» »

Ati avio xcode

Ati avio xcode

simnov ::

Živjo ati ima tale program Ati avio xcode ki je hiter ko raketa zanima me če obsstaja kaj
podobnega za nvidia grafične

zmaki ::

Po nepreverjenih informacijah ATI Avivo Xcode program deluje samo na ATI Radeon X1xxx (X1300, X1600, X1900, X1950?) grafičnih karticah, ter pohitri obdelovanje ali pretvorbo video-posnetkov (na primer MPG < - > AVI) za cca 5 krat ! To naj bi dosegel z uporabo hardware komponent grafične kartice pri pretvorbi. Pri drugih grafičnih karticah to nalogo mora opravljati CPU, kar upočasni obdelavo.

Ali je kdorkoli preveril te informacije, ter jih lahko potrdi ?

Quikee ::

Ko sem nazadnje slišal za Avivo je še delal izključno software-sko pri kompresiji videa - hiter je le zato ker je delal bližnjice pri kompresiji na račun kvalitete. klik in pa klik
Ne vem pa če še to zmeraj velja..

Pri predvajanju h264 videa pa ga je šibala tako NVidia kot tudi software-ski CoreAVC. Tudi NVidia ni ravno blestela v primerjavi z CoreAVC. klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

radiator ::

Jaz mam X1600XT. Problemov pri kvaliteti videa nisem opazil. Zadeva pa je pri meni hudičovo hitra v kombinicaiji z Pentium D .
Kaj je jutri že bilo?

zmaki ::

Še vedno nimam dokončnega potrdila da res ATI Avivo Xcode na ATI Radeon X1xxx zares uporablja hardware zmogljivosti grafične kartice za hitrejšo obdelavo videa.

@ radiator

Prosim ali lahko primerjaš pretvorbo enega video-clipa (vsaj 10 min) MPG -> DivX z Avivo Xcode ter VirtualDub ? Uporabi isti video in audio codec, enako resolucijo in frame-rate, ter enako frekvenco vzorčenja zvoka.

Prosim primerjaj čas pretvorbe ter kvaliteto video slike na kakem stand-alone DivX predvajalniku.

Informacijo nujno potrebujem, ker sem pred nakupom namenskega računalnika za obdelavo n pretvorbo videa.

Hvala vnaprej

Quikee ::

Ne, ne uporablja hardware-ske zmogljivosti grafične kartice za video obdelavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

zmaki ::

@ Quikee

Prosim obrazloži svojo trditev. Ali si morda naredil zgornjo primerjavo ?

simnov ::

pa logično da uporablja grafično če ti divx 1.30 h spremeni v 8 minutah

zmaki ::

@ x800xt

Prosim obrazloži svojo trditev. Ali si morda naredil zgornjo primerjavo ?
(Po tvojem nicku bi rekel da nimaš ATI X1xxx grafično)

Lepo sem prosil za zanesljivo informacijo.

radiator ::

Bom naredil test danes vcečer in poročal.
Kaj je jutri že bilo?

radiator ::

Žal včeraj ni blo časa. Naredim danes ko pridem iz šihta.
Kaj je jutri že bilo?

radiator ::

Žal nimam pojma kako naj naredim primerjavo. Za VirtualDub nimam compressor codecov instaliranih da bi lahko kompresiral. Pri XCode pa tak ne vem kaj uporablja. Če maš kakšne kodeke in mi daš link in še mi potem poveš kaj naj nastavim bom zagnal. Sam pa zdaj nimam časa da bi se veliko s tem zajebaval. Sem instaliral nek xvid copressor codec pa niti obeh jeder ne izkoristi :(.

Vglavnem vzel sem en xvid film ga z virtualDub vrezal na 15 min in skopiral (Stream Copy). Potem sem ga dal v XCode rekompresirat z MPEG-4 (DivX Compatible).

Torej source:
800x336
163kbps
23fps
12bit
XVID

Output pa:
640x272
155kbps
23fps
24bit
XVID

Za to je porabil 2min in 18s. Pri tem se temperatura grafike ni spremenila (IceQ?).

System je:
WinXP Pro; AllInOne Codec; Koepis XVid
D805 @ 3GHz
1GB DDRII 300MHz DualChanel
ASUS P5WD2 955X
HIS X1600XT IceQ Turbo
HGST 7k250
Kaj je jutri že bilo?

simnov ::



a si uporabil tole

Quikee ::

Če je kartica prešaltala iz nižje 2D hitrosti v višjo potem uporablja za kodiranje GPU - v nasprotnem primeru ziher ne. V linkih, ki sem jih podal piše, da ne uporablja GPU-ja - le da je zelo hiter software-ski kodirnik in seveda na račun kvalitete v primerjavi z drugimi kodeki. Dejstvo, da ga lahko pripraviš v delovanje v bistvu z bilo katero drugo grafično kartico je že zelo dober argument proti temu, da se uporablja GPU.

Drugače pa glede na to, kaj ATI-jeve in Nvidiine rešitve ponujajo v primerjavi z software-skim CoreAVC pri dekodiranju h.264 bi rekel, da kaj dosti pohitritve grafične kartice za kodiranje videa ne nudijo. Mislim, da je razlog v pixel shaderjih, s katerimi ne moreš vsega naredit, kaj je za kodiranje potrebno in bi zato bilo dosti prenašanja rezultatov različnih korakov med GPU in CPU.

Recimo "color space" knoverzijo lahko komot narediš na GPU, prav tako DCT tudi ampak "motion prediction" in aritmetično ali huffmanovo kodiranje zelo težko. S tem, da še to niti približno ni vse.

simnov ::

quikee a sploh veš kaj govoriš mainconcept mi v 720p convertira nekaj čez 3h
ati avio video coverter pa v 1080 40minut

netanyahu ::

@x800xt:
Test na anandtech.com, citiram:
However, keep in mind that despite ATI's release of this tool, the video conversion itself is done entirely on the host CPU and not on the GPU.
...
We should note that the Avivo Video Converter, despite not being GPU accelerated, will only work on ATI Radeon X1000 series of GPUs. ATI is still working on bringing a GPU accelerated version of the Avivo Video Converter to market, but that's still a while away.


Wikipedija, citiram:
AVIVO's video encoding technology still predominantly utilizes the CPU, however future plans have been made to utilize the GPU for encoding as well. ATI's has also released a transcoder software dubbed ATI AVIVO Video Converter which supports many formats and bitrates, this software relies on the CPU but has been locked for exclusive use with ATI's X1K series of GPUs. Software modifications have made it possible to use this tool on a more wide range of graphics adapters.


Vse skupaj ni torej nič kaj več kot še en ATIjev nateg.

radiator ::

@x800xt: Nisem uparbil takšnih nastavitev. MPEG-4 sem dal. Bom naredil kakšen screenshot. Pri meni zgleda stvar drugače.

No bom zvečer še enkart probal in pogledal kaj se dogaja z clock-om, temperaturo in ventilatorjem na GPU.

Zanimiva da potem zna ATi naredit nekajkrat hitrejši sw brez uporabe grafike. Hm? Kaj potem so oni vsi tako nesposobni al kaj? Bom nah probal naredit kaki drastičen poseg v hitrost komunikacije GPU in CPU in GPU clock dol pribit da vidim če bo počasnejši.
Kaj je jutri že bilo?

radiator ::

To ko imam jaz je Avivo video concerter. In je stvar za dummy-je... Nič ne moreš naštelat.
Kaj je jutri že bilo?

zmaki ::

Torej zdaj sem prepričan da ATI Avivo (še) ne uporablja GPU za obdelavo/pretvorbo videa.

In kakšno hardware kombinacijo za prenosnik mi zdaj priporočate ? Osnovni namen je čim hitrejša in kvalitetnejša obdelava/pretvorba videa.

Hvala vsem za info.

simnov ::

ja kaj pa govoriš logično da uporablja gpu saj zato je bil narejen tako kot purevideo pri nvidi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11116984 (9869) GrimReaper
»

Katero (ATI) graficno kartico (ne za igrice, temvec za HDTV)

Oddelek: Kaj kupiti
51001 (839) AlienRex
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403099 (3099) jan01
»

Proc do 50 000 SIT (najboljše razmerje (performnce/price)

Oddelek: Kaj kupiti
8855 (811) shock
»

Strojno pospeševanje dekodiranja H.264 vsebin na Geforcih

Oddelek: Novice / Grafične kartice
294593 (3422) Senitel

Več podobnih tem