» »

Vga v S-video

Vga v S-video

christooss ::

A obstaja kabel ki ga priključiš v VGA izgod na Grafični in proklopiš na S-video ali pa SCART na tvju?

Al pa če kdo ve za kšno stran kjer je narisan kako povežeš pine?

Adijo
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

Najdu kabel Vga to S-video

Ampak a bi se dal to cko doma nardit? In kako?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

Ah sej treba je konverter kupit. Cko da je itak cenej najdt eno Tv-out kartico pa pol cko povežeš Kartico s Tvjam.

Adijo
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

LordTado ::

poglej kako je kabel vga sestavljen
ne vem napamet katera je video linija po kateri gre signal.tisto ti je glavno.
ol pa ga razdereš in zvežeš.

poglej mal po netu setavo vga konektorja kako ima razdeljene pine pa boš najdu video signal.

BluPhenix ::

VGA kabel ima 8 žičk. Od teh so 3 koaksialne, po katerih se pretakajo signali rdeče, modre in zelene barve. Ostalih 5 žičk skrbi za sinhronizacijo (2 se mi zdi), ostale 3 pa v bistvu niti ne vem zakaj so. V glavnem VGA kabel je precej zahtevno spajkati, moraš imeti že nekaj prakse, saj hitro kaj prežgeš, narediš kakšen stik in podobno.

V takih primerih je mogoče bolje kupiti, kot pa narediti.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

gumby ::

ne vezat TV-ja direkt na VGA, ker ne bo delovalo!

LordTado ::

v kaki trgovini z tem materialom(čip...) lahko dobiš vga konektor z sponkami če se boš lotil tega dela.
bolše pa ti je kupiti grafično z tv out:) kjer je izhod prirejen za skart itd...

Azrael ::

O tem problemu smo že večkrat razpravljali:

Povezava1
Povezava2
Povezava3

Na kratko rečeno: Tovarniško narejene naprave so precej drage, enostavne variante za samogradnjo pa zahtevajo, da računalnik administriraš preko remote dostopa (ker se mora grafična plagoditi televizorju in tega VGA monitorji ne podpirajo). Kvaliteta slike je vedno vprašljiva.
Nekoč je bil Slo-tech.

christooss ::

Link

Potem bi se dalo BP to nardit. Kupim dva konektorja Vga in Skart potem pa samo s kabli zvežem. Potem pa samo output frekvenco pa resolucijo naštimaš?

Al pa kupš en že narjen kabel in potem isto s frekvencami pa resolucijo nardiš?

Right
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Spock83 ::

Evo prodam ti AverMedia AVerKey100 PRO za 16k.

Input: VGA
Output: Composite video S-Video
VGA pass-thru output

Odlično dela!

Azrael ::

@Dejan83 :

Za velike in male posle so mali oglasi. Morebitno debato o kupčiji nadaljujta z zasebnimi sporočili, zmenjeno? Ostalo, kar se tiče vprašanja samega, pa seveda lahko tukaj.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Azrael ::

@christooss:

Tako je. Jaz sem uporabil kabel od fuč VGA monitorja in na drugi konec prilotal SCART konektor (ni za 1/2h dela). Problem je samo v tem, da ne najdem kakšne primerne starejše grafike, ki bi bila podprta v teh tweak programih in tako na žalost ne morem poročati kakšna je kvaliteta slike.

Edit typo
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

christooss ::

Zakon. Hvala :) Bom tud jst probal :)

Kako pa si tisto elektriko zvezal?

Maš kšno sliko tega kabla?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Azrael ::

Kabel sem naredil kot je opisano v tem linku. Samo sedaj ne najdem nobene grafike, ki jo Power Strip prepričal v delovanje na takih nastavitvah (razen v mojem compu), ker bi se raje najprej igral z drugim računalnikom. Slike nimam.

Glede napetosti na Scart konektorju, s katero izbiraš način delovanja, nisem naredil nič, ker je na daljincu mojega TV možno vklopiti scart.

Če povežem sedaj imam samo nesinhronizirano sliko, kar je povsem razumljivo, ker se PAL in VGA standard zelo razlikuje, kar se tiče sinhronizacijskih impulzov in frekvenc. Edino napetostni nivoji in impedance signalov so iste.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VGA to SCART direct TV-out

Oddelek: Zvok in slika
75757 (1211) maša30
»

Laptop na plazmo via VGA

Oddelek: Zvok in slika
111280 (1111) zolja
»

RGB-VGA kabel

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
83245 (2752) Karen
»

LCD monitor povezava - ALi je možno?

Oddelek: Zvok in slika
71767 (1767) Ales22LJ
»

star tv

Oddelek: Zvok in slika
242546 (2232) heft

Več podobnih tem