveda pa dopuščam možnost da je to stvar sevanja. da sem bolj natančen EM sevanja iz vidnega spektra od stene do očk :)

RejZoR ::

Nad kabli je rumenkasto ker je material s katerimi so se zadelale cevi v steno drugačen od preostale stene in drugače reagira na "zunanje" vplive.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi živeli pod daljnovodom? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
18336348 (12625) Invictus

Daljnovodi in sevanje

Oddelek: Loža
181630 (1428) jype
»

wifi sevanje - izklapljate ponoči? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8412043 (8778) nekikr
»

Naprava za merjenje sevanja

Oddelek: Loža
287369 (6738) DOOM_er
»

SEVANJE (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
526180 (5294) para-site

Več podobnih tem