» »

Ocena moje strani

Ocena moje strani

jubax ::

Zdravo!
Sem še začetnik in tole je moja prva stran.
A bi jo lahko ocenili in pokomentirali, da bom vedu, kaj naj izboljšam?!:))

#000000 ::

Ma ka je že advent al kaj ?? Ne brez zeze ker tolk vse neki miga in ene čudne barve so gor. LP

jubax ::

kaj si mislu z tistim adventom?

marsovcek ::

1. porihtaj si codepage, da bomo videli šumnike
2. na 1024 x 768 ne spravim cele strani (vodoravno). Sploh je čudno, da maš na levi (kjer je ponavadi navigacija) neke reklame
3. Tudi v gumbe lahko daš šumnike
4. Pol strani je po naše, pol pa po angleško

#000000 ::

Ja ne vem barve, advent pa se mi je (v mislih) 'vse miga' pokazal ko sem kliknu na animacije. No sej za začetek je uredu, ampak kej dost obiska pomejem ne bo. LP

Hair ::

Frames? Not good... Oglasi? A se ti jih splača imeti za 10 unikatnih uporabnikov na mesec? Angleščina? Slovenščina? Odloči se in v primeru da izbereš slovenščino so v paketu nujni tudi šumniki. Sem ravnokar ugotovil da imaš tudi pop-up. Also not good. Preveč imaš tistih flash gumbov. To pride v poštev samo za kakšno osnovno navigacijo - recimo ena vrstica na vrhu. Drugje pa raje uporabi HTML in jih oblikuj s CSS-om. Dobiš lahko preseneljivo lepe rezultate... Eden od bannerjev spodaj ni poravnan na sredino. Tvoj banner pa tudi nekako izstopa. Vidi se da je za osnovo ena pro slika, ampak tist pust bel text pa ne paše nanjo..

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

jubax ::

bom provau zrihtat
samo kako naj napišem šumnike?:\
Kako naj naredim, da bo na 1024 x 768 prikazalo celo stran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jubax ()

Bob Rock ::

uporabi samo 3 razlicne barve
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

marsovcek ::

Za šumnike dodaj v <head> <META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">, pa bo.
Za zmanjšat velikost moraš pač zmanjšat frame. Ne moreš verjet, kar nekaj ljudi še vedno uporablja 800x600.

Emmm... a iskanje bi naj kaj naredilo?

jubax ::

Šumnike sm zrihtu, samo na gumbkih se ne da naredit č-ja
Iskanje pa deluje tako, da besedo napišeš v okence in izbereš iskalnik, pol te pa samo prenese na njihovo stran. Brez nobenega"išči"ali"potrdi":\

mte ::

1. seveda se da tudi na "gumbih" napisat čšž, ampak ni dovolj da tisti <meta> ukaz daš samo na index.html ampak v vsak fajl (konkretno pri tebi frame).

2. NE UPORABLJAJ FRAME-OV (ja, kričim, pa kaj:P). Verjetno imaš te frame zato ker si design prekopiral. Saj je koristno nekaj skopirati da se potem iz tega učiš, ampak to je slab primer in ne se držati tega. To velja tudi za uporabo iframe-ov, vsaj dokler so v taki obliki kot so na tvoji strani (nepotrebni grdi scrollbari).

2. Kaj dela tisti levi okvir "Schliessen" mi ni jasno (oz. ni mi jasno zakaj tam je)

3. Zakaj imaš toliko bannerjev in poskakujočih linkov mi tudi ni jasno (pa ne da ti dejansko kaj plačajo za objavo reklame?), je grdo in odvrača od strani.

4. Stran optimiziraj tako da bo dobro vidna v resoluciji 800x600 (to narediš tako da recimo okno od dreamweaverja (ali pač tistega programa ki uporabljaš) pomanjšaš na to resolucijo in se trudiš da je vse vidno.

5. Prepričaj me - zakaj bi uporabljal tvoje "Iskanje", če lahko enostavno vpišem iskano besedo v iskalno polje v brskalniku?

6. prečekiraj tole, preglej svojo kodo, pobriši vso nepotrebno navlako iz kode in naredi tako, da se bo validirala.

7. Zakaj imaš nekaj linkov napisanih na glavni strani v levem meniju, nekaj pa na strani "Linki"? Ne bi spadalo vse pod eno kategorijo? Ne bit tako površen. Poleg tega zakaj imaš dva menija? V čem se ločita? Zakaj nista združena v enega?

8. Ena izmed najbolj važnih stvari: vsebina tvoje strani je kaj? Kaj razen par skopih informacij o tebi je dejansko uporabnega da bi večkrat obiskal tvojo stran?

9. To je tvoja prva stran, za prvič naj ti bo ampak če misliš resno kaj delat, potem se začni učiti vsaj xhtml in css (in pravilno uporabo le-teh!), če ne celo php (ker vidim da maš par takih stvari na strani sklepam da boš kdaj hotel narest kaj podobnega) ter spravi svoje WYSIWYG orodje nekam proč dokler se ne navadiš osnovnih stvari.

lp

klemen22 ::

Pa pojdimo lepo po vrsti:
ZA:
1) še par takih strani in lahko postaneš pravi mojster oz. vsak začetek je težak

PROTI:
1) barvna neusklajenost mi neki čudno deluje. Probaj mal barve mešat bolj po "pravilih"
2) stran je brez organizacije
3) levo spodaj se kaže koda - zgleda ko under construction - drastična napaka
4) prva stran oz. okvirček z Dobrodošlico je totalno brez veze in daje nek lamerski občutek v stilu: stari ej kva sem naredu morm napisat to je kul mislim to more uspet - FOLK SE VABI Z VSEBINO!
5) še enkrat barve: leva pa desna stran mi deluje zelo nekombatibilno
6) probaj malo zamenjati pisave: probaj mal kombinirat serifno in neserifno
7) slika zgoraj v glavi strani je kr neki - malo inspiracije
8) pa še kaj se najde sam se mi ne da pisat
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

reber ::

pop up ... bljak ;((

In kaj je narobe s frameji, včasih se dobro obnesejo, včasih pa ni ravno najbolje, če pa so scrool bari potem pa sploh ni v redu.

Bob Rock ::

In kaj je narobe s frameji


poleg scroll barov se dodajanje med priljubljene, iskanje po iskalnikih, printanje, ...
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri spletni strani (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1217874 (5335) gepard69
»

prosim ocenite stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
544745 (3562) Bela01
»

Oceni stran

Oddelek: Izdelava spletišč
472399 (1382) njok
»

Komentarji & Kritike

Oddelek: Omrežja in internet
301716 (1171) SLOWWWeb.net
»

SI-LIGE.COM---OCENITE STRAN

Oddelek: Omrežja in internet
301684 (1367) #13

Več podobnih tem