» »

[VB] Težava ter ukazi in tutoriali

[VB] Težava ter ukazi in tutoriali

MihaFirst ::

Zdej sm že dokaj domač v Visual Basicu, sem pa vedno vse delal po tutorialih, tako, da me zanima, če obstaja kak link, na katerem so zapisane vse (ali pa večina) kod in ukazov, s katerimi se da delat.

Zanima me tudi, če je kje kak bolši tutorial... ampak, za enkrat bi rabu sam ukaze...

Pa še eno težavo mam:

To je del kode:
Private Sub Form_Load()
Me.Visible = False
App.TaskVisible = False
End Sub


Ko poskusim file shraniti kot .exe mi napiše, da je ukaz "Form_Load" dvoumen oziroma nedoločen...

Pred tem sem vstavil še kodo:

Private Sub Form_Load()
Me.Visible = False
End Sub


Ta del je popolnoma v redu... Kje je torej težava in kako naj jo odpravim?

LP
www.gamma.si

mjakop ::

A ni logično zakaj ti napiše da je Form_Load dvoumen? Mogoče zato ker si ga dvakrat deklariral.
Kaj več ti pa ne morem povedat, ne znam VB. Vendar je verjetno tako enako, kot pri ostalih programskih jezikih->neka stvar ne more bit 2x deklarirana z istim imenom.

OwcA ::

Vendar je verjetno tako enako, kot pri ostalih programskih jezikih->neka stvar ne more bit 2x deklarirana z istim imenom.

No, to je zelo odvisno od jezika. Dinamični jeziki to povečini omogočajo. Kako je z VB nimam pojma, precej verjetno, da res ne gre,
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MihaFirst ::

aha, hvala... bom popravil... kaj pa glede ukazov in tega? res nucam...
www.gamma.si

Microsoft ::

Vse lastnosti in propertije poisces na msdn.microsoft.com. Tam pac poices tist class, pol pa cekiras naprej. Konkretno, za tvoj primer, ko imas Page in properti Visible, lahko precekiras tule. Na levi pa imas itak drevesno strukturo, tako da lahko pogledas se vse ostale propertie od Page, potem metode, pa lahko vidis, da se Page nahaja v System.Web.UI. Pa na vsaki strani mas ponavadi se kake primere, tko v VB, kot C#, pa si lahko malo pomagas s tistim, da dobis kako idejo al pa kej.
Skratka, tale msdn stran je dost kul za taksne stvari iskat. Itak ti pa IntelliSense pokaze vse te stvari za posamezno stvar, ko napises piko na koncu. Vsaj Visula Studio ma tko, pa verjetno tudi vecina ostalih IDEjev.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visual Basic 6 branje RS232

Oddelek: Programiranje
9839 (657) cila22
»

[VB] brisanje polne mape

Oddelek: Programiranje
5765 (692) jishiri
»

[VB] Ocena programa

Oddelek: Programiranje
121453 (1317) mtosev
»

VB in kk dobit Ip od račnalnika

Oddelek: Programiranje
81188 (1022) alesrosina
»

API+VB

Oddelek: Programiranje
262065 (1769) webblod

Več podobnih tem