» »

Glede ramov

Glede ramov

slinko ::

Zdravo mene sam neki zanima.

Trenitno mam mašino amd 1400 in 512 rama (2×256mb 133mhz)
Plata je pa MSI KT266 MS-6380
Zdaj me pa zanima kolk bi se poznal pri hitrosti računalnika če bi dodal še 256mb?
Imam 3slote za rame. Če bi dodal še enega za 512mb a bi to delal al ne. Pa če bi dodal recimo rame ki so 400mhz a bi to delal skupaj z starimi 133mhz rami?

kmhslo ::

256 mb bi se poznalo samo ne veliko 0:)
512 mb bi se poznalo še malo več 0:) 0:)
400mhz rami pa zelo zelo dvomim da bi ti delali :(
pa še dražji so :( :(

Še najbolj bi se ti poznalo če bi kupil kakšne hitrejš rame 266mhz če ti jih plata podpira
Intel pentium 1.73 mobile, geforce go 6600 128mb, 1024 mb ram 533
60 Gb disk samsung, dvd-rw aopen
zunanji usb disk 200 Gb maxtor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmhslo ()

Marc` ::

Khmslo, v tem primeru bi mogo prodat stare rame, ker tud če bi kupil zraven 266mhz rame bi delali na ferkvenci najpočasnejšega, torej na 133.:))

slinko ::

Aha torej poznalo se bi.

Pa bi rami delali če bi mel 2*256 +1*512mb.
Kolk se pa kej vrtijo cene rablenih ramov s kitrostjo 133mhz?

Pa se mi to sploh splača glede na to da je mašina že kar u letih

jurre ::

cak, ti imas verjetno se stare SDR rame, te so 133mhz ali pa 100mhz. Novi so pa DDR (400mhz) in ti nikakor ne bodo pasali, ker ti jih tudi plosca ne podpira. Se pravi moras ti gledati SDR ram. Tukaj ravno vidim v eni trgovini pride 256mb 133mhz 15k8-O in se mi zdijo precej dragi, glede na to da so novi DDR 400mhz 512MB 12k. Ne vem, koliko se ti splaca..odvisno za kaj rabis racunalnik? Ti steka precej?

kmhslo ::

Dvomim da se ti splača
Če ti računalnik dobr dela potem ne menjaj in dodajaj nič
Če pa polovico časa kolneš zraven potem menjaj plato vendar to potem lahko zelo stane ker potegne vse za sabo.
Intel pentium 1.73 mobile, geforce go 6600 128mb, 1024 mb ram 533
60 Gb disk samsung, dvd-rw aopen
zunanji usb disk 200 Gb maxtor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmhslo ()

thedaydriver ::

pomoje se ti ne splača saj je 512 pomoje zadost rajši mal počak pa boš pol rajši nov comp kupu k če maš sd rame so še enkrat dražji pa še slabši so od ddr ramov
vsekakor je to moje mnenje

slinko ::

ja sej šteka mi nč ne, sam sem mislu da ker so že stari da pridejo precej pocen, sam zdaj ko ste mi povedali kolk so dragi in da se mi ne splača me je minilo.

Bom kar počaku še mal pa si omislu nov komp.

Res hvala za odgovore in prišparali ste mi celih 15 jurjev.

Fizikalko ::

Kolikor jaz vem, ta plata podpira DDR. Tako da je zgodba potem drugačna. Kupi še 256MB (recimo DDR333, bodo pač delali na 266 oz 133MHz).

Black_ICE ::

Če ti plata podpira DDR, potem ti rami delajo na 266mhz -> ddr pc2100. Rabljene dobiš za okoli 4k 256mb, novih pa nisem našel.

LP

slinko ::

Ja plata mi podpira ddr rame ja. Sam kokr jest vem mam sdr rame not. A sdr in pa ddr rami bi delal skup. Kateri program se da pregledat podatke katere rame maš in pa na kašni frekvenci delajo. Jaz imam sisoft sandro sam se not ne znajdem glih najbolj. Sej za druge komponente izvem samo za rame pa zelo malo.

jurre ::

aha torej ti podpira oboje. Sedaj imas SDR, ce so 133mhz. SDR + DDR ne dela, se pravi ali samo SDR ali pa samo DDR. Daj preveri s programom Everest, ta ti tocno izpise vrsto rama, hitrost...(sandre nimam pri roki zdle). Tako da ce bi res rad menjal, pomoje bolje da kupis DDR in imas potem mir, ko bos menjal plosco in procesor.

MyName ::

Katere rame imaš pogledaš s Cpu-Z.
Abit IP35 E, Intel dual E2180 @ 10x340MHz daily, 10x400Mhz max
2x Supertalent 6400 @510MHz cl5,5,5,15
ATI Radeon HD 3850 @720/920Mhz

AngelOfDeath ::

MS-6380LE


Main Memory

• Support six memory banks using three 184-pin DDR DIMM.
• Support a maximum memory size up to 3GB.
• Supports 2.5v DDR SDRAM DIMM



K7T266 PRO (MS-6380)

* Main Memory Three 184-pin DDR DIMM.
* Maximum memory size up to 3GB.
* Supports 2.5v DDR SDRAM DIMM.




kot kaže navadnega SDRAMA sploh ne podpira ;)
preveri še enkrat za zihr :)


torej ti le po nakup SDRAM DDR rama v prvo štacuno :)

DDR je oznaka za Double Data Rate (ima drugačen razpored pinov) drugače je to tudi SDRAM za ostale ki tega ne vejo :)
edit: Slovnica

Fizikalko ::

Pa sej sem rekel, da ma DDR rame...

slinko ::

No tako kaže.Imam SDR rame ampak zdaj pa nevem kaakšna je kitrost ramov a je 100 ali je 125 ali je 133mhz? se glih ne zanjdem





Torej kakšne rame bi morav zdaj kupit poleg teh dveh?

Glede na to da imam 1.4 mašino a se bi pri dodatnih 256mb poznalo vsaj 5% pohitritve

Fizikalko ::

Ja pismo, a ne vidiš in bereš, da maš DDR rame, no! Dej si dopovedat...

sirotka ::

dvomm, da se ti splača še rama kupvat. Sem mel do prejšnega tedna 512 rama na dost bolši mašini..pa kr dela, edin fear pa nfs:mw štekajo. Raje prodaj proc in si kupi enga athlona xp al pa bartona, potem pa navijaj:) Boš več pridobil

Fizikalko ::

Dvomim, da gre barton na tole plato...

sirotka ::

sj sm reku ali...nism šu gledat zdj, če podpera al ne. Sm vsaj xp gre...posodobi bios.

slinko ::

Hja glede proca pa sploh nism razmišlu. Bios mam tanov v1.9 , sam res pa je da je tu ta že iz leta 2002.



No tuki piše da podpira do 2000+, a več pa mislte da ne bi šlo?
Kolk močni procesorji pa sploh obstajajo od athlona xp?

toncek_95 ::

anthlon xp so do 3200+
ASUS A8N-E, AMD ANTHLON 64 3200+@2500Mhz, LEADTEK 7800GT VIVO,
1GB GEIL VALUE, HITACHI 160GB SATA2,
LC POWER 550WG 140mm, GMC H-60

sirotka ::

k ni to že barton?

Jan987 ::

ja sej barton je samo eno od jeder anthlon xp-jev

sirotka ::

ja, to že, samo je kr velka razlika med tbred in barton jedrom.

Jan987 ::

jah to je ja. jest sem mel tb-b 2400+ zdej mam pa semprona 3000+ k ma barton jedro pa je razlika na privzetih nastavitvah (oba mata privzeto frekvenco 2Ghz)10 sekund v super pi 1 mega v korist bartona


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napaka: CPU or CPU ratio has been changed

Oddelek: Pomoč in nasveti
12672 (525) Mitch
»

kompatibilnost rama ddr ddr2?

Oddelek: Strojna oprema
92845 (2653) Klemzz
»

Kje pogledati ram speed (mhz)

Oddelek: Strojna oprema
91322 (1225) Pro2Type
»

Se pregrevajo RAMI?

Oddelek: Strojna oprema
7795 (688) boštjan
»

SDram

Oddelek: Strojna oprema
101227 (979) urosh

Več podobnih tem