» »

Letalo in "ročna" prtljaga

Letalo in "ročna" prtljaga

PARTyZAN ::

Zanima me, če pri "ročni" prtljagi kaj komplicirajo z kablovjem, ki spada zraven laptopa (UTP, USB kabel etc.)?

Stepni Volk ::

Odvisno kje. Na letu Cancun-Miami, so kolegu kablovje odvzeli in vrnili na koncu leta.

Seveda so mu v notebooku pustili brutalno velik olfa-nož, ki so ga očitno mehiški cariniki spregledali. Ko je potem kable pospravljal nazaj v torbico v Miamiju - še pred carino, je nož zagledal in nekako sem mu svetoval, naj stvar vrže proč.
OK. Morda je pomagalo, da se je pisalo leto 2002 (marec).

jarre ::

Na evropskih linijah ti ne bodo delali težav še posebno, če letiš z nizkocenovneži. Za vse kar gre preko ZDA pa bo najmanj tako kot je napisal Stepni volk. Zadnja, potrjena varianta je, da se je potrebno sezuti na carini v ZDA, če prihajaš iz Evrope. Enako so zahtevali tudi od kolega, ki je imel samo vmesni postanek v Chicagu.

PARTyZAN ::

Potem tudi, ce bi mi vzeli bi mi vrnili nazaj, ko bi prispel? Letim pa z EasyJet v nemcijo :).

Poldi112 ::

Ne spomnim se kaj sem imel kdaj s seboj, ampak tako v usa kot v azijo ni bilo problema z laptopom in napajalnim kablom, katera sem imel vedno v osebni prtljagi. Pa knjige in kemični svinčniki so bili tudi vedno zraven. Za ostalo se pa ne spomnim. Povezovalni let je bil enkrat čez nemčijo. Nobenih problemov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jarre ::

Mislim, da ne boš imel težav. Letiš na notranji, evropski liniji. Lahko si brez skrbi. Niti pregledali te ne bodo kaj dosti razen klasičen sprehod skozi rentgen in morda kakšno vprašanje o laptopu.

Gwanaroth ::

Zadnja, potrjena varianta je, da se je potrebno sezuti na carini v ZDA, če prihajaš iz Evrope.

Jaz sem se moral sezut pri pregledu za let Lj-Tunis ;>
Lights often keep secret hypnosis..

tratto ::

Zadnja, potrjena varianta je, da se je potrebno sezuti na carini v ZDA, če prihajaš iz Evrope.

Tole ne bo držalo. Sezuti se moraš samo, če ti po dveh sprehodih skozi detektor kovin še vedno piska, da imaš na sebi preveč kovinskih zadev. Jaz osebno sem se že navadil, da s sebe snamem VSE kar je kovinskega (zvečilni Orbit zaviti v Al folijo, GSM, ključi, ura, očala, prstan). Največkrat pozabljen kos pa je pas s kovinsko zaponko - kdo bi pomislil nanj? Zaradi njega so mi tudi že ročno "skenirali " čevlje, katerih mi sicer ni bilo potrebno sezuti.
Od tedaj naprej dam dol vse in nikoli več mi niso težili, pa sem bil lani v USA.

Nejc Pintar ::

Ko smo šli mi v London (Trst-Stansted@Ryanair) so profesorci zasegli glavnik ki je bil proti koncu v špico. Po letu ga je dobila nazaj.
Lahko je biti prvi, če si edini!

poweroff ::

Jaz sem enkrat hotel odati prtljago na recepciji, pa so rekli, da je tako malo potnikov, da lahko kar s seboj vzamem. Seveda sem pozabil, da je bil zraven švicarski nož.

Ko sem šel čez detektor so me ustavili in nekako sem se uspel zmeniti, da sem uradno izstopil iz tiste države,nato spet vstopil (v spremstvu policije seveda) in potem prtljago oddal na recepciji.

Ko sem šel drugič čez, je pa zapiskal detektor na osebnem pregledu (prvič ni). Kriva je bila sicer zaponka na pasu, vendar so bili ob drugem alarmu malce manj prijazni... 8-) ;)

V glavnem - pri osebni prtljagi imej čim manj, predvsem pa preveri da nimaš kakšne "neumnosti".
sudo poweroff

Nejc Pintar ::

Pa vredne stvari daj med osebno prtljago, da ti ne zgine fotoaparat
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti v Ameriki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
559954 (7042) MTB
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017638 (16165) 2x'=2
»

Nakup MacBooka Pro iz Amerike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5012943 (11314) St235
»

Poslovna Pot v USA, kaj je treba vedeti ?

Oddelek: Loža
2441920 (41920) MEDENA
»

Nakupi v Bangkok-u se splača ???

Oddelek: Kaj kupiti
192319 (1597) Sandoval

Več podobnih tem