» »

Preprosta *.bat skripta

Preprosta *.bat skripta

lopov ::

Ziv!

Naredil sem nekaj predlog in pisavza različne uporabnike katerim je skupno le to, da imajo vsi windows in uporabniški profil na disku C. Pisave naj bi se kopirale v windows/fonts direktorij, predloge pa v profil.

Distribucija bo sla preko maila v obliki zip fajla ali pa preko ključa, tko da ne vem za točno lokacijo (source?). mislil sem da če v skripti uporabim ".\fdfds" za začetek bo zadeva delovala, a ni tako. Po razpakiranju se dobi direktorij v katerem je skripta in dva poddirektorija z datotekami, en za pisave in drugi za predloge.

Celo zadevo sem si zamislil takole:

@ECHO OFF
TITLE Namescanje Office predlog v domaci direktorij (profil)

XCOPY ".\OfficeTemplates\*.dot" "%Userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Templates\" /V /Q /I /Y
XCOPY ".\Fonts\*.ttf" "%SystemDrive%\Windows\Fonts\" /V /Q /I /Y

ECHO.
EXIT


Zadeva "kao" deluje -- napise mi da kopira datoteke, a na destinacijo ne pride nič. Če prav razumem bi moral nekako še narediti, da sktripta pridobi trenutno izhodišče in zna potem od tam kopirat. Gledal sem help in našel "chdir", samo tega ne znam uporabiti.

Help! :)
  • spremenil: lopov ()

misek ::

Raje uporabi kakšen self-extracting arhive, ki ima možnost poganjanja programa po razširitvi.
Npr. 7-Zip. Sem ga že večkrat uporabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

lopov ::

Se strinjam in v tem primeru bom tako tudi naredil.
A vseeno bi rad vedel, ker se bom prej ali slej s podobnim priblemom spet srečal.

Lp,
b.

Tomas 33 ::

XCOPY .\OfficeTemplates\*.dot %Userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Templates /V /Q /I /Y
XCOPY .\Fonts\*.ttf %SystemDrive%\Windows\Fonts /V /Q /I /Y

Probaj tako.
Pa če so vsi rač. v lan-u sharaj mapo z read only pravicami in lahko kopiraš iz te destinacije.

dëych ::

Stvar lahko rešiš tut z vbs skripto..

Set WshNetwork = WScript.CreateObject("WScript.Network")
Uporabnik = WshNetwork.UserName


Const OverWriteFiles = True
Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
objFSO.CopyFolder "\\srv\share\Predloge" , "C:\Documents and Settings\"&Uporabnik&"\Application Data\Microsoft\Predloge" , OverWriteFiles

wscript.quit

misek ::

lopov, saj če svoj bat file poženeš v direktoriju, kjer je tudi direktorij Fonts, se datoteke skopirajo. Zato pa uporabi self-extract arhiv, ki se začasno odpakira, požene tvojo original skripto in skopira datoteke. Skoraj zagotovo bi delovalo. Je pa lepša pot res z vbs skripto.

lopov ::

Glede na napisano bi ze moje skripte morale delovati in kot kaze je tako, a se dogaja nekaj cudnega. Ce zlistam fonts direktorij v promptu mi pokaža fajle, tudi atributi so OK, a preko explorerja oz. če zaženem kakšen program (WordPad) jih pa ne prikaže.

Hvala vsem za pomoč, zgleda moram problem rešiti nekje drugje :)

misek ::

A se skopirani fonti v Windows/Fonts direktorij takoj prijavijo v sistem? Mislim da ne. Si poskusil restartati Windowse?

lopov ::

Sem restartal, ugasnil, vse. Nekaj drugega mora biti catch. Fonti enostavno niso vidni, le cmd prompt jih prikaže. Če tak font kopiram preko prompta nekam drugam ga vidim in tudi "dela".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
658871 (7532) b3D_950
»

Pomoč pri varnostni kodi knjige gostov

Oddelek: Izdelava spletišč
131476 (1199) mat3
»

Uradno izšel Ubuntu 5.10 - Breezy Badger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
527378 (5715) 64202
»

Pisava: Monotype sorts

Oddelek: Programska oprema
6919 (880) Cokolesnik
»

Kako bi napisal .bat file, da bi ...

Oddelek: Programiranje
231833 (1279) AtaStrumf

Več podobnih tem