» »

malo heca s 486

malo heca s 486

Eric Cartman ::

kolegu sem spedenal pc in mi je dal eno staro 486ko za katero ne ve kako jo je dobil (cuden tip pac:) ). Problem je v tem ker ima v BIOSU nastiman pass in noce zbootat. Ker je baterija nemarno prilepljena na plato in je nocem uniciti, sem na netu iskal kak univerzalni password (jih nasel 10000) ampak noben ne dela. Na plati nikjer ne najdem kacga pametenga jumperja, navodil seveda nimam, edini zanimivi jumper ima napis "Batt" s tremi pini. Ker sem amater, ne vem ali se to dela pri prizgani masini (predvidevam da ne, zato sem delal pri ugasnjeni ;), no zanima me ce jo je vseeno treba przgat? No se nekaj podatkov o plati (ce komu kej pomaga):
Phoenix MB 486 ISA A911655, Phoenix Technologies 1993 REV V2C+
na nekem cudnem cipu pise: AMIKEY-2 85-92 Am. Megatrends Inc.
chipset: Ali M14296 A1
na wimbios.com sem ugotovil da gre najbrz za plato Dataexpert ;)
aja za BIOS: PhoenixBIOS (tocne podatke bom pa dodal kasnej)
no skratka grem sestavt skatlo nazaj, ce bom pri volji bom odtrgal se baterijo in bomo vidl kaj bo. meanwhile - any ideas?
(ce drucga ne bo kista dobra za dele)

00.05 nja ocitno uni batt jumperji delajo.

"System CMOS checksum bad - run SETUP
Real time clock error
F1 to resume
Operating system not found"
bom probal se DOS dat gor ;) ce ne - rezervni deli za ohisje
mum can I watch american gladiators?

Can ::

Odspajkaj baterijo stran za kako minuto, jo prispajkaj nazaj ter veselo izkoristi procesorsko moč pridobljene kište. Če ti spajkanje smrdi, naredi stik med poloma baterije (najlažje na spodnji strani plate) s kakim koncem žice, počakaj minuto upaj, da baterija ne bo crknila in se veseli nove pridobitve.

Brane2 ::

Nevarno blizu baterije je jumper z dvema polozajema- battery ON/battery drain (pocasno praznjenje baterije in hkrati battery OFF). Ce jumperja ni gor, je to battery OFF...

ABX ::

Na plati poišči magično besedo CMOS ali BIOS, magari še zdraven reset.

Nato preklopi jumper, načeloma so trije pini in en jumper ki zaseda dva od treh.

Če ne kot alternativa so še appzi kot kill bios (pride prav za PC katere ne moreš/smeš odpret) najdeš jih z google.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Eric Cartman ::

sem nerodno dopisal. tisti batt jumperji so bli pravi, zadeva se je odklenila. samo bios sem postelal pa dela bp. dos in stvari so se gor, za informacijo :) ocitno je to racunalnik podjetja z 090 linijami ;) zanimive reci vam recem LP

p.s. aja hvala vseen
mum can I watch american gladiators?

moby-dick ::

Če ima samo bios geslo pa lahko prideš še v dos ali kateri drugi os bo pomagal tudi ta programček Cmos-Kill :)
Hear me out...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test matičnih ploŠč - kje so clr cmos zobci

Oddelek: Strojna oprema
163368 (3071) Siddh
»

računalnik se ne boota

Oddelek: Strojna oprema
8986 (885) IvoJan
»

Reset biosa na Hp

Oddelek: Strojna oprema
232026 (1853) RiNC
»

Reset biosa z stikalom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
122540 (2393) Lith
»

cas3 - cas2 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
21993 (722) White666

Več podobnih tem