» »

skuril procesor

skuril procesor

DrSulcDJ ::

Na amx xp2100 sem montiral TT hladnilnik (namazal s pasto in pazljivo nataknil). Po vklopu se je pokadilo in rezultat je viden na sliki. Naj še povem, da je z drugim hladilnikom zadeva delovala (izključen problem z biosom).
Kdo ve, zakaj se je to zgodilo ? Procesor ni vedeti obkrušen.

Slikice:
klik
klik
lp sulc

podbevna ::

Mogoče pa si malo pretiraval s pasto.

DrSulcDJ ::

Sem namazal zelo na tenko.
lp sulc

tiborrr ::

Verjetno sploh procesor in imel stika s hladilnikom. Mozno je, da si ga napacno namestil (zasukanega za np. 90 ali 180°).

P.S.: Lep obesek za kljuce :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

DrSulcDJ ::

Procesorja se IMHO ne da napačno vtaknt. Da pa ne bi bilo stika ?
Zaradi česa pa ? Ko sem potem snel, je bila pasta enakomerno pritisnjena. Je možno, da bi bil slab stik zaradi slabe obdelave stične površine hladilnika ?
lp sulc

tiborrr ::

Ne, procesorja, cisto mozno je, da si hladilnik obrnil za 180 stopinj. Torej klipsna ni pritiskala na jedro procesorja. To ni mozno, da bi zaradi slabe obdelave odletel kar celi proc. Pravis, da se vidi odtis jedra na dnu hladilnika? No, v tem primeru je bil stik ocitno dober... Weird :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

DrSulcDJ ::

Načeloma je hladilnik poglobljen tam, kjer je na socketu za procesor tisti obrobni del (upam da razumeš). Jedro je v ekscentru.
lp sulc

DominusSLO ::

Se je skuru takoj po vklopu al čez neki cajta?

Ugibam: mogoče si hladilnik slabo pritrdil in se je v navpičnem stanju računalnika povesil, tako da je izgubil stik z zgornjo stranico jedra procesorja. Če je tista skurjena zadeva na vrhu, je to ena možna razlaga...

DrSulcDJ ::

Zadeva ni niti bootala. Disk je spuscal neke čudne glasove, ledica na cdromu je utripala.
lp sulc

WhiteWolf ::

Tudi jaz mislim, da je bila obrnjena klipsna narobe ali pa je bil cooler obrnjen za 180 stopinj, in se ni "vsedel".
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Reaper ::

men je moj athlon xp 2000+ odvit na 1250mhz delu na 145°C pa se ni skuru, vzrok pa je bil slab stik med jedrom in hladilnikom, namreč samo polovica jedra je imela stik z hladilnikom, ti pa če praviš da je bil stik dober, si pomislil mogoče na kak kratki stik kje na plati? crknjen ventilator na hladilniku?, statična elektrika,.......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glede ramov

Oddelek: Strojna oprema
251656 (1377) Jan987
»

Velikost diska (namesto 200GB 130 GB)

Oddelek: Strojna oprema
91109 (1031) bigm
»

Postavitev zvočnikov??

Oddelek: Zvok in slika
52919 (2784) gappee
»

Kje pogledati ram speed (mhz)

Oddelek: Strojna oprema
91328 (1231) Pro2Type
»

Vodno - par vprasanj

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241983 (1399) tec

Več podobnih tem