» »

aoe ne dela cez router

aoe ne dela cez router

karantan ::

Spostovani slo-techovci,

Imam problem pri igranju age of empires cez router. Ce postavim server ga drugi ne vidijo in obratno (torej ce kdo drug postav server ga jaz ne vidim). Forwardu sm kar cel port range od 20-59000 (tcp in udp) na ip na katerem je bil postavljen server. Uporablam freebsd router. Na windowsih nimam nobenega firewalla, na freebsd imam pa na "open", ko poskusam igrati aoe.
Naj se omenim, da mi z direktno povezavo na internet, ne povzroca teh tezav. Torej ce se povezem na internet brez routerja (lan kabel dam direktno v modem).

Lep pozdrav
Karantan
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.
  • spremenil: karantan ()

karantan ::

hmm nima nihce nobenih idej?
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

misso ::

Imel enako težavo in jo nisem rešil (sem se ubadal 2 dni) pol sem pa obupal in sem naredil tako, da sem kabel od modema priklopil na ruter v lan1 in se z ostalimi računalnikim povežeš normalno na net, tako kot bi bil direkno na kablu in še v mreži jih vidiš.

p.s. Res da sem na siolu k omogoča do 4 uporabnike z istim geslom gor

karantan ::

misls u swich?
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

misso ::

Lahko tudi swich.

Sam domam mam to narejeno preko ruterja (uporabljam ga bol za swich) pol iz njega gre mreža na swich (10mb več portov rabim) in iz njega na modem in mi dela aoe super(tudi sam preko ruterja).
Drugače pa ti verjetno dela igra če greš 1v1 stem da ti ne hostaš igro?

Drugače pa mam vprašanje koliko računalnikov imaš za poovezat za net?

Type-R ::

Imam tudi to tezavo. zdaj ko imam ruter mi igre cez net sploh ne zazene kr zasteka igra prej pa je vse delalo normalno prek navadnega modema, imam triera internet.
sem tudi forwardal porte pa nic. se dol nemorem vlacit z torrentov. kaj bi lahko to blo?

karantan ::

FlyeR mal se poglob u firewall k ga mas na routerju. vrjetn si se not zapru. ker router uporablas? pa ce bi mi prepisu prilepu... te rule d vidm kva je narobe.
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

orel312 ::

Jst mam pa ruter SMCWBR14-G pa bi rad špilu AGE OF EMPIRES čez net pa ne morn. Če grem na portforward stran, tam piše da na svojem ruterju ne morn ofnat dost portov zaj pa me zanima, če se to da zrihtat. Na ruter sta povezana dva računalnika pa čez MSN bi rad ŠPILU!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev Lan omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
211817 (1587) Gapi
»

Unable to register with master server....help?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51082 (983) Rokerda
»

Težava z mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
91419 (1262) Rippy
»

Kako dostopat do modema preko ruterja

Oddelek: Strojna oprema
127583 (7325) Veron
»

age of empires prek neta

Oddelek: Igre
72438 (2308) misso

Več podobnih tem