» »

iPod, dlančnik ali...?

iPod, dlančnik ali...?

Rogelj ::

Pozdravljeni! Namen imam kupiti neko napravo, ki bi predvajala musko in filme. Najprej sem hotel vzet iPoda, potem sem pa opazil dlančnike za nekaj denarja več z mnogo boljšimi funkcijami kot iPod, pa bi rad da mi svetujete kateri dlančnik bi bil vredu, ali naj vseeno vzamem iPod? Zanima me tudi dlančnik, ki bi bil hkrati tudi telefon. Torej kupujem katerokoli napravo, ki predvaja musko in filme, tja do 150.000, lahko tudi več.

Calligula ::

Dlancniki.

Ipod je pac ce hoces sminkirat. Vzames pocket PC dlancnik-pri kakem Ipaqu 3715 baterija zelo dolgo zdrzi,.. vzames potem se 2 giga SD kartico, ki so sedaj po kakih 20.000 SIt in je to to. Ce mislis ful filmov gor gledat si vzami kak dlancnik, ki ima VGA zaslon.
Mogoce kak Dell Axim 51 ali 50, ker so, ce jih narocis preko neta zelo poceni...

Ipoda pozabi. Ipod je fashion statement ne nakup.

Sergio ::

Sure, ostalih 28 giga prednosti iPoda v velikosti diska je pa samo sminka. ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Reso ::

Za dlančnike sicer lahko dobiš že microdrive 5G in se lahko po velikosti spominja primerja z ipod mini-jem. Cena pa je v primerjavi z ipod-om za okol 30.000 sit večja.

Jaz bi ti predlagal dlančnik v primeru če na njem nameravaš uporablati še kaj poleg poslušanja mp3-jev. Za dlančnike je ogromno igric (nfs, worms, age of empires,...) , gps navigacija, srfanje na "velikem" zaslonu...

Ipod video po drugi strani ponuja 30G prostora in daljši čas delovanja na baterijah. Ipod mini je pa po mojem mnenju samo šminkeranje, ker lahko za pol manjšo ceno dobim gsm telefon (z možnostjo igranja mp3-jev) in 2Gb sd kartico.

Fatboyslim ::

Ipod in dlančnik sta dve popolnoma različni stvari.

Ipod je za sprostitev, odlčna kvaliteta predvajanja multimedije, vzdržljivost, dolga doba baterije.

Če kupuješ nekaj resnega, za napr. navigacijo, urejanje urnikov ipd. pa kupi dlančnik.

Če kupuješ zaradi muzike in filmov je apple prava rešitev ;)

5er--> ::

@Reso: Kje za 100 Eurov dobim telefon + 2Gb sd kartico? (naj bo samo 2Gb, čeprav ima mini 4Gb...)

Calligula ::

Je tezko na par dni v par minutah nafilat drugo glasbo gor na SD kartico?

40 giga ne rabis ne za video ne za muziko. En film pa zavzame cca 130 mega, ce ga vrzes na resolucijo za dlancnik.

Ipaqu, ce skos poslusas glasbo baterija zdrzi 2 dni, ce vmes se druge stvari delas. Lahko pa z njim delas se vse cesar z ipodom ne mores.

Imas pa tudi veliko enakovrednih ali boljsih playerjev kot je ipod za manj denarja, ce se clovek ze res hoce preseravat ali pa ce na drugi strani ima kake ligitimne potrebe tudi met tak prenosni disk s sabo.

Ipodi so precej neprijetno precenjeni tako, da tudi, ce bi kupoval player s prenosnim diskom to nebi bil ipod, ker ma majhen zaslon in nic posebnega od zvoka. Med dlancniki imajo Ipaqi oz HPji najboljsi zvok. Imas pa tudi precej programov potem za stelat zvok kakor ti pase.

Dlancnik lahko ob doplacilu kakih 20 jurjev potem spremenis tudi v res dober GPS, ki precej poseka tiste iz avtomobilov kjer zanje placujes tudi po milijon SIT ipd.

Se enkrat-ipod je predvsem fashion statement, ker ma veliko veliko alternativ, ki so enake ali boljse za manj denarja (www.geizhals.at). Ni pa cisto nic narobe, ce ti to pac nekaj pomeni. Ce pa ti ne, pa vzami kaj drugega. Sam pa bi absolutno dlancnik. Ga tudi sam uporabljam za MP3 in ankrat na 3 dni 1 giga kartico pac nanovo nafilam z MP3ji. PAr minut preko card readerja in je to to.

Rogelj ::

Torej, kupil sem PSP Giga Pack. Se mi zdi da je še najboljše za tako ceno. Prevladala je grafika in velik zaslon, se mi zdi da bi bil dlančnik preveč "posloven"... Če ima kdo kakršenkoli stuff za psp please PM

carlito149 ::

Mene pa zanima kaj bi lahko v praksi vse počel z ipaqom hp1710.za mp3 vem da bi šlo, vendar a bi se dalo še kaj?

PARTyZAN ::

Je ogromno materiala...za pspji z starejsim firmwareom ;)

Stepni Volk ::

Rogelj - morda si se nekoliko prenaglil. Apple naj bi delal na pravem iPod Videu. Sedanji je bolj vmesni korak, ker si očitno niso upali riskirati, ker je veliko konkurence na tem področju že propadlo.
Tule so se malce otroci igrali s Photoshopom, kako naj bi izgledal:

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dlančnik + GPS

Oddelek: Kaj kupiti
203358 (2864) krneki0001
»

Novosti z MacWorlda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13615196 (11297) trnvpeti
»

Novosti iz Appla

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
235263 (4401) Sba
»

kaj kupiti za 60 000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
251956 (1411) Hux
»

iPod Nano hack in ostali dodatki za iPode (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6211308 (8876) J4CK16

Več podobnih tem