» »

Problem s pekacem Waitec Megalus 24

Problem s pekacem Waitec Megalus 24

perci ::

Stvar je sledeča: Kolega ima zgoraj omenjeni pekac in mu cede ki podpira 16x zapece v 10 minutah kar je ogromno, saj mi moj teac 8x nardi to v istem cajtu ce ne se prej. Za snemat uporablja nerota in tam ko spodi kaze buffer mu nikol ne pride cez 30% kar nekak ni normalno(jst mam zmer na 99). Sledilo je to, da si je clo nabavu en cd za 24 (kao ful drago) in ne sam da mu ga je pocas pekel, ampak mu ga je tut zakurl, pri tem da naj bi bil pekac kao burnproof. Kaj narediti?

Binji ::

Nej nastavi hitrost snemanja na 24x:\
Kako pa snema on to?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

perci ::

Binji: a ti to resno? Hitrost snemanja ma logicno nastimano na 24 in tut pise kukr da dela s 24, sam dejansko pa pece cd 10 minut.

YiMMi ::

Verjetno mu zmankuje buferja
zato mu snemanje vmes prekinja....
temu tudi sledi pol 10min snemanja...
poglej ce ima vklopljen DMA
na CD-ROMU ...rekorderju....pa disku
:P
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Han ::

Kolikor mi je znano, tale pečka ne podpira Ultra DMA, kar je za današnje razmere velik minus...

Poglejta na net za novejši firmware, puskusita peči še s kakšnim drugim programom (različica naj bo čim novejša) in drugo znamko CDR plošč. Preverita nastavitve v biosu, spremenita "lego" pekača (primary slave, secondary master/slave)... Če ima na plati VIA čipovje, poskusi še z Via BusMaster gonilnikom (oz. brez njega).

Han ::

Še to: včasih pomaga, če izklopiš Burn-Proof.

salesky ::

Meni se je na Teac 12/10/32 dogajalo da mi je bufer nihal od 0-99 %. Ugotovil sm da mi je navaden CD-Rom prepocasi bral Audio file. In sm si potegnu z neta dol programcek Za Teac540 in nastimu da mi bere Audio od 17x naprej.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teac 48x12x48 ?

Oddelek: Kaj kupiti
191700 (1331) TheJack
»

TEAC W540E mi prepočasi peče ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
524657 (3700) sidney
»

Priklop Teaca-pomoč?

Oddelek: Strojna oprema
151212 (970) Tzar
»

Vaše izkušnje z raznimi CD-RW pogoni prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605785 (4778) ender
»

8x bere,12x pa ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
91001 (918) matevzm

Več podobnih tem