» »

Povezava preko crossover kabla - internet dela, file sharing pa samo enostransko - kako popraviti?

Povezava preko crossover kabla - internet dela, file sharing pa samo enostransko - kako popraviti?

surfy ::

Ima dva računalnika, DESKTOP in NOTEBOOK, povezana preko crossover kabla. Oba imata Win XP pro in na obeh sem zagnal wizarda za domače obrežje. DESKTOP je neposredno povezan na net preko ADSL, NOTEBOOK pa je povezan v DESKTOP. Internet povezava dela brez problema. Dela tudi file sharing na NOTEBOOKU, tako da lahko iz DESKTOPA gledam njegove fajle. Kar mi ne dela je filesharing na DESKTOPU - iz NOTEBOOKA ne morem gledati fajlov na DESKTOPU, niti ne morem sherati printerja, ki je priklopljen neposredno v DESKTOP.

Mrežne kartice delajo, dela tudi kabel. Pingal sem DESKTOP in zadeva dela, ko pa pingam NOTEBOOK pa ni odziva (kljub temu pa ta računalnik najdem in lahko gledam in kopiram njegove fajle). Omogočil sem tudi file sharing in printer sharing. IP DESKTOPA je 192.168.0.1, IP NOTEBOOKA pa 192.168.0.2.

V explorerju mi na DESKTOPU normalno najde sherane fajle na NOTEBOOKU. Na NOTEBOOKU pa mi v explorerju sploh ne najde DESKTOPA. Šele če zaženem iskanje "Search computers" mi najde DESKTOP, vendar pa ko želim brskati po njem ali pogledati njegove preference pa mi napiše:

\\DESKTOP is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access permission.

Logon failure: the user has not been granted the requested logon type at this computer.


Kaj mi je za narediti?
Whatever...

20sdfj093f ::

Na drugem PCju naredi userja z istim usernameom in passwordom kot na prvem PCju in mu daj pod "Local users" ustrezne pravice.

Če te moti, da bo tega userja videti na Welcome Screenu, ga skrij v registru (google is your friend, če ne veš kako, na pamet tudi jaz se ne spomnem...)

LP

surfy ::

Poskusil pa še vedno ne dela.

Ima še kdao kakšno idejo? Vnaprej hvala za vsak predlog.
Whatever...

jan01 ::

Mal poglej po prejsnih temah. V eni sem na dolgo razpisal kaj in kako...
Ja pravilno je da naredis racun z istim imenom in geslom na obeh racunalnikih(zaradi enostavnosti!)
Pod zavihkom, kjer pa izbiraas skupine uporabnmikov pa OBVEZNO odstrani vse(odstranis prevzetega users!). Aja sklopni se simple file sharing, pod permissions ko das v share pa odstrani everyone in dodaj authenticated users...
Poglej ce imas povsod vklopljen file and printer sharing....
Kaksen firewall, ce ga ne nastavis zna morit(poskusi ga izklopnit)...

Preberi eno prejsno temo, kjer sem mislim da vse napisal kar moras vedeti o filesharingu...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

? printanje in wireless povezava

Oddelek: Omrežja in internet
263254 (2879) Mati
»

Računalnika se ne vidita na mreži

Oddelek: Omrežja in internet
101860 (1599) vladika
»

Wi-fi omrezje problm

Oddelek: Omrežja in internet
71039 (886) Matty
»

MREŽA

Oddelek: Programska oprema
151536 (1341) bojan1
»

Internet connection sharing! WTF???

Oddelek: Pomoč in nasveti
201701 (1397) CaqKa

Več podobnih tem