» »

Nastavitev Lan omrežja

Nastavitev Lan omrežja

Yeb0` ::

Pozdravljeni.
Doma imam 6 računalnikov od tega 3 prenosnike. Vse to bi rad povezal preko rutera v omrežje tako, da bi lahko igrali Age of Empires 2 preko LANa in vseeno imeli vsi dostop do interneta.
V mislih imam takšno sestavo


Primer:
modem->ruter (4 izhodni LAN priključki)-> 1 namizni PC (kabel)
-> 2 namizni PC (kabel)
-> 3 namizni PC (kabel)
-> 1 prenosnik (wireless)
-> 2 prenosnik (wireless)
-> 3 prenosnik (wireless)
Je to sploh mogoče ? Kajti če priklopim kabel iz modema v ruter (vhod) potem pa iz ruterja izhode priklopim na računalnike mi deluje internet na vseh PCjih tudi wireless ni problem, deluje normalno na prenosnikih, ko pa hočemo kaj igrat preko LANa v tem primeru aoe2 mi server najde vendar se noče na njega povezat. Zraven tega pa če hostam na enem PCju in se z drugim hočem connectat mi zataji internet, se pravi ko razočaran zapustim igro nemorem več na internet. Težavo z internetom odpravim tako da resetiram ruter.
Naj nešče prosim razloži v čem je problem, kako naj priklopim rač. na ruter da bo zadeva delovala? Je probem morda v kakšnih nastavitvah?
Lp.

amigo_no1 ::

Kateri ISP, router ?

Prvo naj bo modem v bridge načinu, tako da deluje samo kot modem.
Nato priklopiš preko lan kabla iz modema (lan port) v tvoj wifi router (wan port).
Žične pcje priklopiš na router (na proste lan 1-2-3-4 porte), kot si že naredil.Na router potem nastaviš pod basic/ network (WAN / Internet -> Type) -> pppoe/dhcp ali static, odvisno od ISPja.

ko pa hočemo kaj igrat preko LANa v tem primeru aoe2 mi server najde vendar se noče na njega povezat.

Težavo z internetom odpravim tako da resetiram ruter.

Kaj točno misliš v teh 2 primerih ? Se pcji v v lanu vidijo med seboj (jih lahko npr pingaš) ?
Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

Yeb0` ::

Imam ARRIS modem (Teleing) in SMC ruter.
Ja, vidijo se. V igri izberem lan povezavo in na enem creatam server z drugim pa refresham im mi najde server vendar ko dam join se nemore povezat. Če pogledam na Pcju ki hosta server vidim da se je 2Pc ze pridružil vendar ko pogledam 2PC še kar joina pol pa vrže ven unable to join.
Pol pa grem iz igre in hočem pogooglat pa mi pokaze da je povezava z internetom prekinjena, Pc je povezan samo do rutera potem pa je med ruterjem in modemom na povezavi rdeč križec. Ko pa resetiram ruter pa deluje normalno net. Če pa spet zaženem Aoe in poskusim igrat pa spet prekine povezavo z modemom.

Invictus ::

Kupi si najcenejši 8 portni switch in ga priklopi v router.

Na tega priklopi vse računalnike. Zadeva rešena.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

Kaj naj z 8 portnim switchem če ima samo 2 žično povezana pcja ?

OP
Kaj si predstavljaš pod resetiram ruter ?

Kateri model smc-ja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

pviran3 ::

Invictus, ne komplicirat : )

Če ruter zašteka in ga je treba resetirat, poglej če za ta tvoj ruter obstaja kak novejši firmware (na smc strani poiščeš model ruterja). Ruter se pod nobenimi poboji nebi smel obesit. Napiši model tvojega ruterja.

Yeb0` ::

Ravnokar sem updatal ruter z novejsim firmwarem.
Resetirati--> da se connectam na ruter dam Release in Renew ali pa enostavno izklopim iz elektrike in ponovno vklopim, v obeh primerih deluje.

http://www.smc.com/files/AJ/DS_WBR14T_G...

Je morda fora v kakšnih nastavitvah ruterja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yeb0` ()

Invictus ::

Na wireless bo imel predolg odzivni čas, ker bo imel gor 4 prenosnike. Tega na fiksnem omrežju ni.

Zato pač switch ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

Ravnokar sem updatal ruter z novejsim firmwarem.
Resetirati--> da se connectam na ruter dam Release in Renew ali pa enostavno izklopim iz elektrike in ponovno vklopim, v obeh primerih deluje.

Torej ga ponovno zaženeš (restartaš).
Saj lahko verjetno na routerju, pri DHCP-ju določiš stalne ipje za določen mac naslov (beri določen pc).
Verjetno imaš tudi zelo velik dhcp pool.

Yeb0` ::

Pa saj ni največji problem da mi ruter prekine povezavo z netom. Rad bi rešil problem zakaj mi Pcji nočejo joinat serverju kljub temu da ga vidijo pa cel čas samo connectajo in connectajo pol pa unable to join. Pa še server jih vidiko joinajo pol jih pa kar zmanjka.
tukaj so slike od nastavitev ruterja.

pviran3 ::

To je zlo čudno.

A release/renew narediš na računalniku ali na modemu, da potem dela?

Poskusi rezlične kombinacije računalnikov. Enkrat nared server na prenosniku, enkrat na desktopu, drugemu desktopu in se probi joinat z različnimi računalniki, mogoče se pojavi kak vzorec.

Ko povezava pade, probaj z vseh računalnikov pingat modem 192.168.2.1 in pa google dns 8.8.8.8 in drug drugega(če je fw prov nastavljen)

pviran3 ::

Poskusi še požarne zidove izklopit, antivirusni in pa dva računalnika med sabo direkt povezat, če tako deluje brez problemov?

BladE_ ::

Probaj še z Hamachijem.
Akcija - Reakcija

pviran3 ::

Yeb0` ::

Zdaj sem izklopil kabel, ki prihaja iz modema v ruterja (WAN priključek) na ostale 4 izhode pa sem priklopil 4 PCje in poskusil. Hostal server in vse deluje normalno lahko joinam z vsemi Pcji brez problema. Mogoče zdaj ve kdo, zakaj noče connectat ko je prikloplen internet se pravi WAN priključek zaseden???

korenje3 ::

age of empires 2? a ni to stara klasika? ^^
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

amigo_no1 ::

Imaš modem v bridge modu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Yeb0` ::

Ne vem :S kje se to pogleda oz nastavi?

amigo_no1 ::

Daj slikaj modem (aris zadevo) oz. poglej še najdeš točen model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Yeb0` ::

arris TM602B

amigo_no1 ::

Aha, potem je samo modem.

Ti potem dela net tudi ko povežeš router ?

Ker ponekod je potrebno pri "kablaših" še wan mac klonirati:
https://slo-tech.com/forum/t522582/p358...


Za AoE2 boš moral nastaviti tole:
http://portforward.com/english/routers/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Gapi ::

@amigo_no1
On bi rad igral AoE lokalno zato ne rabi nobenih portov odpirat.
@Yeb0`
Ponavadi je problem pri teh igrcah firewall ali požarni zid slovensko. Ko poženeš server za igrco dej Alt+Tab in poglej če se je pojavilo pogovorno okno ki te sprašuje ali dovoliš povezavo.
@BladE_
Pa se ti zdi smslno da promet ki bi lahko šel lokalno pošlješ čez celi svet?
No person is rich enough,to buy back his past.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je vaša najljubša igra vseh časov? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20536961 (14980) msms
»

Old school strategije + Windows 8

Oddelek: Igre
81017 (738) opeter
»

Age of Empires 2 preko xfire

Oddelek: Igre
151205 (828) ZilexFTW
»

aoe ne dela cez router

Oddelek: Programska oprema
7847 (707) orel312
»

age of empires prek neta

Oddelek: Igre
72452 (2322) misso

Več podobnih tem