» »

Pomoč pri spletni strani

Pomoč pri spletni strani

e-prodaja ::

Hej,

kolega ima spletno stran - http://www.najnaj.si/ . Že kar nekaj dela in časa je vložil v stran, bi pa prosil, če mu lahko, da kdo kakšen nasvet, komentar, idejo, kritiko,… - da sploh vidi na čem je.


Pomagaj mi izboljšati spletno stran NajNaj.si – kritiko z veseljem sprejmem in na podlagi teh kritik, načrtujem korenito OBLIKOVNO PRENOVO.

Ima kdo kakšne ideje? Kako naj naredim obliko? Kaj Vas moti na spletni strani? Kaj je narobe? Katere vsebine naj združim? Morda katere odstranim?

Sedaj mi stran deluje brez repa in glave, nametano, preveč barv, preveč razpotegnjeno,…

Hvala za pomoč in nasvete!

Kontakt: info@najnaj.si

Lep pozdrav,
Žan – lastnik NajNaj.si
zan@najnaj.si


Tok, da bi Vas prosil, če mu lahko kdo pomaga in da kakšen nasvet!

Lep pozdrav,
kostevc
::. http://users.volja.net/topsicom/ .::

Spajky ::

Meni je oblika kar Ok in ne bi nić spreminjal (sem še kar konzervativen), razen mogoče naznačenega /s trikotnički/ okvirja okoli glav.menija ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bluefish ::

se pridružujem mnenju, stran je dobro in pregledno oblikovana, izgled je čudovito barven,...

mte ::

še za resolucijo 1024x768 je stran preširoka, standard je pa še vedno 800x600...

alum ::

@mte:

Standard že dolgo več ni 800x600. Kakih pet let. :)

The 640×480 resolution, introduced with the IBM PS/2 VGA and MCGA (multi-color) on-board graphics chips, was the standard resolution from 1990 to around 1996, partly due to its 4:3 ratio. 800×600 was the standard resolution until around 2000. Since then, 1024×768 has been the standard resolution


wiki

mte ::

wakum: ok ne da se mi iskati in se poglabljati v formalnosti, ampak praktično gledano poznam kar nekaj ljudi ki še uporabljajo stare dobre 15" crt monitorje. Za kar si mi ti podal link, so trenutni standardi pri monitorjih. NOVIH, seveda. Ampak to ni minimum pri izdelavi spletnih strani. Se ti zdi monitor izpred leta 2000 redkost? Meni ne.
Tukaj je zelo pomembno, kakšna je ciljna publika. Če ciljaš na poslovno publiko, ker si ta publika ponavadi več privošči in računalnike tudi bolj uporablja, si mogoče lahko privoščiš 1024x768 (več definitivno ne).
Če ti delaš stran, katere ciljna publika bo bolj široka in ljudska, moraš definitivno računati na ne tako malo ljudi, ki jih računalnik ne pomeni toliko, da bi si privoščili vsaj 17" crt ekran. Sam poznam kar nekaj ljudi, ki uporabljajo 15" crt monitorje btw.
Spet tretji dejavnik je, koliko te briga za druge, koliko te briga za dostopnost strani, koliko časa želiš prišparati na račun slabega izgleda na manjših resolucijah, ipd. Če je stran postavljena z namenom, da ima lastnik strani od nje korist, je pač škoda na njegovi strani. Koliko se splača riskirati, ni tako enostavno odgovoriti.
Po hitrem 10-sekundnem ogledu te konkretne strani sem jo že spravil v drugo kategorijo.

IceIceBaby ::

wakum, 800x600 je še vedno standard pri spletnem oblikovanju. 800 pixlov je dovolj za prikaz take strani. Veliko ljudi nima browserja odprtega čez cel ekran in tudi na 1024 ali 1280 ne vidijo te strani pravilno.

e-prodaja, če tvoj kolega s to stranjo misli resno mogoče nebi bilo slabo če bi dal dizajn naredit komu, ki se s tem profesionalno ukvarja. Cenejša možnost je nakup predloge (template). Ponavadi jih delajo dobri oblikovalci in čeprav stran ni unikatna lahko izgleda zelo uredu. Te predloge stanejo od 20 do 100 dolarjev, če misli s stranjo resno to ni noben denar.

alum ::

@mte:

15" CRT-ji so že kar nekaj časa iz prodaje. Je pa čisto možno, da jih še kar nekaj ljudi uporablja (sam moram priznat, da ne poznam nikogar, ki ga ima).

Sicer pa na kratko. Stran je pomojem smiselno optimirat na ločljivost, ki je superiorna. Kar definitvino je 1024x768. Čeprav se, z vse večjimi LCD-ji, vse več uporabljajo (še) višje ločljivosti. Je tudi ena zlata sredina, sicer se utegne zgodit, da boš gledal 800x600 na 1280x1024. Smešno.

Konec koncev je pa to res stvar posameznika in prioritet. Hotel sem ti le pokazati, da standard več ni 800x600. Btw. seveda je standard monitorja, saj na monitorju si stran ogleduješ.

// EDIT: Preveril W3C in je začuda standard res 800x600. Se opravičujem za napačno interpretacijo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alum ()

Iztok Smolic ::

Kolikor je meni znano je priblizno enako uporabnikov obeh resolucij, ampak jaz vedno pomislim na to, da imajo tisti z vecjo resolucijo ob strani se bookmarke in tako imajo vidno polje podobbno kot 800*600.

Sigurno se se vedno splača delati za resolucijo 800*600, po raziskavah kaze da ljudi (na 9. mesu) najbolj moti da morajo uporabljati horizontalen drsnik - saj nebi radi odgnali 30 - 40 % obiskovalcev kajne?

Kogar res zanima kaj se dogaja v glavah obiskovalcev strani lahko nekaj prebere tukaj: www.guuui.com. (pa si poglejte širino te strani).

če grem nazaj na temo:

Tale najnaj.si se mi zdi bolj nahitrico oblikovan, brez nekih premislekov, ampak kot so rekli ostali deluje, ni pa dovolj funkcjonalen vseeno.

Dej zdej ko bos redizajnal si mal skiciri menije - ker to mas ful nepregledno zdaj in res ne vem kam bi kliknu :)
Mal se moras postavt v vlogo obiskovalca pa bos prec bl prijazno stran naredu.

lp
-----------/------------

mte ::

wakum: lej tisto je standard za izdelavo novih monitorjev in NE standard za izdelavo spletnih strani. To nima nobene zveze. Če pa najdeš link kjer bo opisana standardna priporočena resolucija za izdelavo spletnih strani in da je to delo kake priznane organizacije ki se s tem ukvarja (ne nujno w3 ampak vsaj kaj podobnega) ter da je to 1024x768, potem vsaka ti čast.
Kar se tiče superiornosti: Internet Explorer ima še vedno delež nad 85% (prej 90 kot 80 sicer ampak točno tega ne ve nobeden). Torej po tvojem boš čisto zadovoljen če boš izdelal spletno stran, ki bo pravilo prikazana v njem, nepravilno (s tem mislim precej moten ogled) pa v ostalih brskalnikih. Pa recimo da nisi budalo in s tem ne boš zadovoljen.
Mi znaš razložiti zakaj boš tu upošteval tistih 10%, pri resoluciji pa ne? Kakšna je razlika?
Pa še to, ker je rekel izisilver sem pozabil poudariti - zakaj misliš, da lahko predvidevaš, da si bojo vsi stran ogledovali na celem zaslonu in ne v manjšem oknu? Sam sem opazil, da v windowsih sicer večinoma brskam na maximized, na linuxu in macu pa ne. Zakaj je temu tako, ne vem. Vem pa, da je treba tu tudi to upoštevati...
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

alum ::

// EDIT: Preveril W3C in je začuda standard res 800x600. Se opravičujem za napačno interpretacijo. :)


Če bi bral bi ti bilo celo prišparano nekaj tipkanja.

mte ::

Če bi bral bi ti bilo celo prišparano nekaj tipkanja.

Hja, eden drugega sva prehitevala, pisat sem se pa lotil prej kot si ti edit dodal :)
lp

darq7 ::

jas bi vprašal keri program je najboljši za izdelavo spletnih strani.... cena ni pomembna...
samo keri je najboljši!!!???!!!???
ja kak pa!

mte ::

Najboljši je tisti, ki ti najbolj ustreza. Meni osebno trenutno ustreza notepad++, pa še zastonj je. Meni se zdi drugače nesmiselno imeti velik vsevsebujoči program ala dreamweaver, katerega se moraš 2 meseca učit uporabljat da ga znaš na manj kot 50% izkoristiti..Še za učenje xhtml-ja sem potreboval manj časa.. Seveda je vse odvisno od potreb, velikosti projekta itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

IceIceBaby ::

Program nima veze. Lahko delaš v notepadu pa bo stran odlična, lahko pa v Dreamweaverju narediš totalno skropucalo. Važno je znanje, vse drugo so finese.

mte ::

Se strinjam s kst. S tem da je večina slabih strani narejenih v vizualnih urejevalnikih (obratno ni nujno), ker se "izdelovalec" zanaša na to, koliko ti bo program naredil sam. Ampak umetna inteligenca še ni tako daleč da bi naredila kaj pametnega, če uporabnik nima nobenega znanja...

raketa ::

Mi lahko kdo pomaga. V vseh drugih brskalnikih pokaže lepo vse naslove novic edino v mozili pa ne pokaže modre podlage.
V čem je problem. Uporabljam cutenews http://www.lomm.si/triglav
Hvala az odgovor

mte ::

raketa: v firefoxu dobim isto kot v ie6, drugače pa http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http://www.lomm.si/triglav/

darq7 ::

aja... s kateri pa je dober program za oblikovanje spletne strani???
ja kak pa!

mte ::

Ponavadi je dobro zasnovati obliko v kakem photoshopu ali gimpu.

Road Runner ::

na listu papirja najprej.
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

BluPhenix ::

Ja list papirja, oz veliko teh, svinčnik in barvice v roke. Seveda je fanj imeti kakšen logotip ali drugi grafični predstavnik projekta. Pa lepo oblikovat, da vse lepo paše skupaj.

Dobra stvar bi znala biti tudi whiteboard za tuše, vsaj dokler še iščeš obliko, je vseeno lažje popravljati kot svinčnik.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocena moje strani

Oddelek: Izdelava spletišč
131118 (877) Bob Rock
»

ocenite to stran

Oddelek: Izdelava spletišč
6941 (807) root987
»

Oceno za spletno stran prosim

Oddelek: Izdelava spletišč
151422 (1257) Netrunner
»

Eno vprašanje glede slo-tech podobnim stranem?

Oddelek: Izdelava spletišč
211534 (1017) alesrosina
»

Kakšno resolucijo uporabljate??

Oddelek: Zvok in slika
221559 (1296) Dalmatinc

Več podobnih tem