» »

Problem z ramom

Problem z ramom

euro ::

Dobil sem nov računalnik (proc. AMD 3500+, 2*512 rama, 200gb disk...). Na računalniku sem zagnal memtest in mi je na obeh ramih našu napake. Kako je to možno če sta rama popolnoma nova?

zigadr ::

Lahko bi se napake pojavljale zaradi prešipkega napajalnika.

euro ::

Napajalnik je 550 W

kixs ::

Ce se ti napaka pojavi v testu #5 ali #7, potem niti ni kriticna napaka... ceprav bi raje videl, da te napake ne bi bilo.

Pri meni se je prej dogajalo (3x512MB) in zdaj (2x1GB), da javi to napako (pri 2x512MB ni bilo tezav) ... sistem pa deluje kot urca (nikoli se nisem imel blue screena ali kaki drugi crash) :P

Sicer pa ne vem koliko na to vpliva chipset, saj te tezave naj bi se bolj dogajale na Nforce2 in Nforce3.

LP

euro ::

Kaj pa bi blo možno, da mi matična plošča uničuje rame oz. da je problem v matični plošči in ne na ramih? Obstaja kakšen program za stestirat delovanje matične? Aja ko mi najde napako mi napiše dve full dolgi številki in ne #5 in #7

euro ::

Čez noč sem pustil tečt memory test in sem zamenjal slote za rame. Zjutraj sem pogledal in mi ni našlo nobene napake. Kaj to pomeni da so sloti pokvarjeni?

Gwanaroth ::

Aja ko mi najde napako mi napiše dve full dolgi številki in ne #5 in #7

Tisti "dve dolgi številki" sta naslova pomnilniške celice, kjer ti najde napako, ne pa številka testa.

Če si pustil čez noč in je zdaj vredu, potem je z ramom po vsej verjetnosti vse OK. In ja, lahko so tudi sloti na matični kej sfu****...
Lights often keep secret hypnosis..

Matey_kp ::

Kaj da ni to slucajno kupljeno pri pcx? oziroma bing bang?
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

euro ::

Ne ni kupljeno v BigBangu, sm kupu na mimovrste.....rami so firme GEIL.....ker se mi je sesul cel sistem sem formatiral disk, inštaliral nove windowse in dal oba rama na druge slote. Zdaj mi dela vse OK......tudi memtest ne najde nobene napake. Kaj je mogoče napaka v matični?

Matey_kp ::

Kaki rami?Geil Ultra x 3200?
K neki mene zeza...
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

euro ::

Ne, ram je: Geil DDR LONG DIMM 512 MB 400 MHz

Jst ::

Uporabil sem iskanje za "memtest" in ta tema je bila "pri roki."

Že v naprej se opravičujem za offtopic.

Torej, pred kratim mi je crknila ena ploščica rama in sedaj sem dobil obe novi (uparjen ram pač).

Poženem memtest iz bootable cdja in dela. Ampak mi po recimo pol ure tako segreje procesor, da se računalnik sam reboota. Hladilnik od procesorja (original od p4) je pa na otip extremno vroč; par stopinj več, pa bi se opekel.

V windowsih sem pa Prime95 laufal 24h pa je bilo vse OK.

Tudi CPU stability test sem laufal 24h, pa je tudi bilo vse OK.

24h sem laufal tudi 3dmark2001 na 6600gt, pa se računalnik tudi ni rebootal.

A je komu kaj jasno, kajti meni ni?

Jst ::

Še podatki:

Abit IC-7; p4 2.4@2.4 HT; Corsair TxinX XMS 1gb


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403233 (1945) Nesta
»

MemTest

Oddelek: Navijanje
372280 (1454) HyperGL
»

Kateri od tehle RAMov pri Funtechu bi bili najboljsi za AMD A64 - tudi za navijat?

Oddelek: Kaj kupiti
352049 (1235) ethelred
»

Problem z navijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604919 (3625) Tilen
»

rami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
351438 (909) patriot10

Več podobnih tem